فهرست
استقلال از فرمول قهرمانی عقب است
استقلال از فرمول قهرمانی عقب است

استقلال از فرمول قهرمانی عقب است

آی اسپورت - استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر از رقبا عقب است .این تیم تا به این جای کار از 14 بازی 21 امتیاز گرفته. یعنی هر بازی 5/1 امتیاز. درحالی که فرمول قهرمانی در ایران میانگین کسب دو امتیاز از هر بازی است. البته می‌گویند دو بعلاوه یک. یعنی عدد یک هم باید به جمع امتیازات اضافه شود. براساس این فرمول استقلال تا به این جای کار باید 29 امتیاز کسب می‌کرده. در این صورت با پرسپولیس هم امتیاز و مدعی قهرمانی می‌شد. استقلال برای مدعی قهرمانی شدن و در نهایت قهرمان شدن باید نیم امتیاز از هر بازی بیشتر کسب کند.

البته امتیازات از دست رفته کار را برای استقلال سخت کرده و این تیم برای نزدیک شدن به فرمول قهرمانی باید بیش از دو امتیاز از هر بازی کسب کند. البته به طور میانگین. استقلال در 14 بازی سپری شده 17 گل زده. میانگین گل زده این تیم در هر بازی 21/1 است و هر 74 دقیقه یک گل به ثمر رسانده است. البته که آمار گلزنی صدرنشین یعنی پرسپولیس هم خیلی جالب نیست اما تیم مدعی قهرمانی دست کم باید هر 45 دقیقه یعنی هر نیمه یک گل به ثمر برساند. این معدل در فوتبال حرفه‌ای و لیگ‌های معتبر دنیا در حال کاهش به 30 دقیقه است و تیم‌های مدعی قهرمانی در هر بازی به طور میانگین 3 گل به ثمر می‌رسانند.

استقلال در بخش دفاع عملکرد نسبتا خوبی دارد. میانگین گل خورده این تیم در هر بازی 92/0 است و دروازه این تیم در هر 96 دقیقه یک بار باز شده است. البته ضعف خط دفاعی استقلال در برخی از بازی‌ها مشهود بوده و امتیازات حساسی را از این تیم گرفته است. نمونه‌اش در بازی با تراکتورسازی. دو اشتباه منجر به دو گل حریف و سه امتیاز برای تراکتورسازی شد. شاید اگر در آن بازی استقلال بیشتر حمله می‌کرد اینقدر خط دفاعی‌اش تحت فشار قرار نمی‌گرفت.

 

منبع: ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2016-12-20 11:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر