فهرست

شکست بزرگ فوتبال؛ حق پخش در مجلس رای نیاورد

آی اسپورت - سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی خبر داد که موضوع حق‌پخش از برنامه ششم توسعه با یک رأی اختلاف از بین پیشنهادهای دولت حذف شده است. نماینده فریمان و عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: «موضوع پرداخت حق‌پخش تلویزیونی به ورزش که در برنامه ششم توسعه آماده است، در کمیسیون فرهنگی با یک اختلاف رأی نیاورد و این موضوع از پیشنهادهای دولت حذف شد.»
 
او درباره اینکه در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس به این موضوع به صورت اساسی پرداخته شده و تأکید روی حل مشکل حق‌پخش و پرداخت آن بود و چطور این مسئله رأی نیاورده و حذف شده است، گفت: «نماینده مرکز پژوهش‌ها در جلسه خلاف موضوعی که شما می‌گویید عمل کرد و موضوع انتقادی نسبت به پرداخت حق‌پخش به ورزش داشت. نماینده مرکز پژوهش‌ها دفاعی از پرداخت حق‌پخش نکرد و در نهایت با حضور نمایندگانی که از صداوسیما و ارگان‌های ورزشی برای دفاع آمده بودند، پرداخت حق‌پخش رأی نیاورد. بررسی این ماجرا مراحل دیگری دارد و یک مرحله دیگر باقی مانده است. این مسئله باید در کمیسیون تلفیق هم که با حضور نماینده کمیسیون فرهنگی برگزار می‌شود، مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم نهایی در این خصوص گرفته شود.»
 
قاضی‌زاده در توضیح بیشتر این ماجرا گفت: «نمایندگان صداوسیما که به جلسه آمدند از عدم پرداخت حق‌پخش دفاع کردند. چهار پنج نفر هم از مجموعه ورزش کشور در این جلسه بودند که نتوانستند ادله قوی داشته باشند. امیررضا خادم، معاون پارلمانی و مناف هاشمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان و محمدرضا ساکت هم از فدراسیون فوتبال در این جلسه بودند و ادله‌شان را ارائه کردند. این موضوع دوباره در کمیسیون تلفیق مطرح و رأی‌گیری می‌شود. مجموعه ورزش هم باید ادله قوی و پیشنهادهای خود را ارائه دهند تا مورد بررسی قرار بگیرد. اگر ادله آنها قوی باشد، ممکن است در رأی‌گیری تأثیر بگذارد.
 
عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی درباره اینکه مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرده برای حل حق‌پخش تلویزیونی به مجلس پیشنهاد داده است گفت: «آقای تاج پیشنهاد مشخصی نداده و منتظر پیشنهاد کتبی آنها هستیم.»

منبع: تسنیم
  ۴  
آی اسپورت
2016-08-30 12:55:26
نظر دهید

۴ نظر
-
سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵، ۱۳:۱۶
سیاست از هر دری وارد یشه عدالت از در دبگع خارج میشه
امیرحسین امیرحسام
سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵، ۱۳:۱۹
نمایندگلن مجلس کمک به ورزش قهرمانیو ممنوع کردن به حق پخش که مهمترین منبع درآمدفوتباله هم رای ندادن قانون کپی رایتوهم هنوز تصویب واجرایی نکردن ,تبلیغات محیطی هم سهم سازمان لیگ وفدارسیون که همه میره توجیب جناب کیروش پس بگن باشگاه هاازکجاخرجشونودربیارن؟واقعااینانماینگان مجلس ایرانن یاازیه کشوردیگه اومدن؟همین نمایندگان مجلس وقتی عضوفدارسیون یاباشگاه های ورزشی میشن خیلی وعده ووعید میدن الان کجان؟
-
سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵، ۱۳:۲۶
از پول فوتبال روزی ٦٠ میلیون خرج مدیری می کنن
-
سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵، ۱۶:۲۳
نمایندگان محترم مجلس قبول بفرمایید : یک بام و دو هوا که نمیشه ، عزیزان نماینده از طرفى بدرستى مصوّب نمودند که دولت از ورزش حرفه اى خارج شود و در عرصه حرفه اى ( همانند فوتبال حرفه اى ) تصدیگرى به بخش خصوصى واگذار و به تبع أصل ٤٤ خصوصى سازى صورت پذیرد و از طرف دیگر منابع درامدى بخش خصوصى در ورزش حرفه اى ( از جمله فوتبال ) را که حقّ پخش از ارکانش محسوب میشود را منع و نهى مى نمایند و این مصداق " کوسه و ریش پهن است " البته حتى فراتر از بحث یادشده مجوز کانال هاى خصوصى تلویزیونى مثلاً در حوزه ورزش گزینه به مراتب بهتریست و رضایت و حق انتخاب جامعه را نیز افزون خواهد نمود . بى شک حق پخش بعنوان پیش نیاز خصوصى سازى و نیز خصوصى سازى قطعاً در ورزش و فوتبال حرفه اى موتور توسعه و پیشرفت سریع و همه جانبه فوتبال و سایر ورزش هاى حرفه اى در کشور و عرصه جهانى خواهند بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر