فهرست

نکته روز: در تیم برانکو جایی برای خارجی‌ها نیست

آی اسپورت-  همان‌طور که از ابتدای فصل بارها مطرح شد بالاخره قرار است گولچ از لیست پرسپولیسی‌ها خارج شود تا رامین رضاییان جای او در این تیم بگیرد. بحث جدایی گولچ اگرچه بارها مطرح شده بود تا این هفته انجام نشده بود اما در نهایت ظاهرا این تصمیم در حال عملی شدن است. نکته این است که حتی اگر گولچ از پرسپولیس جدا نمی‌شد هم خیلی بعید بود که در پرسپولیس به او فرصت بازی برسد. گولچ از نظر فنی مورد تایید برانکو نبود. نکته در مورد سرمربی پرسپولیسی‌ها این است که او در کل اعتقادی به بازیکنان خارجی ندارد.
این را می‌شود با مروری بر ترکیب پرسپولیس در فصل گذشته و در چهار هفته ابتدایی این فصل به خوبی متوجه شد. فصل گذشته پرسپولیس  چهار هفته ابتدایی که از این فصل گذشته متوجه شد. فصل گذشته پرسپولیس اومانیا، ماریچ و بنگستون. بنگستون مهاجمی بود که هر گاه به او فرصت داده شد توانست مثمرثمر واقع شود اما با این حال تا انتهای فصل و حتی با محرومیت و یا غیبت طارمی برانکو حاضر نشد چندان به او میدان بدهد. در نهایت هم بنگستون با این که آمار قابل قبولی داشت از پرسپولیس جدا شد و برانکو اگر می‌توانست شاید خالقی‌فر را به جای او در تیم نگه می‌داشت! اومانیا هم با وجود این که بازیکن درجه یکی نبود اما از بازیکنانی مانند نورمحمدی بسیار مطمئن‌تر بود. با این حال برانکو هم گزینه‌های نه چندان مطمئن ایرانی‌اش را به اومانیا ترجیح می‌داد و این بازیکن هم در نهایت از جمع تیم جدا شد. از میان این جمع تنها ماریچ هموطن برانکو بود که فرصت بازی به او رسید. حتی برانکو این فصل هم برای ماندن این مدافع کروات اصرار زیادی داشت که در نهایت باشگاه نتوانست مبلغ لازم برای حفظ او را بپردازد. این فصل هم ظاهرا مانند فصل گذشته برانکو روی بازیکنان خارجی‌اش حساب ویژه‌ای باز نکرده است.
گولچ اولین بازیکن خارجی است که به تیم اضافه شد و تعریف و تمجید زیادی از او مطرح شد اما برانکو حتی در بازی‌های دوستانه هم نشان داد که تفکر خاصی برای او در طول فصل ندارد. پیش‌بینی می‌شود که بازیکنان اوکراینی هم شرایطی مشابه خواهند داشت و شاید تنها اتفاقاتی باعث شود تا آنها برای پرسپولیس به میدان بروند. با وجود این مسائل اصرار مسئولان باشگاه روی خرید بازیکنان متعدد خارجی آن هم از نوع درجه چندم جالب توجه است.
کدخبر:9403
 
     
آی اسپورت
2016-08-27 13:53:40
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر