فهرست

اینفوگرافیک: آسنسیو پرچمدار کانترانوها

آی‌اسپورت – در سال‌هایِ اخیر کانترانوهایِ رئال معمولا فقط نقشِ پوشش برایِ کهکشانی‌هایشان را داشتند و کمتر فرصتِ نشان دادنِ خودشان به عنوانِ بازیکنِ ثابت را پیدا می‌کردند. فروشِ خسه رودریگز این تابستان به پاریس سن ژرمن این حس را بینِ هودارانِ رئال ایجاد کرد که انگار آخرین کانترانویِ قابلِ توجه هم رفته و دورانِ این بازیکنان در برنابئو به پایان رسیده است. اما بازگشتِ آلوارو موراتا بعد از دو سال حضورِ چشم‌گیر در یوونتوس و باقی ماندش در تیم، به علاوه‌یِ درخششِ خیره‌کننده‌یِ مارکو آسنیسو این نظر را کاملا تغییر داده است.
 
آسنسیویِ 20 ساله که سالِ 2014 از آکادمیِ مایورکا به رئال پیوست فصلِ پیش به صورتِ قرضی برایِ اسپانیول بازی کرد و در شرایطی که تیمِ دومِ شهر بارسلونا تنها موفق به زدنِ 40 گل در 38 بازیِ لیگ شد، او رویِ 35 درصدِ این گل‌ها نقشِ مستقیم داشت. آسنسیو در این فصل در 34 بازی 10 پاسِ گل داد و 4 گل زد. 1.6 دریبلِ موفقش در هر بازی و به همین تعداد خطایی که از حریفان گرفت برایِ آسنیسویِ جوان نمره‌یِ قابلِ توجهِ 7.03 را از هواسکورد به همراه آورد.
 
دیگر نقطه‌یِ قوتِ بازیِ آسنسیو که در اسپانیول به خوبی مشخص شد استعدادش در ارسالِ ضرباتِ آزاد بود. بینِ تمامِ بازیکنانِ زیرِ 21 سالِ پنج لیگِ اولِ اروپا آسنیسو بیشترین پاسِ کلیدی از رویِ ضرباتِ آزاد را در فصلِ 2016-2015 داشت (21).
 
حالا زیدان در غیابِ مهره‌هایِ اصلیش از جمله کریستیانو رونالدو، لوکا مودریچ و کریم بنزما، به آسنیسو اعتماد کرده و جوابِ اعتمادش را هم گرفته است. پدیده‌یِ جدیدِ رئال در بازیِ سوپر کاپِ اروپا با شوتِ از راهِ دور خیره‌کننده‌ای دروازه‌یِ سویا را در جریانِ پیروزیِ 2-3 تیمش باز کرد و در اولین هفته‌یِ لا لیگا هم جدا از نمایشِ کلیِ قابلِ قبولش، رویِ پاس بلند رافائل واران با ضربه‌یِ چیپی شیک دروازه‌یِ رئال سوسیداد در آنوئتا را باز کرد و با 93.9 درصد پاسِ سالم یکی از مهره‌هایِ کلیدیِ تیمش در پیروزیِ 0-3 بود.
 
با نیمکت‌نشین شدنِ خامس رودریگز و ایسکو، که بعید است آینده‌ای در برنائو داشته باشند، به نظر می‌رسید موراتا قرار است قهرمانِ محلیِ رئالی‌ها در این فصل باشد. اما آسنسیو با بهترین استفاده از فرصتی که زیدان در اختیارش قرار داده فعلا از موراتا پیشی گرفته و پرچمدار کانترانوها شده است.
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-24 10:46:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر