فهرست

فرمانده را از مرکب پیاده می‌کنند/ بازیکن‌سالاری در پرسپولیس

آی اسپورت- باشگاه پرسپولیس با تصمیم جدیدی که برای بازگرداندن رامین رضائیان گرفت، نه تنها اقتدار سرمربی‌اش را زیر سئوال برد بلکه هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم زیادی را هم در این شرایط بر خودش تحمیل کرد.علی اکبر طاهری در مصاحبه‌ای در واکنش به اینکه باشگاه با فشار به برانکو ایوانکوویچ رامین رضائیان را بازگرداند، اعلام کرد: «این سوال اصلا درست نیست. ما راجع به انسان‌ها و اخلاقیات انسانی حرف می‌زنیم. یعنی چه که با فشار یک بازیکن جذب می‌شود؟»

طاهری بدون آنکه در این مدت پاسخ مشخص و روشنی به این سئوالات بدهد، در حالی دم از اخلاقیات می زند و اعمال هر گونه فشاری را با روش پیچیده مغالطه رد می کند و در «کوچه علی چپ» قدم می زند که کمیته انضباطی باشگاه هم حکم به پرسپولیسی بودن رضائیان داده است. باشگاه پرسپولیس هم علاوه بر رسانه‌ای کردن این حکم، مقابل تمام مصاحبه های برانکو در مورد نخواستن رضائیان سکوت اختیار کرد. شاید بپذیریم که طاهری شخصا برای رضائیان با برانکو مذاکره نداشته اما سکوت او و تنها گذاشتن سرمربی تیمش وسط شورش هواداران و برخی رسانه ها کم از اعمال فشار نداشته است؛ اما آیا لازم بود پرسپولیس دست به چنین کاری بزند؟

پاسخ کاملا منفی است. رضائیان برای پرسپولیس هزینه های زیادی برداشته است. قبل از شروع لیگ و زمانی که رضائیان پاسخ تلفن باشگاه پرسپولیس برای تمدید قراردادش را نمی‌داد، این باشگاه برای پر شدن جای او دو بازیکن به خدمت گرفت و آنها را به اردوی اوکراین برد و برای آنها هزینه کرد. حالا هم پرسپولیس برای داشتن رضائیان باید به احتمال زیاد نام گولچ استرالیایی را از لیست خارج کند و این هم یعنی هزینه بالا اما بلا استفاده.

برای داشتن رضائیان برانکو باید خم شود؛ حکمش سند نباشد؛ نقشه و برنامه اش ستون های محکم نداشته باشد؛ برانکو باید از مرکب فرماندهی پایین بیاید و مقابل فشار برای جذب مهدی طارمی برچسب بازیکن سالار روی پیشانی اش ببیند؛ ماهینی اعتماد به نفسش را از دست بدهد؛ صادق محرمی که برانکو از او به عنوان جانشین شایسته رضائیان یاد می‌کرد، فقط بیننده باشد و … پرسپولیس بابت این تصمیم عجیب هزینه زیادی باید بدهد؛ شاید حتی هزینه آشفتگی و خم شدن فرمانده اش که ممکن است قهرمان شدن در لیگ برتر را هم تحت تاثیر قرار بدهد.

برانکو ایوانکوویچ تنها زمانی توانست پرسپولیس را جمع و جور کند که پیام صادقیان معترض را بیرون کرد، «گابریل» را فرستاد خانه اش و همه بی انضباطهایی که به تابلوهای تبلیغاتی لگد می زدند را کنار گذاشت. حالا از برانکو، فرمانده سرخپوشان خارج از زمین به درستی حمایت نمی شود و این عیب بزرگی است که می تواند نتایج منفی برای پرسپولیس در پی داشته باشد.
  ۸  
آی اسپورت
2016-08-29 13:11:01
نظر دهید
۸ نظر
-
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۰۲
محرمی جانشین رضاییان خخخخ طرف الان باید دسته یک هافبک و مهاجم بازی می کرد
-
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵، ۱۶:۱۳
چقدر آدم بدبختیه رضاییان! بس کن دیگه حالمونو بهم زدی از این همه حقارت و حماقتت!
اسمان
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵، ۱۷:۴۶
وقتی بازیکنی غرور خودشوزیرپا میگذاره وعذرخواهی میکنه باید بخشید.زنده باد برانکو .
پوریا
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵، ۱۹:۰۹
برگشت رضاییان فقط به تیم لطمه میزنه
-
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵، ۱۹:۵۹
محرمی یه سرمایه بلند مدت واسه باشگاهه ضمن اینکه رامین رو یه خط جلوتر هم میشه به کار گرفت
-
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵، ۲۰:۴۵
ببین برادر من یه چیزی هست به اسم کاریزما که برانکو داره کیروش جونتون نداره. کیروش خودش رو تکه پاره کرد که مهدی رحمتی ازش معذرت بخواد اما این اتفاق نیفتاد. اما مهدی طارمی و رضاییان تا حالا 100 بار فقط رسمی از برانکو معذرت خواهی کردن. رضاییان که حتی سر تمرین هم رفت و خواهش و تمنا کرد. به این میگن مدیریت. نه جزجز کردن واسه عذرخواهی و بی محلی از طرف بازیکن. البته این حرفا رو عمرا رسانه های کیروشی پوری به روی خودشون بیارن.
-
سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵، ۰۱:۴۸
برانکو کارش درسته.از چشمامون بیشتر بهش اعتماد داریم.رامین سرمایه پرسپولیسه و نباید جای دیگه بازی کنه.خیلی معذرت خواهی کرد و خودشو واسه بازگشت کوچیک کرد.الان دو ماه هی میره میاد تازه اگه وارد 18 نفر هم بشه کلی نیمکت نشینه.برانکو مطمئنم از همه فوتبال ایران بیشتر حالیشه.این شماها هستید نمیتونید بزرگتر از خودتون رو تحمل کنید
امید
سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵، ۰۷:۳۶
چرا رسانه ها اصرار دارند برانکو مثل کیروش عقده بازی دربیاره!!؟ از آزار و اذیت یکی خوششون میاد!؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر