فهرست

گزارش تحلیلی؛ چرا کی‌روش این هشت بازیکن را خط زد؟

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش بی سروصدا هشت بازیکنی که در اردوی ایتالیا حضور داشتند را خط زد تا دور جدید تمرینات تیم ملی برای بازی با قطر بدون حضور این هشت بازیکن لیگ برتری ادامه پیدا کند. البته طبیعی بود که با اضافه شدن بازیکنان شاغل در لیگ‌های اروپایی چند بازیکن حاضر در اردو از فهرست تیم ملی کنار بروند. با بررسی پست به پست تیم ملی می‌توان تحلیل کرد چرا کی‌روش این هشت بازیکن را برای دیدار با قطر انتخاب نکرد.
 
رشید مظاهری
در اردوی تیم ملی چهار دروازه‌بان؛ علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری و رشید مظاهری حضور داشتند. قاعدتا برای یک بازی حضور چهار دروازه‌بان ضروری نیست و انتظار می‌رفت یک دروازه‌بان خط بخورد. حقیقی و بیرانوند که گلرهای اول و دوم تیم ملی‌اند. اینجا باید بین مظاهری و اخباری یکی خط می‌خورد.
 
محمد طیبی و عزت الله پورقاز
در قلب خط دفاع کی‌روش سه بازیکن مطرح دارد؛ از بین سید جلال حسینی، پژمان منتظری و مرتضی پورعلی گنجی یک بازیکن باید نیمکت نشین شود. به نظر می‌رسد کی‌روش ترجیح داده برای ذخیره این پست هم بیشتر روی محمد انصاری حساب باز کند که می‌تواند برای پست دفاع چپ هم یک ذخیره مطمئن باشد.
 
کمال کامیابی نیا
یکی دیگر از پست‌های شلوغ تیم ملی هافبک دفاعی است. سعید عزت اللهی، آندرانیک تیموریان و امید ابراهیمی بازیکنانی‌اند که کی‌روش آنها را حفظ کرد و کمال کامیابی نیا قربانی ترافیک در این پست شد. از بین سه بازیکن فوق هم احتمالا یکی نیمکت نشین می شود. ضمن اینکه پورعلی گنجی هم توانایی این بازی را دارد.
 
رحیم زهیوی، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی و سروش رفیعی
مشخص بود که با اضافه شدن لژیونرها که اکثرا بازیکنانی در فازهجومی‌اند، مهاجمان و بازیکنانی هجومی که در لیگ توپ می‌زنند کمتر شانس حضور در فهرست تیم ملی را پیدا می‌کنند. در این زمینه باید به کارلوس کی‌روش حق داد. داریوش شجاعیان، اشکان دژاگه، مهدی ترابی، وحید امیری، مهدی طارمی، کریم انصاری‌فرد، مسعود شجاعی، میلاد محمدی، سردار آزمون، رضا قوچان نژاد وعلیرضا جهانبخش نفرات هجومی کی‌روش محسوب می‌شوند که بازی دادن همه آنها میسر نیست. در این میان خط خوردن سروش رفیعی قابل توجه بود. در فاز هجومی بازیکنان رقابت شدیدی برای حضور در ترکیب اصلی دارند. شاید فقط سردار آزمون و علیرضا جهانبخش از ثابت بازی کردن‌شان مطمئن باشند.


منبع: وبسایت برنامه 90
  ۵  
آی اسپورت
2016-08-28 11:36:00
نظر دهید

۵ نظر
مکتب انسان ساز شاهین
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۰۰
اشتباه بزرگ کیرش که به سود پرسپولیس شد خط زدن کمال بود... ابراهیمی و آندو در افت عجیبی به سر می برند و بازی کردن آنان یعنی وادادن و از دست دادن میانه میدان در بازی با قطر
-
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۵:۰۱
اندو تیموریان که کاملاً از روزهاى اوجش فاصله داره، ابراهیمى هم که لیگ رو خوب شروع نکرده بى تردید کامیابى نیا از هردوتایشون سره اما خوب به نفع پرسپولیس شد
رضا
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۵:۱۰
کی روش فقط باند خودشو خط نمی زنه.تیموریان با ویلچر هم در ترکیب اصلی قرار می گیره.کی روش یک دلال بیشتر نیست.
-
يكشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۲۰:۱۵
رشید مظاهری و اخباری از بیرانوند و حقیقی بهترن بخصوص حقیقی که هیچ وقت دروازه بان خوبی نبوده
-
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵، ۰۱:۰۴
کمال بهترینه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر