فهرست

خداحافظی با بازی خداحافظی/ پایان یک نمایش طولانی

آی اسپورت- پای صحبت اکثر پیشکسوتان فعلی و قدیمی‌تر فوتبال که بنشینی از یک مساله مشترک گلایه دارند. این که برای آنها و هم‌بازی‌هایشان بازی خداحافظی گرفته نشده است. حتی بازیکنی در حد علی دایی هم بدون خداحافظی و کوچکترین تشریفاتی مستطیل سبز را بوسید و رفت. این در حالی است که در فوتبال دنیا برای بازیکنانی به مراتب کم‌اهمیت‌تر هم مراسم ویژه‌ای گرفته‌ می‌شود. این گلایه‌ای به حق از بازیکنانی است که سال‌ها برای تیم ملی زحمت کشیده و یک مراسم مختصر برای یک پایان خوب کمترین کاری است که می‌توان برای آنها انجام داد.

این یک سوی قضیه است. سوی دیگر این است که در معدود دفعاتی که مسئولان یا همبازیان یا هر نهادی در فوتبال ایران تصمیم به برگزاری بازی خداحافظی گرفته چه اتفاقاتی افتاده است! از تمام مشکلات وناهماهنگی‌های برگزاری بازی و ایرادهای نهادهای مربوط و غیرمربوط که بگذریم می‌رسیم به همین بازیکنانی که گلایه دارند. همین‌هایی که قرار است برای یکی از همبازیانشان بازی خداحافظی ترتیب داده شود تا شاید بالاخره به یک عادت تبدیل شود. یکی از آنها قهر می‌کند. یکی از آنها مصدوم است. یکی با دیگری اختلاف دارد. یکی از مسائل مالی شاکی است. یکی به تبعیض‌ها اعتراض می‌کند. یکی.... همین‌طور اگر یکی‌ها را کم کنید می‌رسیم به همین تیمی که قرار است چند روز آینده مقابل تیم ستارگان جهان قرار بگیرد.

تیمی که هیچ‌ ستاره‌ای ندارد. آنقدر بی‌ستاره است که حتی خود نکونام هم که قرار است بازی به نام او برگزار شود نمی‌آید. اتفاقات و حاشیه‌های بازی‌ای که به اسم مهدوی‌کیا هم برگزار شد را فراموش‌ نکرده‌ایم. آن موقع هم همین داستان‌ها برگزار شد اما آن زمان شاید به خاطر نام حریف و به خاطر اسم مهدوی‌کیا ستاره‌ها در نهایت تمام اتفاقات باز هم بازیکنانی مانند کریمی و مجیدی و عابدزاده حاضر شدند اما این آبروریزی این‌بار شاید پایانی باشد بر این که کسی تصمیم بگیرد برای بازیکنی بازی خداحافظی برگزار کند. 

کدخبر:9403
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-24 14:14:15
نظر دهید

۱ نظر
یوهان کرایف
چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵، ۱۶:۴۳
بازی خداحافظی مهدوی کیا بازی بین پیکسوتان میلان با پرسپولیس بود اونوقت مجیدی چی میگه بعدش اصلا نه عابدزاده بود نه کریمی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر