فهرست

یادداشت/ آقای رحمتی! باز داری جا می‌زنی

آی اسپورت- خبری روی روزنامه های امروز چاپ شده که تا حدودی عجیب به نظر می رسید. روزنامه پیروزی از این تیتر زده است که «یکی از ستاره های ناکام منصوریان قصد خداحافظی دارد! » این روزنامه در تیتر اصلی خود هیچ اشاره ای به اسم این بازیکن نداشته است. حتی روزنامه منتسب به باشگاه استقلال هم این خبر را به عنوان تیتر یک خود کار کرده است. هنوز مشخص نیست این بازیکن کیست؟ حتی روزنامه استقلال جوان این احتمال را داده که چنین خبری در حد یک شایعه باشد. اما جالب اینجاست که روزنامه خبرورزشی قسمتی از جلدش را به این خبر اختصاص داده و اتفاقا از بازیکن مدنظر نام برده است. عجیب، اما صحبت درباره مهدی رحمتی به میان آمده است. کسی که به نظر نمی رسد با منصوریان مشکل داشته باشد و انگار به دلیل اختلاف با چند بازیکن تیم در یک جلسه تمرینی شرکت نکرد. رحمتی پیش از این مشابه چنین کاری را در تیم ملی انجام داد که برایش گران تمام شد. منصوریان در این فصل همه بار تیم را روی دوش او گذاشته و به نوعی رحمتی را رکن اصلی استقلال در نظر گرفته است. بدون شک این خبر حتی اگر به واقعیت نزدیک هم باشد، خوشایند طرفداران استقلال نخواهد بود.

رحمتی که بار قبل و در تیم ملی ، بعد از شکست برابر ازبکستان، درحالی که شنیده بود کارلوس کی روش از گلی که خورده شاکی است و به دنبال نشاندنش روی نیمکت است، سعی کرد رو به جلو بازی کند و از تیم ملی خداحافظی کرد. بعد از  آن تا سه سال تلاش کرد که شاید به نوعی بتواند برگردد به تیم ملی اما دیگر مجالی برای بازگشت پیدا نکرد. او حالا در استقلال جایگاهی بی مانند دارد. او را بازوی راست سرمربی نامیده اند . اما مهدی  در هفته های گذشته نتوانسته از زیر فشار جو منفی اطراف تیم خارج شود و حالا باز دارد جا می زند. مهدی که می خواهد نقش قهرمان تیم را بازی کند و با توجه به جایگاهی که دارد، می‌تواند محبوب ترین استقلالی دهه ۹۰ آبی ها باشد، همیشه در روزهای مهم خودش را عقب می کشد. روحیه ای که نمی گذارد او هیچ گاه یک ابرقهرمان باشد. مروری روی اتفاقات اخیر تیم نشان می دهد. رحمتی به رغم تمام پتانسیلی که برای موفقیت دارد، درست در بزنگاه ها پا پس می کشد. این روحیه شکننده است که از او به جای یک قهرمان، یک ناکام می سازد. درحالی که رحمتی توان ستاره بودن و بزرگی کردن را دارد. به شرطی که بجنگد و میدان را خالی نکند و یادش باشد قرار نیست همیشه اوضاع بر وفق مراد باشد، گاهی می شود در تاریکی هم ستاره بود و درخشید.


زاوش محمدی
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-23 14:28:21
نظر دهید

۱ نظر
ع ع ب
سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۶:۳۵
از مسافر کش خط آزادی - آذری که به کمک رمل و استطرلاب و ورد و دعا شده دروازه بان اصلی استقلال و بعد هم تمام رقباش تو تیم رو با نامردی و حیله از میدون به در کرده چه توقعی دارین ؟!!! رحمتی مثل یه بادکنکه می مونه که زیادی باد شد ولی چند فصل قبل کیروش ، فصل قبل پرسپولیس و این فصل هم هر تیمی که از راه رسیده این بادکنکه ترکونده !!! حالا هم پنگوئن آسیا داره با فرار به جلو از زیر بار مسئولیت شونه خالی می کنه !
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر