فهرست
میلان 3-0 لیورنو: پنجمین پیروزی متوالی شاگردان سیدورف
میلان 3-0 لیورنو: پنجمین پیروزی متوالی شاگردان سیدورف

میلان 3-0 لیورنو: پنجمین پیروزی متوالی شاگردان سیدورف

آی اسپورت- میلان در صورت پیروزی در این دیدار می تواند بیش از پیش به حضور در رقابت های فصل آینده لیگ اروپا امیدوار شود.

ترکیب دو تیم:

میلان (4-2-3-1): آبیاتی، آباته، مکسس، رامی، کنستانت، ده یونگ، مونتولیوو، تاعرابت، کاکا، روبینیو، بالوتلی

لیورنو (3-4-3): باردی، والنتینی، رینائودو، کاستلینی، پیچینی، بناسی، دانکن، مصباح، گرکو، پائولینیو، امگرا


گزارش بازی:

میلان به همراه سیدورف، روز‌های بهتری نسبت به اوایل فصل را تجربه می‌کند.آنها توانستند با پیروزی مقابل لیورنو، یک قدم به کسب سهمیه ی لیگ اروپا نزدیک شوند.

حضور بالوتلی در این بازی در هاله ای از ابهام قرار داشت ولی این مهاجم ایتالیایی، توانست 50 امین بازیش برای میلان را با 30 امین گلش برای این تیم، جشن بگیرد.

پس از شروعی پرتنش برای دو تیم، عادل تاعرابت در دقیقه ی 11، حرکت خوبی به سمت دروازه ی لیورنو شروع کرد ولی شوت او از 25 متری به تیرک دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

میلان به حملاتش افزود. روی سانتر خوب مونتولیو از یک ضربه ی ایستگاهی، عادل رامی، یک هد خوب به سمت دروازه ی لیورونو روانه کرد که از دروازه بان این تیم یعنی باردی عبور کرد ولی توسط تیرک دروازه، به بیرون رفت.

روسونری، فشار را بر حریف بیشتر می‌کرد. ریکاردو کاکا، با یک حرکت خوب از سمت چپ محوطه ی جریمه، شوتی زیبا روانه ی دروازه کرد ولی این توپ به سختی توسط مدافعان و دروازه بان لیورنو دفع شد.

30 دقیقه ی ابتدایی، لیورنو کار خاصی از پیش نبرد. مصباح، مهاجم سابق میلان، با عبور از آباته وارد محوطه ی جریمه شد ولی توسط آباته سرنگون شد. البته داور اعتقادی به پنالتی نداشت ولی لیورنویی ها به شدت به این تصمیم معترض بودند.

سانتر خوب کونستانت از سمت چپ هجومی، روی دروازه، با هد زیبای بالوتلی وارد دروازه شد و سوپر ماریو، 14 امین گل فصلش در سری آ را به ثمر رساند.

شروع نیمه ی دوم باز هم با حملات میلان شروع شد. یک-دو ی خوب بالوتلی با تاعرابت، مهاجم مراکشی را در موقعیتی بسیار خوب قرار داد و توانست، دومین  گل بازی را به ثمر رسانده و 3 امتیاز را برای تیمش قطعی کند.

پاتزینی، که در فاصله ی 15 دقیقه به پایان بازی به جای کاکا به میدان آمده بود، روی پاس بالوتلی، خود را در موقعیتی خوب یافت و با یک ضربه ی هوشمندانه داخل پا از کنار دستان باردی، گل سوم میلان را به ثمر رساند.

این پیروزی، پنجمین پیروزی پیاپی میلان بود که از  سال 2011 ، اولین بار است که این رکورد رخ می‌دهد و حالا آنها با روحیه ی خوبی برای کسب سهمیه ی یورولیگ می‌جنگند.


موقعیت های خطرناک:

دقیقه 5: چیزی نمانده بود که روی اشتباه رامی، دروازه میلان باز شود اما مکسس توپ را دور کرد


دقیقه 9: فرار روبینیو و پاس خوب او برای کاکا، ستاره خط میانی میلان را در موقعیت گلزنی قرار داد اما رینائودو توپ را دفع کرد


دقیقه 13: ضربه آزاد برای میلان؛ اما ضربه سر رامی از بالای دروازه به بیرون می رود

دقیقه 19: پیچینی در محوطه جریمه میلان توسط مکسس سرنگون می شود اما اعتقادی به پنالتی ندارد؛ بازیکنان لیورنو شدیدا به داور اعتراض می کنند

دقیقه 30: یک بار دیگر روبینیو برای کاکا موقعیت سازی می کند اما ضربه ستاره برزیلی راهی به چهارچوب ندارد

دقیقه 46: میلان شروع خوبی در نیمه ی دوم داشت. بالوتلی، توانست از سد مدافعان لیورنو عبور کند و وارد محوطه ی جریمه شود، سپس با یک پاس رو به عقب، مونتولیوو را در موقعیت بسیار خوبی برای شوت زنی قرار داد که شوت خوب مونتو، با برخورد به باردی به بیرون رفت

دقیقه 61: فرار خوب بالوتلی از سمت راست خط دفاعی لیورنو، او را در موقعیت خبوی قرار داد ولی پاس ارسالی برای او خوب نبود و سوپر ماریو کنترل خوبی روی توپ نداشت. او سعی کرد توپ را برای کاکا ارسال کند ولی راه به جایی نبرد

دقیقه 65: یک توپ گیری عالی از بارد . حملات میلان ادامه دارد و سانتر کوتاه کاکا برای بالو، با ضربه ی سر خوب این بازیکن مواجه شد ولی عکس العمل دروازه بان لیورنو، دروازه ی این تیم را نجات دادگل ها:

دقیقه 43: بالاخره فشار بازیکنان میلان به ثمر نشست و به گل رسیدند. ارسال کنستانت در دهانه دروازه به بالوتلی رسید و او با ضربه سر، گل اول بازی را به ثمر رساند

دقیقه 51: شروع خوب میلان در نیمه ی دوم، بلاخره به نتیجه رسید. عادل تاعرابت، پاس خوبی دریافت کرد و پس از اینکه وارد محوطه شد، با یک چرخش، چندین مدافع لیورنو را فریب داد و توپ را داخل دروازه قرار داد

دقیقه 83: روی پاس خوب بالوتلی، پاتزینی هنر تمام کنندگی خود را به نمایش گذاشت و تک ضرب، توپ را از سمت راست دروازه بان وارد گل کرد


کارت ها:

دقیقه 21: خطای دانکن روی تاعرابت، یک کارت زرد برای او به ارمغان می آورد؛ تصمیم داور سختگیرانه به نظر می رسید


دقیقه 24: خطای دی یونگ روی مصباح و کارت زرد برای هافبک فرانسوی میلان


تعویض‌ها:

دقیقه 66: سولی مونتاری به جای نایجل دی یانگ وارد زمین می‌شود

دقیقه 73: ایننوسنت امگارا از زمین خارج شده و جانی ماسکوئرا وارد زمین می‌شود.

دقیقه 75: جیامپائولو پاتزینی به جای کاکا وارد زمین می‌شود

دقیقه81 : روبینیو جای خود را به ساپورانو می‌دهد

دقیقه 82: مارکو بناسی جای خود را به ایشاک بلفودیل می‌دهد

     
آی اسپورت
2014-04-19 23:17:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر