فهرست

بررسی تمام حالت‌ها؛ ایران در المپیک چندم می‌شود؟

آی اسپورت - المپیک هنوز برای ایران تمام نشده است و امروز دو آزادکار دیگر کشورمان روی تشک می‌روند. با توجه به قرعه مطلوب میثم نصیری و توانایی‌های رضا یزدانی احتمال اینکه کشتی امروز هم ایران را صاحب مدال کند وجود دارد. امروز در آخرین روز المپیک ۲۰۱۶ علاوه بر کشتی در رشته‌های بوکس، ژیمناستیک ریتمیک، والیبال، هندبال، بسکتبال، دوی ماراتن و دوچرخه سواری مدال طلا توزیع می‌شود. این مدال‌ها می‌تواند آخرین تغییرات را در جایگاه تیم‌هایی مثل ایران به وجود آورد. هر چند که در رده‌بندی کلی، کشوری به گردپای آمریکا نخواهد رسید و جدال بریتانیا و چین بر سر دومی است. اما برای ما مهم این است که ببینیم ایران در نهایت چندم می شود.با توجه به جایگاه ایران قطعا رتبه عالی هفدهم دوره قبل تکرار نخواهد شد. برای کشورمان چهار سناریو وجود دارد:
 
حالت اول؛ کسب دو طلا
اگر هر دو آزادکار کشورمان طلا بگیرند و ایران پنج طلایی شود با همین ترکیب جدول کنونی به رده نوزدهم صعود می‌کند و در بدترین حالت یک کشور دیگر می‌تواند از ایران سبقت بگیرد. به این ترتیب بهترین سناریو برای ایران در المپیک ریو نوزدهم یا بیستم شدن است.
 
حالت دوم؛ کسب یک طلا
اگر یکی از آزادکاران طلا بگیرد با همین جایگاه فعلی کشورها، ایران به رده بیست و یکم صعود می‌کند و احتمالا در نهایت تنها یک کشور فرضا ازبکستان بتواند از ایران جلو بیفتد در این حالت جایگاه نهایی کشورمان ۲۱یا ۲۲ خواهد بود. در این حالت مدال نفر دوم هیچ تاثیری در جایگاه ایران نخواهد داشت.
 
حالت سوم؛ کسب نقره
اگر آزادکاران ما طلایی نشوند و به نقره برسند( تعداد نقره هم چندان فرق نمی‌کند)، با یک نقره هم اگر کشورهای پایین‌تر از کشورمان مدال طلا و نقره نگیرند ایران می‌تواند یک پله صعود کند و بیست و دوم شود. در صورت مدال‌آوری آنها رتبه ۲۳ یا ۲۴ نصیب کشورمان خواهد شد.
 
حالت چهارم؛ بدون نقره و طلا
بدترین حالت برای ایران این است که امروز مدال نگیرد یا در نهایت برنز بگیرد. در این حالت بازهم امکان حفظ پله ۲۳ وجود دارد، اما با توجه به حضور دو ازبک در فینال‌های بوکس احتمال اینکه ازبکستان، ایران را بگیرد بسیار زیاد است، مگر اینکه هر دو ازبک ببازند. به نظر می‌رسد در این حال ایران در رده ۲۳، ۲۴ یا در نهایت ۲۵ به کار خود پایان دهد. اگر خیلی خیلی بدشانس باشد به رده بیست و ششم سقوط می‌کند. یک سری اتفاقات عجیب ایران را بیست و ششم می‌کند؛ در فینال بسکتبال صربستان، آمریکا را ببرد یا در کشتی آزاد حریفان اصلی ایران در جدول طلا بگیرند.

منبع: وبسایت برنامه 90
     
آی اسپورت
2016-08-21 11:16:57
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر