فهرست

یادداشت/امیدوار نباشید، کاوانی زلاتان نمی شود!

رابین بایرنر
درباره ادینسون کاوانای چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد. در این 3 سالی که او در پاری سن ژرمن است، تا به حال عملکردی که از یک مهاجم 64 میلیون یورویی انتظار باشد از او ندیدیم. اما تا به حال بهانه این بوده که زلاتان در تیم است. اما زلاتان رفت، سایه اش دیگر بر سر او نیست و هنوز هم این بازیکن تغییری نکرده است. هنوز نتوانسته نقش یک شماره 9 را به خوبی در تیم امری ایفا کند.

بازی اول در غیبا زلاتان برای او بدتر از این نمی شد. او انقدر موقعیت از دست داد که حتی در مقایسه با قبل خودش هم بازنده می شود، چه برسد به زلاتان ایبراهیموویچ.

تا اینجا قبول که کاوانی از مصدومیت بازگشته، اما کیفیت بازی او برای پی اس جی نوعی هشدار است. حداقل می توان انتظار داشت که با حضور کاوانی برای مدتی مدافعان حریف با تهدیدی جدی در بازی با این تیم مواجه نباشند. در بازی قبل تیم هم او موقعیت های زیادی را از دست داد و در نهایت لوکاس مورا و مارکو وراتی پاریسی ها را نجات دادند.

کاوانی باید پیشرفت کند و خودش هم این موضوع را قبول دارد. طبق آمار اوپتا، با توجه به موقعیت هایی که او از دست داد، تبدیل به اولین بازیکن در رقابت های این فصل در لیگ های معتبر اروپایی شد که 3 موقعیت جدی را پشت سر هم از دست داده است. او قبلا هم این کار را کرده بود. اما سایه زلاتان بود که باعث می شد کمتر عملکرد او دیده شود.

شاید حالا این موقعیت از دست دادن ها به چشم نیاید، اما مطمئنا وقتی پی اس جی در لیگ قهرمانان مقابل یکی از نخبه ها بازی می کند، ممکن است تنها 2 موقعیت به دست آورد و لازم باشد آن دو موقعیت گل شود. مخصوصا برای تیمی که پنهان نمی کند بزرگ ترین هدفش قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا است.

کاوانی در ذهن هواداران یادآور یک موضوع است: هر زمان به او نیاز باشد نباید انتظار کار بزرگی از او وجود داشته باشد. او در بازی های قبلی در لیگ قهرمانان هم نشان داده که بازیکن قابل اعتمادی نیست. او در 10 بازی اروپایی تنها 2 گل برای تیمش زده است.

البته که در بازی های لیگ کمی رکورد او متفاوت است. کاوانی در بازی مقابل مارسی، لیون، سنت اتین و موناکو در طول 3 فصل در 32 بازی 19 گل زده است. او هنوز حمایت مربی و هم تیمی هایش را دارد. اما مشخص نیست این حمایت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و آیا در شرایط و اوقات سختی هم همه پشت او هستند یا نه؟

شاید زلاتان رفته باشد، اما مطمئنا کسی در پارک دپرنس او را فراموش نکرده است. مخصوصا که او در من یونایتد هم شروعی توفانی داشته و گل های زیادی زده است.

بعید است کاوانی حتی قابل مقایسه با زلاتان باشد. نه تنها ایبرا، بلکه او فعلا با بسیاری از مهاجمان اروپایی دیگر هم قابل مقایسه نیست. زلاتان رفته، اما هنوز سنگینی سایه اش بر شانه های کاوانی مانده است. او باید جانشین ستاره سوئدی شود و این در حالی است که مهاجم اوروگوئه ای حتی با گذشته خودش هم قابل مقایسه نیست.

به هر حال هنوز برای قضاوت کردن عملکرد کاوانی خیلی زود است. اما او کسی است که هواداران امید دارند منجی شان باشد. چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد. زلاتان رفته، اما اسطوره ای بودنش در باشگاه هنوز مانده است. کاوانی حالا 10 ماه فرصت دارد تا جای او را بگیرد. اما فعلا شواهد نشان می دهد که این اتفاق نخواهد افتاد. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-08-28 17:32:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر