فهرست

تیم ملی، 1551 روز بعد/ 9-14

آی اسپورت- برای رسیدن به جام جهانی 2014، استارت تیم ملی روز 14 خرداد 1391 زده شد. تیم ملی در تاشکند برابر ازبکستان قرار گرفت و با تک گل خلعتبری برنده شد. حالا 1551 روز بعد، استارت تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی 2018 از 11 شهریور و بازی با قطر در آزادی زده می شود.
4 سال پیش تیم ملی با این ترکیب برابر ازبکستان وارد زمین شد؛ مهدی رحمتی درون دروازه، حسین ماهینی، جلال حسینی، پژمان منتظری و پژمان نوری در خط دفاع. آندرانیک تیموریان و جواد نکونام به عنوان دو هافبک دفاعی. احسان حاج صفی، محمد ابراهیمی و مجتبی جباری به عنوان 3 بازیکن خط سوم و علی کریمی در پیشانی خط حمله. کی روش در همان نیمه اول، خسرو حیدری را دقیقه 44 به جای ابراهیمی وارد زمین کرد. سپس نوبت دو تعویض طلایی شد؛ دقیقه 62 خلعتبری جای حاج صفی را گرفت و سپس در دقیقه 76 کریم انصاری فرد وارد زمین شد. همین دو بازیکن تعویضی بودند که گل تیم ملی را ساختند و زدند.
از آن جمع 14 نفره حالا و بعد از گذشت 221 هفته تنها 5 نفر همچنان در تیم ملی حضور و شانس بازی برابر قطر را دارند؛ جلال حسینی، پژمان منتظری، آندرانیک تیموریان، احسان حاج صفی و کریم انصاری فرد. علی کریمی و جواد نکونام از فوتبال خداحافظی کرده اند، محمد ابراهیمی مدتهاست جایی در تیم ملی ندارد، مهدی رحمتی و مجتبی جباری و پژمان نوری و محمدرضا خلعتبری دیگر به تیم ملی دعوت نمی شوند و حسن ماهینی و خسرو حیدری همچنان امیدوارند به تیم ملی دعوت شوند که درباره دومی خیلی بعید است.
     
آی اسپورت
2016-08-27 19:34:57
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر