فهرست

یادداشت/ آگوئرو، مسی گواردیولا در من سیتی

سم لی
در منچسترسیتی همه چیز تغییر کرده و این نتیجه تلاش پپ گواردیولا برای پیاده کردن ایده هایش در این تیم است. اما تنها چیزی که تغییر نکرده این است که سرخیو آگوئرو هنوز هم مهم ترین و بازیکن کلیدی آن ها مانده است. در بازی با استوک سیتی تنها یک ربع زمان برای آگوئرو کافی بود تا دروازه شی گیون را باز کند.

سیتی با اعتماد به نفس توپ را در زمین می چرخاند و باذ صبر فراوان منتظر بود تا بتواند دفاع حریف را باز کند و بیشتر زمان نیمه اول به این شکل گذشت. یک ضربه پنالتی کار را برای آن ها آسان تر کرد، اما پیش افتادن آن ها اتفاقی نبود و می توان گفت آن ها با برتری و در شرایطی که استحقاقش را داشتند پیش افتادند. درست است که آن ها سعی در روی زمین نگه داشتن توپ داشتند، اما فوتبال قابل قبولی را هم ارائه می دادند.

آگوئرو دوباره روی ارسال دی بروین دروازه میزبان را باز کرد و بازی 2 بر صفر شد. به نظر ایده های گواردیولا در انگلیس اولین چراغ های موفقیت را گرفتند و این تیم توانست در دیدار خارج از خانه موفق شود. ریتم بازی طوری بود که انتظار می رفت سیتی بعد از نیمه اول دوباره دروازه حریف را باز کند. مخصوصا که برای ادامه بازی مجبور نبود پرتنش بازی کند و بازیکنان تیم آرام تر شده بودند.

تا دقیقه 82 هنوز این انتظار وجود داشت. اما در این لحظه آگوئرو از زمین بیرون آمد و جایش را به کلشی ایاناچوی جوان داد. او کارش را کرده بود و 2 گل زده بود. زمینه را برای برد هم تیمی هایش فراهم کرده بود و پایه گذار یک برد دلچسب و دیدنی شده بود.

اما از آنجایی که سیتی هم یک پنالتی داده بود و بازی 2 بر یک شده بود، اوضاع برای سیتیزن ها کمی هم خطرناک بود. پاسکاری های سیتی در این شرایط کمی استرس ایجاد کرده بود و هواداران نگران بودند که بعد از از دست دادن توپ چه اتفاقی ممکن است بیفتد.

ویلی کابایرو یک بار دیگر در دروازه به جو هارت ترجیح داده شده بود. توانسته بود فشار تیم میزبان را تحمل کند و چندین توپ را هم به خوبی مهار کند. در حالی که در دروازه سیتی مشکلاتی وجود دارد و حاشیه های زیادی برای تیم درست شده است، بازیکنان خط دفاعی کارشان را بدون ایراد انجام می دهند. مهاجمان سعی می کنند انفجاری بازی کنند و فضاها را باز کنند. اما در این تیم یک نکته به وضوح دیده می شود. این تیم در حال پوست انداختن است و قرار است تیمی دیگر شود.

گواردیولا کارش را با تغییر رژیم غذایی آغاز کرد، نقش های جدیدی برای مدافعان تعیین کرد و به دی بروین پست شماره 8 آزاد را داد. البته که هارت را هم نیمکت نشین کرد. در پایان بازی اما نتیجه 4 بر یک روی اسکوربورد دیده می شد. هرچند که در بیشتر دقایق نیمه دوم در بازی تعادل برقرار بود و تیمی برتری نداشت.

نولیتو در زمان های درست در مکان های درست قرار داشت. این را هم در نظر داشته باشید که بیشتر هم تیمی هایش نتوانسته بودند این کار را بکنند. او این کار را کرد و نتیجه اش را هم دید. 2 گل برای تیمش. این ها لحظات مهیج سیتی در بازی روز شنبه مقابل استوک بود. با وجود این که در این تیم هنوز مشکلات زیادی دیده می شود، این آگوئرو است که نقش مسی بارسلونا را برای پپ بازی می کند و منجی تیمش می شود.

او اخیرا در 3 بازی برای تیمش 6 گل زده است. اگر سیتی بتواند موفقیت تیم های قبلی پپ را پیدا کند، مطمئن باشید هواداران هم می فهمند که آن را مدیون مهاجم آرژانتینی شان هستند. هرچند که مصدومیت همیشه او را اذیت کرده است. شاید به همین دلیل است که گواردیولا قول داده مدام او را با ایاناچو تعویض کند. او می خواهد کاری کند که آگوئرو این فصل رکورد 31 گل زده در لیگ برتر که در اختیار رونالدو و آلن شیرر است را بشکند. تا اینجا مقابل نام آگوئرو در لیگ برتر 26 گل دیده می شود و سبک بازی او در رقابت های این فصل نشان می دهد که ستاره آرژانتینی به زودی رکورد این دو را می شکند. در واقع در حالی که سیتی در حال گذراندن روزهای پر رمز و رازش با گواردیولا است، آگوئرو هم به رکوردشکنی از همیشه نزدیک تر است و با درخشش می تواند تیمش را به موفقیت های زیادی برساند.کد خبر 9404
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-21 20:58:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر