فهرست

چهره روز: سرمربی سابق تیم ملی و نایب قهرمان آسیا در لیگ یک!

آی اسپورت- زمانی که امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود، ابراهیم‌زاده سمت دستیاری او را بر عهده داشت. ابراهیم‌زاده در مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران بود. پس از برکناری امیر قلعه نویی از سرمربیگری تیم ملی در سال ۱۳۸۶، نام خاویر کلمنته برای رهبری تیم ملی فوتبال ایران مطرح شد ابراهیم‌زاده نیز به عنوان دستیار او برگزیده شد. خاویر کلمنته به ایران سفر کرد ولی به سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران انتخاب نشد فدراسیون فوتبال ایران، هدایت تیم ملی فوتبال ایران را به طور موقت به منصور ابراهیم‌زاده سپرد. تیم ایران با هدایت ابراهیم‌زاده در سه مسابقه سه بار مساوی کرد. 

منصور ابراهیم‌زاده در سال ۱۳۸۷ بار دیگر به تیم باشگاهی ذوب آهن اصفهان بازگشت این بار به عنوان سرمربی. او در نخستین تجربه حرفه آیش به عنوان سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان را در حالی در فصل ۸۸–۸۷ مسابقات لیگ برتر ایران به عنوان نایب قهرمانی رساند که تیم رقیب استقلال تهران به لطف تفاضل گل بهتر قهرمان شد. شاگردان ابراهیم‌زاده در همان فصل قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شدند. در فصل ۸۸–۸۹ شاگردان ابراهیم‌زاده که برای دومین فصل پیاپی سرمربی گری تیم ذوب آهن را در لیگ برتر به عهده گرفته بود توانستند نایب قهرمان لیگ برتر شده و به مقام نایب قهرمانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هم رسید. ذوب آهن با غلبه بر تیم پرافتخار الهلال توانست برای اولین بار به دیدار پایانی این مسابقات صعود کند؛ که در دیدار پایانی نتوانست پس از ۱۸ سال جام قهرمانی آسیا را برای یک تیم ایرانی بدست آورد و بانتیجهٔ ۳ بر ۱ مغلوب این تیم کره‌ای شد. او همچنین در این سال کاندیدای انتخاب به عنوان بهترین مربی جهان شد.

حالا ابراهیم‌زاده با این افتخارات، جایی در بین شانزده سرمربی لیگ برتر ندارد. او در این فصل هدایت تیم لیگ یکی مس کرمان را به عهده گرفته است. 


کدخبر: 9407
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-29 15:40:28
نظر دهید

۱ نظر
استاد
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵، ۱۵:۵۰
اون به لطف گل زده که طوری نوشتید همه فکر می کنند با اختلاف دو یا نهایت سه گل زده ی بیشتر استقلال قهرمان شد در حالی که اون سال استقلال هفتاد تا گل تو یک فصل زد و با تفقضل مثبت 36 قهرمان شد هنوز حالا حالا ها مونده کسی به آمار خط حمله ی اون سال اون تیم برسه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر