فهرست

دردسر کی روش/ یک پست و هزار دلبر

آی اسپورت- کارلوس کی روش تا روز بازی با قطر فرصت دارد به چیدمان هجومی اش در اولین بازی مقدماتی جام جهانی فکر کند. او طبق معمول با سیستم 3-3-4 ویژه اش به مصاف رقبا می رود و اگر همین حالا دروازه بان، مدافعان و هافبک هایش را بشناسد (که قطعا نمی شناسد) بی تردید برای ترکیب 3 نفره هجومش سردرد می گیرد.
در پیشانی خط حمله، او 3 گزینه دارد شامل سردار آزمون، رضا قوچان نژاد و کریم انصاری فرد. انتخاب اولی که روی فرم است، قطعی به نظر می رسد. در پشت سر آزمون اما کی روش مثل تک مهاجم فراغ بال برای انتخاب ندارد.
اشکان دژآگه همچنان کلیدی ترین بازیکن تیم ملی در فاز هجوم است. او به دلیل بازی در قطر و آشنایی با بازیکنان این تیم، حضورش در ترکیب قطعی است. در سمت چپ اما تردید و ابهام زیاد است؛ مهدی ترابی، مهدی طارمی، مسعود شجاعی، علیرضا جهانبخش و حتی وحید امیری و احسان حاج صفی. کی روش احتمالا امیری را یک خط عقب تر می برد تا او در کنار تیموریان (یا ابراهیمی) و عزت الهی بازی کند.
ترابی، پدیده تیم ملی است و 4 گل در 10 بازی ملی زده و توانایی عبور از هر بازیکنی را دارد. علیرضا جهانبخش بالاخره در تیم ملی خودش را پیدا کرده و کی روش نمی تواند از قدرت بالای او در ارسال از کناره ها و زدن ضربات کرنر بگذرد. مهدی طارمی در کنار سردار آزمون نشان داده ترکیب دو نفره خوبی می سازد و می تواند از قدرت عجیب و غریب پنالتی گرفتنش استفاده کند. مسعود شجاعی هم دو نکته ویژه دارد؛ بازیکن محبوب کی روش است و به دلیل بازی در قطر، سابقه خوبی برابر بازیکنان این تیم دارد.
به همه این نفرات می توان احسان حاج صفی را هم اضافه کرد اگر میلاد محمدی و سعید آقایی چشم کی روش برای حضور در سمت چپ خط دفاع را گرفته باشند.
     
آی اسپورت
2016-08-27 18:36:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر