فهرست

کارشناسی: جایی برای استوریج در لیورپول

آی‌اسپورت - «مشکل استوریج اینه که اگه به لیورپولِ این فصل نگاه کنین، با سیستمِ 3-3-4 بازی میکنه و روبرتو فرمینو به عنوانِ مهاجم مرکزی در ترکیبِ اصلی قرار میگیره. بنابراین جایی برایِ دنیل نمیمونه. من خودم خیلی موافق بازی کردنِ فرمینو مقابل تیمهایِ ضعیف‌تر که لیورپول باید ببره نیستم، چون اون حضورِ لازم را در باکس نداره. اما در بازی‌هایی مثلِ همین بازی، یا فصلِ پیش مقابلِ چلسی و آرسنال فرمینو در قطعِ توپ و شروعِ ضدحمله عالیه.» کرگر، مدافع و کاپیتانِ سابقِ قرمزهایِ مرسی ساید بعد از پایانِ بازی لیورپول و تاتنهام وضعیت استوریج را در تیمِ جدید یورگن کلوپ چنین دانست.
 
کرگر که کنارِ دو لیورپولیِ سابق، یعنی سونس و ردنپ در استودیویِ اسکای اسپورتس نشسته بود ادامه داد: «فرمینو گل میزنه، اما نه به اندازه‌یِ یک مهاجمِ کلاسیک، نه مثلِ استوریج. اما تویِ بعد ضدحمله که کلوپ مدام ازش حرف میزنه خیلی خوبه. پس همیشه یکی از اولین اسمها در ترکیبِ اصلی خواهد بود. مشکلِ استوریج رقابت با فرمینوست نه با مانه.»
 
ردنپ هم در تایید حرف‌هایِ کرگر و درباره‌یِ اهمیت مانه گفت: «به نظرم نقشی که مانه برایِ لیورپول بازی کرده خیلی تاثیرگذار بوده. غیبتِ مانه مقابلِ برنلی به شدت احساس شد و دلیلش در همین بازی مشخص بود. اما موافقم که رقابت استوریج برایِ بازی کردن فرمینو و دیووک اوریگی هستن، نه مانه. من دلیلی نمی‌بینم که استوریج دیگه نتونه تویِ این تیم بازی کنه. اون از حرکت کردن پشتِ مانه و استفاده از پاسهاش قطعا لذت خواهد برد. هنوز برایِ نوشتنِ آگهی فوت استوریج خیلی زوده، اما اون باید بیشتر و بهتر از چیزی باشه که الان هست.»
 
سونس هم در پایانِ بحث با تمجید از تکنیکِ استوریج، مشکلِ اصلی او برایِ ادامه‌یِ حضور در لیورپول، تحتِ رژیم کلوپ را ضعفِ فیزیکیش دانست: «استوریج کار خیلی سختی برایِ بازگشت به ترکیبِ اصلی داره. اگه درباره تکنیک و غریزه‌یِ گلزنی حرف بزنیم استوریج از همه‌یِ لیورپولی‌ها بهتره، اما اون قدرت فیزیکی لازم برایِ این نوع فوتبال پرفشار و مدام در حال دویدن را نداره. مسیری که تیمِ کلوپ میره کاملا مشخصه. اون از بازیکنانش میخواد آماده 90 دقیقه دویدن باشن. این کاریه که یا استوریج نمیتونه انجام بده، یا نمیخواد.»
     
آی اسپورت
2016-08-28 09:15:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر