فهرست

نگرانی برای امنیت تماشاگران در ورزشگاه اختصاصی: کمتر از یک سوم!

آی اسپورت – بحث انتخاب ورزشگاه بازی تراکتورسازی و پرسپولیس، تبدیل به مهمترین حاشیه بازی این دو تیم شده است. پرسپولیسی‌ها نگران تامین امنیت ورزشگاه با حضور پرتعداد تماشاگران هستند اما تراکتورسازی، تضمین داده مشکلی برای بازی در این ورزشگاه وجود نداشته باشد. مهمترین دغدغه برای برگزاری بازی در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی، به تعداد سکوهای این ورزشگاه در مقایسه با تماشاگران احتمالی بازی مربوط می‌شود.

ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی، توانایی گنجایش 10 هزار تماشاگر را دارد. یعنی کمتر از یک سوم میانگین تماشاگرانی که در سال‌های اخیر از نزدیک بازی پرسپولیس و تراکتور در یادگار امام را تماشا کرده‌اند. تعداد تماشاگران این بازی در سه فصل گذشته به ترتیب 45، 35 و 20 هزار نفر بوده و این فصل با حضور همزمان دو تیم در کورس قهرمانی، شاید تماشاگران بیشتری هم به ورزشگاه بروند.

تنها بازی پرسپولیس و تراکتورسازی در تبریز که کمتر از 10 هزار نفر تماشاگر داشته، هفته آخر لیگ دوازدهم بوده است. بازی که هیچکدام از دو تیم شانسی برای قهرمانی نداشتند و پرسپولیس چند روز قبل از آن قهرمانی حذفی را هم از دست داده بود. سکوهای ورزشگاه اختصاصی، در شرایط طبیعی نمی‌توانند حتی یک سوم تماشاگران این بازی را هم پوشش دهد.کدخبر: 9406
     
آی اسپورت
2016-08-29 13:10:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر