فهرست

سرمربی قطر: ایران شانس اول است؛ قدرت‌مان را نشان می‌دهیم

آی اسپورت - خوزه دانیل کارینو سرمربی تیم ملی قطر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر تیم ملی ایران در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه شرکت کرد. کارینو گفت: «فردا اولین بازی مقدماتی شروع می‌شود و بازی اول با ایران صدرنشین آسیا است. وقت خوبی برای آنالیز بازی داشتیم. ایران شانس نخست صعود از گروه است. ما با آمادگی کافی پای به این میدان می‌گذاریم. می دانیم که به کجا آمده‌ایم و کجا بازی می‌کنیم. تماشاگران ایرانی و تیم ایران را می‌شناسیم. تیم ایران از اول تهاجمی خواهد بود. تمامی فکر و اندیشه ما بر این بازی است. بازی 90 دقیقه است و تیمی قبل از بازی برنده نیست. ایران اولین شانس صعود به مرحله بعد است. ما تمام تلاش مان را می کنیم.»
 
او در پاسخ به این سوال که آیا تغییر تابعیت بازیکنان کشورهای دیگر به کشور قطر، تاثیری برای فوتبال این کشور دارد، گفت: «من خودم نمی‌دانم در سال 2022 سرمربی قطر هستم یا نه! تمامی کشورها بر اساس قوانین فیفا کار می‌کنند. تغییرات همیشه وجود دارد. فرانسه و آلمان هم از بازیکنان خارجی استفاده می کنند. این تغییرات همیشگی خواهد بود. ما هم یکی از این شاخه هستیم. من در مورد فرانسه آلمان اطلاعات دقیق ندارم. نمی دانم چه تعداد بازیکن با ملیت های متفاوت دارند. همه دنیا می دانند که برخی تیم‌ها از بازیکنان با ملیت متفاوت استفاده خواهند کرد.
 
سرمربی تیم ملی قطر درباره شناختش از بازیکنانی مانند اشکان دژاگه و دیگر بازیکنان ایرانی که پیش از این مربی آن ها بوده است، گفت: «بازیکنای ایرانی شخصیت فوق العاده بالایی دارند. شخصا با اشکان کار کردم. با شخصیت ایرانی‌ها آشنا شده‌ام. بررسی ما کاملا بر روی تیم ملی ایران بوده و بالاتر از این بوده که فقط روی یکی دو بازیکن کار کنیم. روش بازی‌ها فرق می‌کند. تیم ایران نقاط ضعف و قوت دارد ما هم این‌طور هستیم. امیدواریم روی نقاط ضعف ایران موفق کار کنیم. قدرت‌مان را فردا نشان می دهیم.
 
او درباره اینکه آیا بازیکنان این تیم هم مانند ایرانی ها با غرور بازی می کنند گفت: «همگی ما همبستگی‌مان را داریم. کادرفنی و اداری و بازیکنان برای این هدف آمده‌ایم ومطمئن باشید اگر فردا ایران ما را برد، به خاطر بازی خودش برده نه به خاطر غرور و تعصب. اگر ما تیم ایران را شکست دهیم برای قطر این کار را انجام داده‌ایم. این برای شعارمان بوده است. ما برای قطر بازی می کنیم و می دانیم هدف مان چیست.»
 
کارینو در پاسخ به این سوال که آیا آمار بازی‌های ایران و قطر در ورزشگاه آزادی را بررسی کرده است گفت: «ما این اردو را فقط برای بازی با ایران برگزار نکردیم. برای کل بازی های ما در یک سال آینده بوده است. وقت کافی را داشته ایم. سعی کرده ایم تمام تجربیات را به بازیکنان انتقال بدهیم. بخشی از وقت‌مان را هم برای بازی با ایران گذاشتیم و برای این بازی آماده شده ایم. تمام وقت ما فقط برای بازی با ایران نبوده است.»  
 
سرمربی تیم ملی قطر درباره اینکه اگر قطر به جام جهانی صعود نکند، بازیکنان دو تابعیتی چه سودی برای فوتبال قطر دارند، گفت: «آرزو دارم کسی دیگر این سوال را نپرسد. به هیچ وجه شک نکنید. ما برای قطر بازی می کنمی. هر کسی برای شعار خود بازی می کند. من اروگوئه ای هستم. تیم کشورم این شانس را به من نداد اما قطر به من شانس مربی گری داد. این بازیکنان هم در کشورشان شانس بازی ندادند اما قطر درب کشورش را برای ما باز کرد و به ما شانس حضور در جام جهانی را داد. ما برای قطر بازی می کنیم. مانند کی‌روش که برای کشور ما شما همه کار می کند. مطمئن باشید ما برای کشور و شعار قطر بازی می کنیم.»

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-08-31 11:28:02
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر