فهرست

یادداشت/ هشدار برای بارسا؛ آلکاسر واقعا لازم بود

بن هیوارد
بارسلونا یک عملکرد دیدنی دیگر به نمایش گذاشت. لوئیز انریکه در صد و بیست و ششمین بازی بارسلونا با مربی گری او به برد صدم رسید و اتلتیک بیلبائو را در سن مامس شکست داد. اما لیونل مسی، لوئیس سوارس و آردا توران، همه موقعیت های فوق العاده ای را از دست دادند. پس واضح است که چرا آبی و اناری ها برای جذب آلکاسر تلاش می کنند.

خیلی زود بعد از شروع بازی آردا اولین فرصت برای پیش انداختن تیمش را داشت. اما قبل از آن سوارس در آفساید بود و اولین موقعیت این طور از دست رفت. در دقیقه 20 بازی ایوان راکینیچ با ضربه سر و روی ارسال زیبای توران دروازه بیلبائو را باز کرد. اما بعد از آن دیگر هر موقعیتی بود از دست رفت. دقایقی مانده به پایان نیمه اول توران یک ضربه از راه دور زد که از کنار دروازه به بیرون رفت. آن هم در شرایطی که می توانست توپ را به سوارس پاس بدهد. مسی هم در نیمه دوم دو شانس فوق العاده را از دست داد. اولین آن یک ضربه بود که از بالای دروازه به بیرون رفت و موقعیت فوق العاده ای بود که گل نکردنش توسط مسی عجیب بود. گل کردن مقعیت دوم اما آسان تر بود و این موقعیت که فقط چند دقیقه بعد از موقعیت از دست رفته اول به دست آمد هم با شوتی که از بالای دروازه به بیرون رفت از دست رفت.

وضعیت سوارس اما بدتر بود. ستاره اوروگوئه ای چندین موقعیت را از دست داد و شاید بدترین آن ها هم ضربه ای بود که او از فاصله ای نزدیک به بدن دروازه بان بیلبائو زد. سوارس خوش شانس بود که دقایقی بعد از آن شوت سوت پایان زده شد و بارسلونا 3 امتیاز را کسب کرد. شاید اگر اتفاقی غیر از این می افتاد منتقدان حملاتشان به او و مسی را آغاز می کردند.

اگرچه بیلبائو بازی خوبی از دست داد، اما سلطه آبی و اناری ها بر بازی و بردی که در نهایت کسب کردند نشان داد که آن ها تیم برتر میدان بوده اند. اما از 12 شوت آن ها، تنها 2 شوت در چارچوب بود. طبق آمار اوپتا این آمار بدترین آمار برای بارسا از زمان بازی مقابل اسپانیول در ماه ژانویه است.

جای نگرانی زیادی نیست. چون سن مامس همیشه برای بارسلونا یک جهنم است. همین که از این ورزشگاه بارسا با 3 امتیاز بیرون آمده یعنی کار بزرگی انجام داده و برای بازی بعدی با روحیه کارش را ادامه خواهد داد. در دقایق پایانی اما کار داشت برای بارسلونا سخت می شد. بیلبائو شدیدا پرس می کرد و بارسلونا هم موقعیت ها را یکی پس از دیگری از دست می داد. در نهایت هم ضربه ایستگاهی بیلبائو که با فاصله چند سانتی متر در کنار تیر دروازه تراشتگن به بیرون رفت و فاصله زیادی به گرفتن 2 امتیاز از بارسلونا نداشت.

نیمار هنوز به خاطر حضورش در بازی های المپیک شرایط بازی کردن ندارد و انریکه از ماسچرانو و اومتیتی در زمین استفاده کرد. برای مونیر الحدادی اما شانسی برای بازی کردن وجود نداشت. او در آستانه ترک باشگاه است و باید جا برای آمدن پاکو آلکاسر باز شود. او این هفته انتقالش از والنسیا به بارسا را قطعی می کند.

انریکه فصل گذشته هم کاملا به مونیر اعتماد نداشت و این فصل هم برای آوردن آلکاسر به تیم به سران باشگاه فشار آورد. او بازی آخر والنسیا، مقابل ایبار را هم به خاطر گذراندن مراحل انتقال به بارسلونا از دست داد.

فعلا بارسلونا در خط حمله اوضاع ایده آلی ندارد و البته که با آمدن نیمار شرایط خیلی بهتر می شود. اما موقعیت هایی که در بازی با بیلبائو از دست رفتند نشان می دهند که چرا انریکه برای جذب یک مهاجم سطح بالا فشار آورده است. هم این که حضور او می تواند باعث رقابتی شدن خط حمله بارسا شود و هم این که اگر مصدومیت یا مشکلی برای هر یک از مهاجمان بارسا به وجود آید یک مهاجم سطح بالا برای پر کردن جای خالی اش در دسترس است. اگر آلکاسر در سن مامس حضور داشت هم مطمئنا می توانست باعث بهبود کیفیت عملکرد بارسا شود.  کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-08-29 17:43:27
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر