فهرست

سوژه روز: تناقض بزرگ برانکو

آی اسپورت - حرف‌های یک‌سال پیش برانکو با رفتاری که از او امروز مشاهده می‌کنیم، یک تناقض بزرگ را پیش ‌روی ما قرار می‌دهد. سال گذشته در میانه‌های لیگ بود که در هتل المپیک روبه‌روی سرمربی پرسپولیس نشستیم. مصاحبه‌ای در کار نبود. چیزی شبیه یک بحث و گپ فوتبالی بین ما شکل گرفت.بحث به خریدهای نیم فصل آن روزها رسید. پرسش ما از برانکو این بود: «چرا برای پست‌هایی که با کمبود بازیکن مواجهید، بازیکن خارجی جذب نمی‌کنید؟» اما پاسخ سرمربی پرسپولیس به این پرسش جالب و قانع‌کننده بود: «بازیکنان خارجی که به لیگ ایران می‌آیند، درجه 4 یا 5 هستند. بازیکنانی که با نهایت 200 تا 300 هزار دلار حاضر به بازی در لیگ ایران هستند را قبول ندارم و معتقدم که سطح آنها پایین است و بهتر از آنها در همین فوتبال ایران پیدا می‌شود. بازیکن خارجی خوب و باکیفیت، حداقل یک میلیون دلار می‌خواهد. یعنی مبلغی در حدود 3/5 میلیارد. آیا باشگاه پرسپولیس توان پرداخت چنین دستمزدهایی را دارد؟ بی‌تردید جذب چنین بازیکنانی برای پرسپولیس ممکن نیست. به همین دلیل ترجیح می‌دهم با همین بازیکنان ایرانی کار کنم که از خارجی‌های درجه 4 یا 5 بهتر هستند.»
حرف‌های آن روز برانکو و رفتار امروز او با هم نمی‌خواند. برانکویی که اعتقادی به خارجی‌های 200 یا 300 هزار دلاری نداشت، این فصل 4 بازیکن خارجی جذب کرده که همگی در همین زمره قرار می‌گیرند و جزو بازیکنان درجه یک و دو نیستند. در مجموع هم برای این 4 نفر چیزی حدود 3 میلیارد (نزدیک به یک میلیون دلار) هزینه شده که این رقم به خوبی نشان می‌دهد 2 بازیکن کروات و 2 بازیکن اوکراینی همگی از کیفیت پایینی برخوردارند.


سعید زاهدیان / ایران ورزشی
  ۶  
آی اسپورت
2016-08-25 08:22:32
نظر دهید

۶ نظر
-
پنجشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵، ۰۹:۱۲
سلام مواجهه شما با برانکو تعجب برانگیز است تا شایعه می شود رضاییان قصد بازگشت دارد او را متهم به اهمال و کوتاه آمدن و یازشکار خطاب می کنید وقتی می گوید او را نمی خواهم تیتر لجباز و خداداد را پیش می کشید چرا؟
محمد
پنجشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵، ۰۹:۳۷
برخوردار بودن در مورد چیزای خوب نه بد.کیفیت پایین دروازه بان جدید رو کی دیدید که فهمیدید از کیفیت بالایی برخوردار نیست.جمله آخر تصحیح جمله آخر نویسنده
عبد
پنجشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۳۵
در مورد گولچ حرف نویسنده درسته ولی فراموش نکنیم همین برانکویی که نویسنده ازشون نقل قول کردن امسال هم در مورد خرید اوکراینی ها گفتند که ما از شرایط بد اقتصادی باشگاه متالیست استفاده کردیم و دو بازیکن خوب را با مبلغ پایین خریدیم، پس قیمت واقعی اینها بیشتر بوده
yaser
پنجشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۵۹
به نظر من دلیلش اینه واسه پوست اندازی تیم نیاز به این عمل بودش! چون بیشتر از سهمیه ۶ نفره ایرانی بالای ۲۳ سال نمیتونست جذب کنه! احتمالا سالهای آینده اگه تو پرسپولیس باشه کم کم استفاده از خارجی ها کمتر میشه!
جواب عبد
پنجشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵، ۱۸:۳۰
ههههه خخخخخ // اگه نمیدونی بدون اوکراینی ها بیشترین قرارداد دوران فوتبالشون رو با لنگ بستند.
-
جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵، ۰۲:۳۲
دروازه بانه کیفیتش پایینه ؟؟ از کجا فهمیدین ؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر