فهرست
ناموفق‌ترین ایده پروفسور: از ستاره به پاشنه آشیل
ناموفق‌ترین ایده پروفسور: از ستاره به پاشنه آشیل

ناموفق‌ترین ایده پروفسور: از ستاره به پاشنه آشیل

آی اسپورت- پرسپولیس موفق برانکو، بیشتر از ستاره‌های فانتزی و گل‌های طارمی، مدیون بازیکنان کارگرش بود. کمال کامیابی‌نیا و فرشاد احمدزاده، که با پرس سنگین جلوی بازیسازی حریف را می‌گرفتند و پرسپولیس را در موقعیت حمله نگه می‌داشتند. اتفاقا این دو بازیکن، تنها مهره‌هایی هستند که برانکو در این دو سال بجز زمان مصدومیت و محرومیت، یک بار هم آن‌ها را نیمکت نشین نکرده است. دو بازیکنی که یکی از آن‌ها، در هفته‌های اخیر از ستاره تبدیل به بابک حاتمی جدید پرسپولیس شده و اوضاع خوبی ندارد.

فرشاد احمدزاده، فصل پیش نقش پررنگی روی عملکرد دفاعی پرسپولیس داشت. پرسپولیسی‌ها بدون او، از سیاه جامگان دو گل خوردند و بیرون رفتنش در بازی با نفت تهران، قهرمانی را از پرسپولیس گرفت. برانکو در دقایق پایانی بازی با نفت، احمدزاده که تا آن لحظه امیری را از بازی خارج کرده بود را بیرون کشید و چند دقیقه بعد، امیری گل برتری نفت را زد و پرسپولیس را از صدر جدول پایین آورد. حالا اصرار برانکو به استفاده از بازیکنانش در پست‌های کاملا غیر تخصصی، باعث شده او از مهره همیشه ثابت تیم برنده، تبدیل به پاشنه آشیل پرسپولیس شود.

آمار احمدزاده در بازی دیروز پرسپولیس و الهلال هم زیاد خوب نبود. او 10 بار از حریف توپ گیری کرد و نبردهای هوایی موفقی داشت اما از 46 پاسی که داد، فقط نیمی از توپ‌هایش را به مقصد رساند. تا قبل از تبدیل شدن احمدزاده به مدافع چپ ثابت پرسپولیس، این تیم در 19 بازی مجموعا 5 گل خورده داشت اما در 4 بازی اخیر با حضور فرشاد احمدزاده در این پست، 5 گل خورده است.

بردن فرشاد احمدزاده به پست دفاع چپ، فعلا برای همه طرف‌ها معامله‌ای بازنده بوده است. شماره 10 پرسپولیس روزهای سختی را می‌گذراند، با غیبت او در خط هافبک حریفان پرسپولیس راحت‌تر بازیسازی می‌کنند و علاوه بر این، می‌توانند سمت چپ پرسپولیس را هم به عنوان هدف حملات‌شان قرار دهند. فعلا برانکو در غیاب حاتمی و نورمحمدی و علی عسگری، خودش دست به کار شده و با تغییر پست‌های عجیب، ستاره‌های سابق تیم را به سوژه حریف تبدیل می‌کند.

۸ ۴  
آی اسپورت
2017-02-22 14:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
مجتبی فرد
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۴۶
وقتی یک مطلب بدون اسم نویسنده منتشر می‌شه یعنی نظر خود سایته.
جالبه که همین دیروز نظر دادید که: برنده امروز، کم‌نقص مثل فرشاد.
...
تو رو خدا قبل از این‌که فرت فرت مطلب بذارید و بیلان خبررسانی‌تون رو ببرید بالا، یه هماهنگی با خودتون بکنید ببینید چند چندید.
مهدی
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۳۵
کلا معلوم نیست با خودشون چند چندن. فقط میخوان یه چیزی گفته باشن!
حسن
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۰۲
والا خودش نفهمید چی نوشت
۸
شایان
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۱۷
خیلی حال به هم زنید...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر