فهرست

گزارش: پنج گزینه جدید برای انگلیس آلردایس

کرتیس دیویس (هال سیتی)
 
دیویسِ 31 ساله در قلب شگفتیِ شروع لیگ هال بوده. مدافع مرکزیِ تیم فایک فیلان که در جایگاهِ مربیِ موقت در هر حالیکه تنها 13 بازیکنِ تیم اول در اختیار دارد هر دو بازیِ اولش را برده، میانگینِ نمره‌یِ 8.44 در این دو بازی گرفته است، بالاترین نمره بین بازیکنانی که در هر دو بازی از ابتدا ترکیبِ تیم‌هایشان قرار گرفتند.
 
تا اینجایِ لیگ هیچ بازیکنی بیشتر از دیویس میانگینِ قطعِ توپ (8)، دفعِ توپ (9)، دفع توپ با ضربه‌یِ سر (6.5) و بلوکه کردن توپ (2.5) در هر بازی را نداشته است. آلردایس که حالا به فکر بازگرداندنِ جان تری به تیم ملی است تا در اولین دیدارش رویِ نیمکتِ سه‌شیرها، ماهِ آینده مقابلِ اسلوواکی، شکست نخورد، می‌تواند گزینه‌یِ استفاده از کرتیس را جدی بگیرد.
 
جک کورک (سوانزی)
 
کورک هم مثلِ دیویس هنوز به تیم ملی بزرگسالان دعوت نشده است. اما هافبکِ میانیِ 27 ساله‌یِ سوانزی در رده‌هایِ سنیِ پایین‌تر برایِ انگلیس بازی کرده و در المپیکِ 2012 هم عضوِ تیم بریتانیا بود. با وجودِ نمایش‌هایِ متداوم و سطحِ بالایِ کورک با ساوتهمپتون و سوانزی در لیگِ برتر، چهار سال از المپیکِ لندن گذشته و او هنوز به تیم ملی دعوت نشده است.
 
کورک در دو بازیِ اول فصل با نمره‌یِ 7.42 از هواسکورد سومین بازیکنِ ارزشمندِ تیمش بوده و با 19 توپ گرفتن از حریفان در یک سومِ میانی از این منظر بالاترین رتبه بینِ تمامِ بازیکنانِ لیگِ برتر را داشته است. میانگینِ 70.5 پاسِ در هر بازی هم نشان از قدرتِ او در بعدِ بازیسازی و حفظِ توپ دارد. این دو کیفیت بازیِ کورک می‌تواند کمکِ زیادی به خطِ میانیِ انگلیس که در یورو با مشکلات زیادی روبرو بود بکند.
 
مارک نوبل (وستهام یونایتد)
 
آلردایس نوبل را از دورانش در وستهام به خوبی می‌شناسد و برایِ همین اصلا غیرمنتظره نیست اگر شاهد حضورِ او حتی در ترکیبِ اصلیِ انگلیس باشیم. فصلِ پیش اسلاون بیلیچ که از جانشینِ آلردایس در وستهام شده بود مدام از نوبل تعریف می‌کرد و حتی یک بار او را جزو بهترین هافبک‌هایِ اروپا در پستِ خودش دانست. واقعا هم اینکه نوبل هنوز به تیم ملی دعوت نشده عجیب است، هافبکی که مدام در مرکزِ زمین می‌جنگد و تیمش را به خوبی از دفاع به حمله منتقل می‌کند.
 
نوبل این فصل را هم خیلی خوب شروع کرده است. تنها بازیکنی که در این دو بازی بیشتر از نوبل (17) در یک سوم دفاعی تیمش توپ از حریف گرفته احمد المحمدیِ (18) هال سیتی بوده است. آمار مهم دیگر این است که کاپیتان وستهام در این دو بازی میانگینِ 90.8 درصد پاس سالم داشته، آماری که بین هافبک‌هایی که تمامِ 180 دقیقه‌یِ آغازِ فصل لیگ برتر را بازی کرده‌اند در رده‌یِ چهارم قرار می‌گیرد. و البته رویِ هیچ بازیکنی هم به اندازه‌یِ نوبل تا اینجایِ لیگِ برتر خطا نشده است (7).
 
نیتان ردموند (ساوتهمپتون)
 
اولین خریدِ کلود پوئل، مربیِ جدید ساوتهمپتون، ردموند بود که بابتش 10 میلیون پوند به نوریچِ سقوط کرده پرداخت کرد. این رقم برایِ بازیکنی که در دو فصل و 69 بازی در لیگِ برتر تنها 7 گل زده بود سنگین به نظر می‌رسید. اما پوئل برایِ ردموند برنامه‌ای ویژه داشت. او در سیستمِ محبوبش 2-1-3-4 ردموند را از یک وینگر به یک مهاجمِ مرکزی، کنارِ شین لانگ و جلوتر از دوسان تادیچ در نقش شماره‌یِ 10، تبدیل کرده است.
 
ردموند با این تغییر در بازیِ اول فصل مقابل واتفورد درخشید و گلِ تساویِ تیمش را زد. با اینکه ستاره‌یِ 22 ساله‌یِ ساوتهمپتون در بازیِ دوم در اولدترافورد درخششی مقابل منچستر یونایتد نداشت، اما قطعا با توجه به سن و استعدادش فرصتِ زیادی برایِ پیشرفت دارد و حتی اگر این بار جایی در فهرستِ آلردایس نداشته باشد به احتمالِ خیلی زیاد در آینده‌ای نزدیک به این افتخار هم دست پیدا خواهد کرد. ردموند تا اینجایِ فصل 6 پاسِ کلیدی داده، آماری که در جریانِ بازی تنها دو بازیکن را بالاتر از خودش می‌بیند.
 
اندروس تاونزند (کریستال پالاس)
 
تاونزند دو فص پیش برایِ تاتنهام هاتسپرز درخششی خیره کننده داشت که باعث شد خیلی زود به تیم ملی هم دعوت شود. اما سیرِ پیشرفت او در وایت هارت لین خیلی زود متوقف شد و فقط انتقالش در نیمه‌یِ دوم فصل پیش به نیوکاسل بود که شانسی دوباره برای ملی‌پوش شدنش برایش پدید آورد. تاونزند در لیستِ ابتدایی روی هاجسون برایِ یورو 2016 هم جای داشت، اما در نهایت از این لیست خارج شد.
 
فرمِ خوبِ تاونزند در نیوکاسل باعث شد تا بعد از سقوطِ این تیم او به کریستال پالاس بپیوندد. با اینکه پالاس در این تابستان خلاق‌ترین بازیکنش، یعنی یانیک بولازی را از دست داده، اما حضور تاونزند در تیمِ آلن پاردیو و پیوستنِ کریستین بنتکه به آن‌ها امیدی تازه بهشان می‌دهد. در دو بازیِ اولِ لیگ هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ تاونزد اقدام به سانتر کردن (17) نداشته است. با توجه به اینکه این ارسال‌ها از این به بعد به هدفِ بنتکه خواهد بود، می‌توان انتظار داشت تاونزند آمار پاسِ گل‌هایش در لیگ را این فصل بالاتر ببرد. به هر حال وینگرِ 25 ساله‌یِ پالاس با ادامه دادن به فرمِ خوبش می‌تواند جایی در برنامه‌هایِ آلردایس داشته باشد.
 
     
آی اسپورت
2016-08-24 11:53:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر