فهرست

نامه فدراسیون کشتی به لالوویچ؛ حق خوری خیلی رنج آورست

آی اسپورت- فدراسیون کشتی کشورمان پس از ناداوری ها علیه رضا یزدانی در نامه‌ای خطا به لالویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی اعتراض رسمی خود را اعلام کرد. متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای نناد لالوویچرییس محترم اتحادیه جهانیسلامقطعا یکی از اهداف کمیته بین المللی المپیک از برگزاری مسابقات المپیک، ترویج روح جوانمردی است، اما متاسفانه در جریان برگزاری رقابت های کشتی المپیک شاهد ناداوری های هستیم که با روح المپیک در تضاد است. متاسفانه مافیای داوری با محوریت برخی کشورها  باعث زیر سوال رفتن عدالت در ورزش پهلوانی کشتی می گردد.

قضاوت ناعادلانه در مسابقه رضا یزدانی از ایران و گازیموف از آذربایجان در وزن ٩٧ کیلو گرم این مسابقات، حق خوری آشکارا در برخی مسابقات از جمله نمایندگان ازبکستان و پورتوریکو در وزن 65 کیلوگرم به نمونه های خوبی از این شرایط ناخوشایند است.آقای رییس قطعا محرومیت احتمالی داوران وابسته به مافیای مذکور، دردی را از کشتی گیر شکست خورده و کشورش دوا نمی کند.آقای لالوویچ شما در میان کشتی گیران، مربیان و بطورکلی بدنه خانواده کشتی در جهان نیستید. ما با آنها زندگی میکنیم. بسیار متاسفیم که بگوییم بسیاری از کشتی گیران و مربیان حاضر در المپیک، در خلال مسابقات، بارها اعتراف می‌کردن که با وجود مافیای داوری در کشتی جهان، حذف کشتی از المپیک بدون دلیل هم نیست.آقای لالویچ ، خیلی رنج آورست که حق ورزشکارن علناً خورده شود و قدرت دفاع از او را نداشته باشی....جناب آقای لالویچ، بدینوسیله فدراسیون کشتی ایران، اعتراض رسمی خود را به نحوه قضاوت داوران بویژه رییس تشک که دارای سابقه سوء داوری در خصوص کشتی سعید عبدولی در بازیهای آسیایی ٢٠١٤ و محرومیت شش ماهه نیز میباشد، به مسابقه میان کشتی گیران ایران و اذربایجان در وزن ٩٧ کیلوگرم اعلام میدارد.لطفا دستور فرمایید بررسی های لازم صورت گیرد.

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2016-08-21 20:52:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر