فهرست

یادداشت/ انتقال قرضی ویلشر به سود آرسنال هم هست

کریس ویتلی
این که آرسن ونگر گفته بود 3 روز آخر بازار نقل و انتقالات تابستانی برای آن ها شلوغ ترین روزها هستند دروغ نبوده است. در این مدت آرسنال خرید دو بازیکن با قیمت های 35 و 17 میلیون پوند را تائید کرد، چندین بازیکن اصلی تیم هم به انتقال های قرضی نسبت داده شدند. همچنین خریدهای دیگری هم به این تیم نسبت داده شدند که به نظر این موضوع شایعه است.

مهم ترین همه این ها اما جک ویلشر است. او خواسته تا به صورت قرضی به تیمی دیگر برود. هافبک انگلیس، ویلشر، که به خاطر بازی نکردن های اخیرش توسط سم آلاردایس هم نادیده گرفته شده، با آمدن گرانیت ژاکا از مونشنگلادباخ و حضور بازیکنانی مانند آرون رسمی، سانتی کاسورلا، فرانسیس کوکولین و حتی محمد الننی، شانس کمتری برای خودش برای بازی کرن قائل است. پس قابل درک است که چرا او خواسته تا به طور قرضی به تیمی دیگر برود.

بسته به شرایط بازیکن، همیشه ترک کردن یک باشگاه توسط یک بازیکن، چه با قراردادی دائمی و چه قرضی، برایش تلخ است و تاثیراتی هم از نظر روحی و هم انگیزه ای روی او می گذارد.

مصدومیت های ویلشر هم برای خود او تبدیل به یک کابوس شده و مانع از پیشرفت بازیکنی با استعداد و توانایی های او شده است. اما در آغاز فصل 17-2016 او به اندازه کافی دلیل برای ترک آرسنال دارد. همان طور که ژاوی، اسطوره بارسلونا هم این موضوع را تائید کرده بود. تمرینات پیش فصل هم برای ویلشر با مصدومیت به پایان رسید. انقدر که در بازی های اول آرسنال در لیگ حتی به نظر نمی رسید که ونگر بخواهد برای دقایقی هم که شده به او بازی بدهد.

اگر بازیکنی بخواهد برود نباید سد راهش شد. این فلسفه ای است که ونگر در طول دوران مربی گری اش همیشه آن را به همراه داشته است. همین موضوع هم باعث شده که چندین بازیکن سابق تیم برای او احترام خاصی قائل باشند. از نیکولا آنلکا گرفته تا سمیر نصری. حتی سرمربی 66 ساله رکورد بیشترین فروش و قرض دادن به تیم های دیگر را هم در لیگ انگلیس در اختیار دارد. در سالی که می تواند آخرین سال حضور ونگر در آرسنال و پایانی برای سلطنت 20 ساله اش در امارات باشد، ویلشر دیگر از حضور در ترکیب اصلی تیم ناامید شده و این را می توان یکی از بدشانسی های دوران مربی گری ونگر دانست که بازیکنی با این استعداد را در اختیار نداشت و او مدام مصدوم بود.

ونگر هنوز هم ادعا می کند که بازیکنان مورد علاقه اش را در آرسنال در اختیار نداشته است. اما ویلشر بازیکنی بود که می توانست ستاره تیم او شود. البته اگر انقدر عکس هایش در حال کشیدن قلیان و سیگار منتشر نمی شد. اگر انقدر در کلوپ های شبانه حضور پیدا نمی کرد. اما این نکته را هم فراموش نکنید با کارهایی که او کرد ونگر می توانست خیلی زودتر او را بیرون کند.

اما ویلشر با آندریانی میشل نامزد کرد و برای مدتی عکس او و نامزدش روی صفحه اصلی روزنامه ها بود. به نظر رسید که او در حال بالغ شدن است. او دو بچه از همسر قبلی اش داشت و مطمئنا زمانی که می خواسته درباره درخواستش از ونگر برای جدایی از آرسنال صحبت کند، به بچه هایش هم فکر کرده است. او بیش از 20 پیشنهاد برای انتقال قرضی دارد و اگر ونگر اجازه را صادر کند تصمیم گیری برایش کار سختی نخواهد بود.

به خاطر سرمربی و محل باشگاه، کریستال پالاس محتمل ترین مقصد او است. او می تواند مستقیما به خط میانی پالاس برود. جایی که جو لدلی حضور دارد. اگر ویلشر به تیمی دیگر برود هم از نظر فرهنگی تجربه بیشتری پیدا می کند، هم عاقل و بالغ تر می شود و هم می تواند به روزهای اوج فوتبالی بازگردد. این انتقال می تواند هم به سود او و هم به سود آرسنال باشد. این که او را به غول ایتالیایی رم نسبت می دهند و او می تواند شانس بازی کردن در کنار ژسنی، هم تیمی سابقش را پیدا کند هم خوب است. هرچند که گفته می شود یووه هم او را می خواهد و این از همه بهتر است.

هواداران آرسنال می خواهند او در باشگاه بماند و برای جایگاهش بجنگد. آن هم در حالی که حدود 5 هافبک دیگر در این تیم حضور دارند و رقابت برای او کار آسانی نیست. اما اگر بماند و باز هم نتواند بازی کند اوضاع برایش از بد هم بدتر می شود. برای بازیکنی با استانداردهای او خوب نیست که فقط گاهی و به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شود.

بازی در تیمی که بتواند در آن در ترکیب اصلی باشد و آن تیم فشار کمتری داشته باشد و خبری از مصدومیت هم نباشد می تواند در ویلشر انقلابی ایجاد کند. حتی می تواند زمینه حضورش در ترکیب اصلی آرسنال و تیم ملی را هم فراهم کند.

همان طور که ژاوی هم گفت ویلشر هنوز هم جوان است و روزهای زیادی را برای بازی کردن پیش رو دارد. پس انتقال قرضی که او درخواست کرده بهترین تصمیم بوده که خودش گرفته و آرسنال و ونگر هم باید با آن موافقت کنند.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-08-31 16:10:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر