فهرست

گزارش: همه‌ی آنچه باید درباره‌ی لوکاس بدانید

آی‌اسپورت – لوکاس 27 ساله، اسپانیایی و متولد شهر لاکرونیا است. ورودِ حرفه‌ایِ لوکاس به فوتبال وقتی بود که سالِ 2007 استعدادیاب‌هایِ اتلتیکو مادرید او را برایِ تیمِ سومشان انتخاب کردند. لوکاس دو فصل در لیگ دسته سوم اسپانیا برایِ اتلتیِ سی بازی کرد و بعد به سلتا ویگو، که آن زمان در لیگ دسته دوم بود، پیوست. لوکاس که بیشتر در تیمِ دوم سلتا مورد استفاده قرار می‌گرفت، در اندک فرصت‌هایی که برایِ بازی در تیمِ اول پیدا کرد، در پنج بازی یک گل زد. تا اینکه تیمش در فصلِ 2011-2010 به لا لیگا صعود کرد و اینجا بود که لوکاس اسپانیا را ترک کرد.
 
لوکاس در ژانویه‌یِ 2011 به عنوان بازیکن آزاد راهیِ تیم کارپاتی در اوکراین شد و بعد دوران کوتاهی هم به صورت قرضی در دینامو کیف سپری کرد، اما هرگز موفق نشد برایِ این تیم بازی کند، برایِ همین خودش از این دوران به عنوان بدترین ماه‌هایِ زندگیش یاد می‌کند.
 
ماجراجویی‌هایِ اروپاییِ لوکاس سالِ 2013 او را به یونان کشاند، جایی که قراردادی سه ساله به مبلغ 700 هزار یورو با تیم پائوک بست. اما این دوران هم دوام چندانی نداشت و یک فصل بعد لوکاس، در بهترین اتفاقی که ممکن بود برایش بیفتد، با انتقالی قرضی برایِ فصلِ 2015-2014 به تیمِ شهرش، دپورتیو لاکرونیا پیوست. این قرارداد در آگوستِ 2015 به قراردادی دائمی و چهار ساله تبدیل شد.
 
لوکاس فصل پیش، در بهترین سالِ فوتبالش، 36 بار برایِ دپور در لا لیگا به زمین رفت و 17 گل زد (بیشتر از فرناندو تورس و کوین گامیرو) تا تیمش با قرار گرفتن در جایگاهِ پانزدهم در لا لیگا باقی بماند. لوکاس این فصل هم در تنها بازیش برایِ دپور در هفته‌یِ اول یک پاس گل داد و یک گل از رویِ نقطه‌یِ پنالتی زد تا ایبار را 1-2 شکست دهند.
 
اما لوکاس برایِ آرسنال چه نقشی بازی خواهد کرد؟ پیش از فصلِ قبل که لوکاس به عنوان مهاجمِ مرکزی به کار گرفته شده بود، او تجربه‌یِ بازی در بالِ چپ را هم داشته و در همین فصل هم با هشت پاسِ گلش نشان داد به جز گل زدن کیفیت ایجاد موقعیت گل برای هم‌تیمی‌هایش را هم دارد. این نکته‌ایست که ونگر رویش تاکید کرده است.
 
آرسنالی‌ها تمامِ تابستان خواستار خرید یک مهاجمِ دیگر بودند. با اینکه نام لوکاس به اندازه‌یِ نام‌هایِ بزرگی که ونگر به ظاهر بهشان علاقه‌مند بود نیست، اما ستاره‌یِ فصل پیش دپور می‌تواند حداقل عمقِ خوبی به اسکوادِ توپچی‌ها بدهد. لوکاس می‌تواند گزینه‌ای متفاوت نسبت به اولیویه ژیرو در مرکز خطِ حمله باشد و البته می‌تواند جایِ الکسیس سانچز در بالِ چپ را هم اگر لازم باشد پر کند. فعلا در غیبت ژیرو که هنوز بعد از یورو 2016 آمادگیِ کامل پیدا نکرده و دنی ولبک که مدتِ زیادی مصدوم خواهد بود، لوکاس می‌تواند از هفته‌یِ آینده در ترکیبِ اصلیِ آرسنال به زمین برود.
 
 
 
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-08-31 08:59:18
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵، ۰۹:۰۷
واقعا انشاء نوشته حرف نداره80درصد کلمات لوکاس هستش
سینا
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۰۲
اسکواد؟!
خوب بگو ترکیب دیگه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر