فهرست

چهره‌ی روز: راشفورد یادآور فرگی تایم

آی‌اسپورت – تنها 19 دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود که ژوزه مورینیو راشفورد را به زمین فرستاد، مهاجمی که در اولین بازیش برایِ یونایتد در یوروپا لیگ دو گل زد، در اولین بازیش در لیگِ برتر دو گل دیگر، به آرسنال زد، گلِ پیروزی در داربی منچستر در استادیومِ اتحاد را زد و در اولین بازیِ ملی‌اش هم برایِ انگلیس گل زد.
 
راشفورد به محضِ ورود به زمین، زیرِ بارانِ شدیدِ هال، تا آستانه‌یِ باز کردنِ دروازه‌یِ الدین یاکوپوویچ پیش رفت، اما ضربه‌یِ فنی و رویِ زمینش توسط دروازه‌بانِ سوئیسیِ میزبان دفع شد. دقایقی بعد راشفورد هنریک مخیتاریان در موقعیت گل قرار داد، اما ضربه‌یِ او هم توسط مدافعینِ هال که روزی عالی را سپری می‌کردند بلوکه شد.
 
تا در نهایت درست وقتی که به نظر می‌رسید مورینیو اولین امتیازاتش با یونایتد را از دست خواهد داد، وین رونی با قدرت از احمد المحمدی گذشت و راشفورد را در باکسِ شش قدم پیدا کرد و مقاومتِ قهرمانانه‌یِ هال به رهبریِ یک یونایتدیِ سابق، یعنی مایک فیلان شکسته شد. این هجدهمین بار بود که یونایتد در تاریخِ لیگ برتر بعد از دقیقه‌یِ 90 گلِ برتری را می‌زد، عاملی که در دورانِ سر الکس فرگوسن به "فرگی تایم" معروف شده بود. آخرین باری هم که یونایتد در وقت‌هایِ اضافه گل برتری در لیگ زده بود به نوامبرِ 2015 مقابل واتفورد باز می‌گشت.
 
با توجه به درخششِ دوباره‌یِ راشفورد، که در دو بازیِ قبلیِ لیگ بازی بهش نرسید، باید منتظر حضورِ بیشتر او برایِ تیمِ مورینیو باشیم. خودِ مورینیو اعلام کرده راشفورد بعد از زلاتان ابراهیموویچ مهاجمِ دوم است و بنابراین به صورتِ منطقی باید شاهدِ بازی کردنِ او در ترکیبِ اصلی در یوروپا لیگ و شاید جام‌هایِ داخلی باشیم، جایی که به زلاتانِ نزدیک به 35 سالگی استراحت خواهد رسید.
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-28 09:35:56
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر