فهرست

ضدحال صداسیما؛ چرا مسابقات اروپا پخش نمی شود

آی اسپورت- نخستین بار در زمان پخش بازی‌های یورو 2016 بود که سرانجام دستان صدا و سیمای ایران بسته شد و با شکایت شبکه بین اسپورت، پخش ماهواراه‌ای رایگان فوتبال در ایران کاملا قطع شد. با توجه به این شکایت تلویزیون ایران هم بعد از قطع پخش بازی‌ها در زمان پخش فوتبال، فیلم سینمایی پخش می‌کرد. اما این قطعی فقط مختص بینندگان شبکه سه و ورزش از طریق ماهواره بود و دارندگان دستگاه‌ها و تلویزیون‌های دیجیتال همچنان با خیالی راحت می‌توانستند بازی‌های داغ اروپا را تماشا کنند.

موضوع از این قرار است که با توجه به سرقت بازی‌های اروپایی و پخش بدون هزینه بازی‌ها، تلویزیون ایران نمی‌تواند این فوتبال‌ها را پخش ماهواره‌ای کند. چون در این صورت مسئولان شبکه‌های مرجع مانند بین اسپورت دوباره می‌توانند شکایت خود را پیگیری کنند. اما با روش جدید تنها پخش زمینی ادامه دارد و فقط از طریق دستگاه‌ها و تلویزیون‌های دیجیتال می‌توان فوتبال تماشا کرد. نکته‌ی جالب در این میان تدبیر صدا و سیما است. درحالی که در پخش زمینی مردم می‌توانند فوتبال تماشا کنند، در همین زمان در پخش ماهواره‌ای می‌توانند در شبکه 3 یا ورزش، فیلم سینمایی یا مستند ورزشی نیز تماشا کنند!

فرمول جدید به این صورت است که لحظاتی قبل از شروع فوتبال، این گونه برنامه‌ها با همان لوگوی این دو شبکه که درگوشه‌ی تصویر خودنمایی می‌کند، آغاز می‌شود و بعد از سپری‌شدن دقایقی از پایان فوتبال، ناگهان فیلم در حال پخش در همان میانه‌ها قطع می‌شود و پخش برنامه‌های اصلی طبق کنداکتور روی ماهواره نیز انجام می‌شود! گویا شکایت بین اسپورت که از یورو 2016 آغاز شده بسیار پیچیده‌تر از آن است که صدا و سیما بتواند روش‌های قبلی دورزدن را پیاده کند و حالا با این راه‌حل جدید مسئولان صدا و سیما، بسیاری از بینندگان تلویزیون که از دستگاه‌های ماهواره فوتبال را پیگیری می‌کنند، از تماشای بازی‌های مهم اروپایی محروم هستند.


کد خبر: 9401
  ۱۰  
آی اسپورت
2016-08-28 13:38:35
نظر دهید

۱۰ نظر
طاهر
شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۱۱
دستتون درد نکنه .لطفا شماها پیگیری کنید و یا غیر اینصورت مجبوریم دوباذه ماهواره نصب کنیم تا بازیا را ببینیم
۱
رضا دوجی
شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۲۰
بابا با ستاپ باکس هم نمیشه نگاه کرد. در مناطق مرزی همون فرمول خارج از کشور حاکمه و اصلا پخش نمیکنه بازی ها رو
۱
یوهان کرایف
شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵، ۲۳:۵۰
بازی رئال سلتاویگو رو پخش ماهواره ای هم داشت ولی از یک شبکه دیگه بود نه بین اسپورت بازی یونتوس و لاتزیو رو زد ولی نشون نداد آقا اگه ستاب باکس هم ندارید پخش زنده بازی ها از طریق Live.irib.ir هم اگه به اینترنت پرسرعت دسترسی دارین کار راه اندازه
حامد
شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵، ۲۳:۵۵
تو شهر ما رامسر تو مازندران هم یه سری ست آپ باکسا میگیره یه سری نمیگیره ...
آخه چرااااا ؟!؟!
۱
یوسف
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۰۰:۱۲
خب شمام بیکارینا ماهواره دارین میشینین بازی رو با گزارش سیانکی گوش بدین!؟ با کلی صحنه آهسته؟؟
-
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۰۶:۲۰
خب برید یه آنتن معمولی بگیرید انقدر گریه کردن نداره که
-
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۲۶
مساله فقط منحصر به گیرنده های ماهواره نیست ، در بعضی از شهرستان ها حتی با دستگاه ست تاپ باکس هم نمیشه مسابقات فوتبال رو تماشا کرد و در هنگام مسابقه فوتبال ، فیلم سینمایی پخش میشه .
۲
امید
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۴۵
واله ما که سرگرمیمون فقط همین فوتبال هست این مدتی که پخش نشد داشتیم مرگ مغزی میشدیم. واسه همین رفتم یه دیش گردون و یه فول اچ دی گرفتم. بعد مسئولین میان میگن چرا جوونا ماهواره میخرن
کامران
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۰۹:۲۹
خیلی طبیعیه نباید از ماهواره پخش شه تا کشورهای دیگه دزدی کنن ، این چه ضد حالیه؟مردم ببرن گیرنده دیجیتال بخرن ، ماهواره نباشه نمیشه ؟!!!!!
-
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۳:۰۹
عزیز من ما دیجیتالم داریم ولی اونم نشون نمیده..بخدا اعصاب برامون نمونده. فقط فحش میدیم مسولا..خواهشا شما کاری کنید و کمک کنید
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر