فهرست

کی روش و یک ماجرای تکراری: اعتراض به لباس تیم ملی

آی اسپورت - کارلوس ‌کی‌روش، سرمربی تیم‌ ملی که از آغاز تمرینات ‌‌‌ملی‌پوشان برای حضور در مسابقات نهایی انتخابی ‌جام‌جهانی 2018 روسیه از پوشیدن لباس اسپانسر تیم ملی خودداری کرده، در اردوی ایتالیا نیز همچنان با لباسی غیر از جیووا در محل تمرین حاضر شده و ‌‌‌ملی‌پوشان را تمرین می‌دهد‌‌‌. این موضوع‌‌ نشان می‌دهد ‌کی‌روش همچنان به کیفیت لباس‌‌های جیووا معترض است و قصد ندارد لباس اسپانسر را بر تن کند‌‌‌. البته این نخستین بار نیست که سرمربی تیم ملی به کیفیت لباس‌‌های تیم ملی معترض است و حاضر نشده از لباس اسپانسر تیم ملی استفاده کند‌‌‌. در دوره پیشین و زمانی که تیم‌ ملی خود را برای حضور در ‌جام‌جهانی ‌2014 برزیل آماده می‌کرد، شرایط همین‌طور بود.
 قطعا فوتبال‌دوستان ایرانی فراموش نکرده‌اند که ‌کی‌روش حتی حاضر نشد در جشن پیراهن تیم‌ملی و رونمایی از طرح یوزپلنگ روی پیراهن تیم ملی ایران شرکت کند‌‌‌. در آن مقطع ‌کی‌روش و ‌‌‌ملی‌پوشان دایما از کیفیت پایین محصولات آل‌اشپورت گلایه و انتقاد می‌کردند و مدعی بودند پیراهن‌‌های تیم ملی پس از شستن آب می‌رود و کیفیت پایینی دارد، ضمن این‌که برخی هم از تولید این لباس‌‌‌ها در تولیدی‌‌های منیریه تهران بورس وسایل ورزشی خبر می‌دادند!
 آن زمان پیراهن‌‌های آل‌اشپورت به سوژه اصلی تیم ملی و رسانه‌‌‌ها تبدیل شده‌ و مسائل فنی تیم ملی در حاشیه قرار گرفته بود‌‌‌. البته پس از مذاکرات مستقیم از سوی اسپانسر و ‌کی‌روش، سرمربی تیم ملی متقاعد شد‌ لباس‌‌های آل‌اشپورت را بر تن کند که البته این مذاکرات، حرف و حدیث‌هایی را به همراه داشت و گفته می‌شد مبلغی در این بین رد و بدل شده که برخی آن را 100 هزار دلار تخمین می‌زدند‌‌‌. اظهارات مدیر خاورمیانه‌ای شرکت آل‌اشپورت نیز به این شایعه دامن زد جایی‌که وحید جعفری پس از جلسه با مرد پرتغالی در ‌خصوص توافق شرکت آل‌اشپورت با کارلوس کی‌روش با کنایه صحبت کرده و گفته بود: «دیگر بعد از این شاهد آب رفتن لباس‌ها نخواهیم بود، دیگر یوزپلنگ ما به گربه تبدیل نخواهد شد و یوزمان نیز آسیایی خواهد ماند و در نهایت این‌که اجناس ما نیز دیگر تقلبی نخواهد بود! با کی‌روش تا پایان ‌جام‌جهانی قرارداد شخصی داریم و او باید در تمام دیدارهای تیم ملی، کنفرانس‌های خبری و تمرینات لباس‌های ما را بپوشد و اگر قرار باشد که روی نیمکت تیم ملی با کت و شلوار بنشیند نیز حتما باید لوگوی آل‌اشپورت را روی کتش درج کند و همه این موارد در قرارداد ما با کی‌روش به ثبت رسیده است‌‌‌. ما نیز مبلغ قرارداد را نقد‌ا به او پرداخت کردیم‌‌‌.»
 هر چند مدیر خاورمیانه‌ای آل‌اشپورت به مبلغ توافقش با ‌کی‌روش اشاره نکرده بود اما هر ‌چه بود و هر چقدر بود ‌کی‌روش دیگر انتقادی از لباس‌‌‌ها نکرد و جالب این‌که دیگر خبری هم از مصاحبه‌‌های انتقادی ‌‌‌ملی‌پوشان نشد!  حالا و پس از 2 سال دوباره داستان لباس‌‌های اسپانسر تیم ملی این بار برای برند جیووای ایتالیا در حال تکرار است‌‌‌. ‌کی‌روش از حدود 3 ماه پیش که تمرین و اردوهای تیم ملی برای مرحله دوم مسابقات انتخابی ‌جام‌جهانی آغاز شده از پوشیدن لباس اسپانسر تیم‌ملی خودداری کرده و حتی به انتقاد از کیفیت البسه شرکت ایتالیایی پرداخته است‌‌‌.
 البته مثل ماجرای آل‌اشپورت انتقاد و هجمه همه‌جانبه به جیووا صورت نگرفته‌ و فعلا ‌کی‌روش به تنهایی پرچم مخالفت را برافراشته و به نظر می‌رسد دوباره نیاز به یک جلسه بین سرمربی تیم ملی و اسپانسر پیراهن تیم ملی احساس می‌شود تا لباس‌‌های برند جیووا از صافی کیفیت، طراحی و‌‌‌‌.‌‌‌.‌‌‌. بگذرد و با عقد قراردادی رسمی و رد و ‌بدل شدن چند هزار دلار یا یورو بین کی‌روش و نماینده جیووا، سرمربی تیم ملی رضایت دهد و لباس اسپانسر تیم ملی را بپوشد!

منبع: خراسان ورزشی
     
آی اسپورت
2016-08-25 08:20:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر