فهرست

گزارش: پرسپولیس و دردسری به نام بازیکنان خارجی

آی اسپورت - باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت طاهری با 10 بازیکن خارجی قرارداد امضا کرد که در حال حاضر شاهد شکایت نیمی از آنها هستیم و مابقی هم حرف‌وحدیث‌های زیادی در مورد قرارداد آنها به گوش می‌رسد. تادو و گابریل اولین برزیلی‌هایی بودند که چند ماه بعد از عقد قرارداد با باشگاه پرسپولیس با وجود اینکه یک سال دیگر با این باشگاه قرارداد داشتند از جمع سرخپوشان کنار گذاشته شدند. مشخص نشد چرا طاهری با این دو برزیلی قرارداد یکسال‌ونیمه امضا کرد و در نهایت هم بعد از 5 ماه آنها را کنار گذاشت تا نفرات خارجی دیگری را به خدمت بگیرد. در حال حاضر تادو مبلغ 260 هزار دلار از قرارداد 340 هزار دلاری خود را از باشگاه پرسپولیس طلبکار است و رسما نیز به فیفا شکایت کرده است. 

گابریل هم فقط 50 هزار دلار از قرداد 450 هزار دلاری خود را از باشگاه پرسپولیس دریافت کرد اما رفاقت مدیر برنامه‌های او و طاهری باعث شد؛ وی شکایتش را از این باشگاه به فیفا پیگر نشود و در حال حاضر نیز ماهیانه 25 هزار دلار از باشگاه پرسپولیس بابت طلبش دریافت می‌کند. این در حالی است که تعداد بازی‌هایی که گابریل برای پرسپولیس انجام داد به عدد 10 هم نرسید. اومانیا، بنسون و ماریچ هم دیگر بازیکنانی هستند که بیش از 50 درصد از قرارداد خود از باشگاه پرسپولیس را طلبکار هستند و هر یک به طور جداگانه و از طریق نامه به فیفا پیگییر مطالبات خود شده‌آند. نکته جالب اینکه باشگاه پرسپولیس هنوز طلب این بازیکنان خارجی را پرداخت نکرده به دنبال قرارداد با بازیکنانی می‌رود که از لحاظ کیفیتی در سطح بسیار پایینی قرار دارند اما از جمله گرانترین بازیکنان تیم‌شان هستند.
پل یانسکی و ولادمیر پریمیوف دو بازیکن اوکراینی هستند که در سن 32 سالگی بالاترین دستمزد را در دوران بازیگری خود می‌گیرند و این را مدیون مدیران باشگاه پرسپولیس هستند که با هر یک از آنها قرارداد 300 هزار دلاری امضا شد. جالب این که آنها در 4 هفته سپری شده از لیگ به دلیل نا آمادگی فرصت حضور در ترکیب پرسپولیس را نداشته‌‌اند مشخص نیست چه زمانی به آنها بازی خواهد رسید.
آنتونی گولچ هم که باشگاه پرسپولیس 350 هزار دلار برای او هزینه کرده در 4 بازی ابتدایی فصل حتی در لیست 18 هم قرار نداشته آن هم در شرایطی که از روز اول تمرینات آماده‌سازی در کنار سرخپوشان بود. در این میان پرسپولیس شانس آورد لوبانف خودش شرایط را نامساعد دید و خواهان رضات‌نامه شد در غیر این صورت او طلب 200 هزار دلاری‌اش را نمی‌بخشید.
به هر حال در باشگاه دولتی پرسپولیس خیلی راحت با خارجی‌ها قراداد امضا می‌شود و اکثرا هم قبل از عقد قرادادشان از این تیم کنار گذاشته شده و برای پول خود به فیفا شکایت می‌کنند. این روند هر سال در این باشگاه به شکل بدتری اجرا می‌شود و هیچ مرجعی هم نیست تا به این موضوع رسیدگی کند.

منبع: روزنامه هفت صبح
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-23 11:58:41
نظر دهید
۱ نظر
مکتب انسان ساز شاهین
سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۲۸
به نقل از سایت معتبر ورزش سه : گابریل دیگر بازیکن برزیلی سرخپوشان هم که از هفته نوزدهم تیمش را همراهی کرده 525 میلیون تومان قرارداد دارد. یعنی حدود 150 هزار دلار... از خودتان آمار در نیاورید خواهشن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر