فهرست
مشکل لیورپول ریشه روانی دارد
مشکل لیورپول ریشه روانی دارد

مشکل لیورپول ریشه روانی دارد

آی اسپورت- مشکل لیورپول مشکل روحی و روانی است. اگر به تیم های سطح بالای دیگر نگاه کنید، شکست های آن ها مقابل تیم های بزرگ بوده است، اما لیورپول مقابل تیم های کوچک تر و ضعیف تر مشکل دارد. 3 شکست این تیم مقابل برنلی، بورنموث و سوانزی بوده است. واقعا توضیح این مساله سخت است، به نظر لیورپول بیشتر از هر چیز ضعف روحی دارد. آن ها نمی توانند به خوبی برای این بازی ها آماده شوند و تیم هایی که دفاع مطلق می کنند را شکست دهند.

این دلیلی دیگری برای این موضوع است که لیورپول مقابل تیم های بزرگتر بردهایی دلچسب کسب می کند، چون آن ها بازتر بازی می کنند. در بازی با سوانزی ما 3 گل خوردیم، اما در اواخر بازی دفاع تیم خیلی هم بد کار نکرد. در این دقایق مشکل بیشتر تیم این بود که گل نمی زد.

همان طور که همه هم می دانند لیورپول ترکیب بزرگ و قدرتمندی دارد. شاید بتوانیم بگوییم کلوپ 14 یا 15 بازیکنی دارد که به راحتی می تواند به آن ها اعتماد کند و همچنین برای بازی روز شنبه 3 یا 4 بازیکن جوان و البته فوق العاده هم روی نیمکت بودند. اما غیبت بازیکنان کلیدی هم کار را برای قرمزهای مرسی ساید سخت تر کرد. به نظر من همه چیز با مصدومیت فلیپه کوتینیو آغاز شد. می دانم که همه به غیبت سادیو مانه هم اشاره می کنند، اما همکاری و ارتباط کوتینیو با روبرتو فیرمینیو عالی بود و این موضوع بیشتر به تیم ضربه زده است.

مشکل دیگر به نظر من این بود که فیرمینیو از چند بازی قبل و حتی لالانا که بازیکنانی مهم برای سیستم کلوپ هستند، کمی خسته بودند. شک نکنید سیستم پرسینگ شدیدی که کلوپ استفاده می کند و روش اضافه کاری بازیکنان تیم او همین نتیجه را می دهد و در کل مشکلاتی برای تیم ایجاد می کند.

 اما با همه این مسائل لیورپول هنوز هم یکی از شانس های اصلی قهرمانی است. اگر آرسنال و تاتنهام را هم مدعیان قهرمانی بدانیم، لیورپول را حتما باید یکی از آن ها بدانیم. بازی بعدی چلسی بازی بزرگی است، مقابل لیورپول. اگر کلوپ موفق شود شانس خوبی خواهد داشت چون بازی بعدی چلسی هم با آرسنال است. البته که برای لیورپول هم ماه مهمی پیش رو است. این تیم باید در آنفیلد با تاتنهام بازی کند، آرسنال هم البته در آنفیلد با لیورپول بازی دارد و بازی دشوار بیرون از خانه برای کلوپ و شاگردانش بازی با منچسترسیتی است.

8 بازی آخر اما روی کاغذ به سود لیورپول است. البته اگر موضوع روحی این تیم حل شود اوضاع برایش بسیار ایده آل تر می شود. در واقع اگر لیورپول می خواهد شانسی برای قهرمانی لیگ برتر داشته باشد اول از همه باید روی مسائل روحی و روانی اش کار کند.

 

۲    
آی اسپورت
2017-01-24 20:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر