فهرست
خبرسازی به سبک مرد همیشه آرام
خبرسازی به سبک مرد همیشه آرام

خبرسازی به سبک مرد همیشه آرام

آی اسپورت - محمد تقوی در روزهای اخیر با اظهارنظرهایش درباره تیم ملی و کارلوس کی روش حسابی خبرساز شده است. روزنامه هقت صبح در گزارشی به این ماجرا پرداخته است:

1 – محمد تقوی را به عنوان یک مربی آرام و فراری از جنجال می شناختیم اما سرمربی سابق تراکتورسازی حالا تبدیل به یک چهره جنجالی شده و باعث شده که پرسپولیسی ها علیه او موضع بگیرند. داستان از مناظره او با مهدی رستم پور در یک شبکه فارسی زبان خارج از کشور شروع شد. جایی که او تقوی به عنوان مدافع سرمربی تیم ملی با رستم پوری باید بحث می کرد که تیم ملی و سرمربی اش را در جام ملتها ناکام دانسته بود. سرمربی سابق تراکتورسازی در بخشی از صحبتهایش، به پست جنجالی اش در اینستاگرام اشاره ای داشت. تقوی در پست اینستاگرامی اش نوشته بود: «برای شکست تیم ملی لحظه شماری می‌کردند و شوربختانه به هدف خود هم رسیدند. زمانیکه در تهران و در فینال مسابقات لیگ قهرمانان باشگا‌های آسیا به همراه استقلال بازی فینال را پیش رو داشتیم نه تنها هیچ حمایتی از هیچ ارگانی نشدیم بلکه همواره در فشار بودیم که ممکن است بازی به دلایلی برگزار نشود. اما به لطف مدیرانی که علاقه خاصی به تیم پرسپولیس دارند با نشان دادن بازی در تمامی مدارس در روز فینال لیگ قهرمانان آسیا آشکارا موفقیت باشگاهی رو به تیم ملی ایران ترجیح دادند و از وفاق ملی صحبت کردند.»

2- صحبتهای تقوی خیلی زود با واکنش پرسپولیسی ها مواجه شد. حسین ماهینی با زبان طنز پاسخ صحبتهای تقوی را داد و اعلام کرد که عدم همکاری او با تراکتورسازی هم احتمالا تقصیر باشگاه پرسپولیس بوده! مهرداد میناوند او را یک دروغگوی بزرگ معرفی کرد و کامیابی نیا هم با لحنی جدی به حرفهای تقوی جواب داد: «متأسفانه در کشور ما شرایط به گونه‌ای شده که موفقیت‌های پرسپولیس و رفتن ما با آن شرایط سخت به فینال لیگ قهرمانان آسیا بهانه‌ای شده تا همه بخواهند ناکامی‌هایشان را به این موضوع ربط بدهند. آقای تقوی یکی از اهالی فوتبال است و صحبت‌هایی که مطرح کرده صحبت‌های منطقی و درستی نیست چرا که این اظهارات بیشتر شبیه صحبت‌های هواداران است نه یک پیشکسوت و کارشناس فوتبال. او مدعی شده که به دلیل پخش بازی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا، وفاق ملی زیر سؤال رفته اما سؤال من از او این است که ما مگر گناه کردیم که به فینال آسیا رسیدیم که حالا باید این صحبت‌ها را مطرح کند؟ او مدعی شده که برخی از مدیران علاقه خاصی به پرسپولیس دارند و صحبت از لطف به ما کرده اما همه می‌دانند که ما چه سختی‌های در نیم‌فصل اول داشتیم و کمترین دریافتی را بین سایر بازیکنان تیم‌های دیگر لیگ‌برتری داشتیم." عبدالصمد ابراهیمی به عنوان وکیل چند بازیکن پرسپولیس، صحبتهای بازیکن استقلال در دهه 70 را بدون جواب نگذاشت و در یادداشتی از او گلایه کرد:" محمد تقوی  در آن برنامه یك فرق اساسی با همیشه داشت. حرفهایش برای رسیدن به نیمكت استقلال بود و راه رسیدن به این نیمكت را دروازه دل هواداران دیده بود.او در قالب یك هوادار حرف زد. جوابش را هم در همان برنامه شنید و قطعا اگر كلیپ همان برنامه را ببیند كراواتش را شل می كند، عینكش را از چشم بر می دارد و به چهره تازه اش با تعجب نگاه خواهد كرد. مهندسی كه روزی شماره ٢٠ را بر تن می كرد دیشب ١٠ هم نبود. این راهی است كه روزگاری علیمنصور هم رفت.»

3- در کنار این واکنش ها، بعضی از بازیکنان پرسپولیس در اقدامی هماهنگ با انتشار تصویری از تقوی در شبکه مربوطه از عبارت مفسد دروغگو درباره سرمربی سابق تراکتور استفاده کردند که احتمالا مفسد بودن تقوی از دید آنها، به خاطر حضور او در شبکه‌ای مخالف نظام است.

باید دید محمد تقوی که حالا در شبکه های اجتماعی چهره ای نه چندان محبوب نزد پرسپولیسی‎هاست چه واکنشی به اتفاقات چند روز اخیر نشان خواهد داد. البته او گفته از تفکر درست تیم ساختن و از مربی‌ای که راه درست فوتبال را نشان داد حمایت می‎کند.

۲۱ ۷  
آی اسپورت
2019-02-09 01:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
آرش6
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۱۸
این هم کار های علیمنصور رو داره میکنه برگرده استقلال

ان شاالله بیاد یه 6 تایی بشه بره دیگه برنگرده
محسن آبی
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۹
ای کاش وارد این دعواهای بچه گانه نمیشد....تقوی مربی خوبیه ولی طول میکشه تا سیاست کاری و رفتاریش کامل بشه
reza
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۵۷
محسن اگه استقلال هم در ساعت ده صبح در زاپن اون هم در صبح شنبه بازی میکرد ایا در مدرسه ها دانش اموزان بازی را نگاه نمی کردند؟؟
ایا استقلال فینالیست میشد استادیوم ازادی را بازسازی جزیی نمی کردند؟؟
۳
444
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۵۰
تقوی خودش رو سوزوند
۳
سهام
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۲۴
سخن گفتن از ساخت وفاق ملی جعلی باید هم این قدر هزینه داشته باشه.
فقط کافیه به لیست اسم های منتقدها دقت کرد. عبدالصمد ابراهیمی, میناوند,کامیابی نیا,...
۳
trza
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۵۳
پرسپولیس با فینالیست شدن در لیگ قهرمانان اسیا خیلی رو سوزاند
لابد ششتقلال جماعت هنوز توی چرت فینالهای سه جانبه کوپا امجدیه بسر می برند
اگر مرد هستی الان بیایید غینالیست بشی
اگر استقلال در ساعت ده صبح در فینال لیگ قهرمانان اسیا بازی میکرد بازهم در مدارس کل کشور بازی را نگاه میکردند این دیگه قرمر وابی ندارد
شعورتون را بالا ببرید و تا زمانی از قهرمانی سه جانبه وچهارجانبه قانع و دلخوش باشی استقلال هم مانند تیم ملی در اسیا قهرمان بشو نیست
۴
امیر
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۳۰
شما ها چند سالتونه؟ موقع بازی با جوبیلو تو فینال دنیا اومده بودین اصلا؟ حرفش درسته کاملا در باره مقایسه اون موقع برخورد رسانه و دولت و تلوزیون. انگار یه بازی معمولی تو لیگ اسیا البته تو روز تاسوعا. تو اون بازی استقلال بیشتر از 15 تا موقعیت گل داشت ولی بازیکنها با گریه شکست خورده اومدن بیرون .نه مثل قهرمانها دستشونو بلند کنن و ماچششون کنن.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر