فهرست

شکایت هلمکه از استقلال؛ خطر کسر امتیاز جدی است

آی اسپورت - هندریک هلمکه را می‌شناسید؟ هافبک آلمانی سابق باشگاه استقلال که دو فصل پیش تنها در یک بازی دوستانه مقابل نفت آبادان برای این تیم به میدان رفت اما بعد از مصدومیتی که در این دیدار متحمل شد بلافاصله از این باشگاه به فیفا شکایت کرد. این بازیکن که از طریق وکیل خود در فیفا پیگیر وضعیت قراردادش با استقلال بود حالا آبی پوشان را در آستانه کسر از امتیاز قرار داده و در صورت که تا پایان وقت اداری امروز مطالبات این بازیکن که در نامه ارسالی فیفا ذکر نشده پرداخت نشود آبی پوشان با کسر امتیاز رو به رو خواهند شد.
 
هلمکه در تاریخ 6 دی ماه سال 93 با قراردادی به مدت نیم فصل به ارزش 168 هزار دلار به استقلال پیوست. این قرارداد در زمان مدیریت بهرام افشارزاده مدیریت شد اما بعد از گذشت تنها یک ماه به دلیل آسیب‌دیدگی زانوی این بازیکن در جریان بازی دوستانه دو طرف خواستار فسخ قرارداد با یکدیگر شدند. البته توافقنامه فسخ قرارداد توسط باشگاه استقلال و هلمکه به امضا رسید و طبق همین توافقنامه مقرر شد باشگاه استقلال مبلغ 69 هزار دلار تا تاریخ اردیبهشت 94 به هلمکه پرداخت کند که در غیر این صورت باشگاه استقلال موظف است نسبت به پرداخت کل مبلغ قرارداد اقدام نماید.
 
اما باشگاه استقلال با توجه به مشکلات مالی در اواسط فصل گذشته موفق به پرداخت 69 هزار دلار نگردید و این بازیکن از طریق وکلای انگلیسی و برزیلی خود شکایتی را تنظیم و ارکان قضایی فیفا ارسال کرد و خواستار دریافت غرامت به میزان 180 هزار دلار شد. در نامه فیفا قید شده که استقلال باید تا تاریخ 22 اوت 2016 یعنی امروز باید جریمه را بپردازد! و اگر این اتفاق نیفتد این پرونده برای اجرای مرحله بعدی به فیفا ارجاع داده خواهد شد.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-22 12:45:07
نظر دهید

۱ نظر
کوهیار
دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۴۷
کسر کدوم امتیاز
2تا سیب داریم 6 تا ازش بخوریم چندتا میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر