فهرست

همه امیدهای گلزنی تیم کی‌روش: به یوزها امیدوار باشید

سردار؛ 15 گل از 18 بازی!مهاجم جوان تیم ملی آماری قابل توجه را تاکنون از خود برجا گذاشته است. سردار آزمون که یکی از آخرین خط خورده های کارلوس کی روش، برای جام جهانی بود این روزها با 15 گل در 18 بازی ملی آماری فوق العاده از خود ثبت کرده است. بازی های دوستانه تیم ملی، پیش از جام ملتهای آسیا را می توان اولین گل های رسمی ملی سردار دانست. او در برابر تیم های کره جنوبی و عراق با گل هایش مقدمات پیروزی ایران را فراهم آورد. این مهاجم جوان باشگاه روستوف روسیه، درخشش اصلی خود را با زدن چند گل زیبا در جام ملت های آسیا آغاز کرد و در مقدماتی جام جهانی که این روزها تیم ملی درگیر آن است نیز ادامه داد. قرقیزستان(3)، گوام(2 بار)، عراق(2 بار)، هند(2)، عمان(2)،کره جنوبی، قطر، ترکمنستان، مقدونیه تیم هایی بودند که توسط این مهاجم دروازه خود را باز شده دیدند.


گوچی؛ نحسی 13 دامن گوچی را گرفتهرضا قوچان نژاد که به عنوان یکی از بازیکنان موسوم به دورگه ها، با جنجال فراوان توسط کی روش به تیم ملی دعوت شد، بعد از بازی های ابتدایی خود به همه منتقدان جواب محکمی داد و به نوعی خود را به عنوان زهردارترین مهاجم تیم ملی سال های اخیر و پس از علی دایی تثبیت کرد. در بازی با تیم ملی لبنان که عنوان اولین بازی تیم ملی برای رسیدن به جام ملت های آسیا و در دیداری که تیم ملی توانست با 5 گل به پیروزی برسد، موتور گلزنی گوچی با 2 گل روشن شد.اوج درخشش گوچی، سه بازی سخت و طاقت فرسای تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی بود و در این سه بازی سخت در برابر تیم های قطر، لبنان و کره جنوبی به گلزنی پرداخت و تیم ملی را به جام جهانی فرستاد. او در آن روزها در 5 دیدار رسمی پیاپی برای ایران گلزنی کرد. گل صعود به جام جهانی و تنها گل ایران در این جام، ماندگارترین گل های گوچی خواهد بود. تیم های ملی لبنان (4 بار)، تایلند(2 بار)، قطر، کره جنوبی، گینه، ترنیداد و توباگو، بوسنی و هرزگوین، امارات و عراق تیم هایی بودند که مهاجم باشگاه چارلتون انگلیس دروازه آنها را باز کرد.


نکونام؛ نکو با 12 گل روی نیمکتکاپیتان خداحافظی کرده تیم ملی فوتبال ایران در دوران حضور کی روش، سومین گلزن تیم ملی محسوب می شود. جواد نکونام 12 گل از 39 گل ملی خود را زمان حضور این مربی به ثمر رسانده است. چهارمین بازی حضور کی روش در ایران، آغاز گلزنی های جواد برای وی بود، او در بازی برابر تیم اندونزی از مرحله مقدماتی جام جهانی توانست دوبار دروازه حریف را باز کند. پس از آن، نکونام که پنالتی زن اول تیم ملی نیز محسوب می شد و تعدادی از گل های خود را نیز با ضربه پنالتی به ثمر رسانده بود، به تناوب در بازی مختلف دروازه حریفان ایران را باز می کرد که به عنوان مهم ترین و ماندگارترین آنها می توان به گل حساس او در بازی مقابل کره جنوبی و در مقدماتی جام جهانی، هت تریک وی در برابر لبنان و رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا والبته گل های او در برابر تیم های شیلی و سوئد(بازی خداحافظی وی) اشاره کرد.کاپیتان تیم ملی ایران و هافبک وقت باشگاه اوساسونا اسپانیا در این دوره دروازه تیم های لبنان(5 بار)، اندونزی(3 بار)، فلسطین، کره جنوبی، شیلی و سوئد را باز کرد.انصاری فرد؛ 12 گل درون زمینمهاجم اردبیلی فوتبال ایران که توسط علی دایی در لیگ برتر معرفی شد و اولین گل ملی خود را در اولین بازی ملی و در تیم ملی افشین قطبی به ثمر رساند، سومین گلزن تیم کارلوس کی روش لقب می گیرد. مهاجم تیم پانیونیوس یونان در زمان حضور سرمربی پرتغالی توانست دروازه تیم های مالدیو(2 بار)، فلسطین، بحرین، موریتانی، کویت، گوام، قرقیزستان و آنگولا را باز کند.کاپیتان 9 گله؛ آندو 3 از 9سه گل از 9 گل آندرانیک تیموریان زمانی به ثمر رسید که کارلوس کی‌روش مربی او بود.مسعود و احسان 8 گله‌های تیم کی‌روشمسعود شجاعی و احسان حاجی‌صفی هم هشت گلی ملی در کارنامه دارند.دژاگه و طارمی 6 گله‌های یوزهااشکان دژاگه یکی از دیگر از بازیکنانی که با اصرار کی روش پایش به تیم ملی فوتبال ایران باز شد در چند سال گذشته یکی از کم نوسان ترین بازیکنان تیم ملی ایران بوده است و علاوه به بازی قابل قبول و فنی در خط هافبک تیم ملی ایران و ارسال پاس گل های متعدد، همیشه چشم به گلزنی نیز داشته است. هافبک سابق تیم ملی زیر 21 سال آلمان و بازیکن سابق تیم های ولسبورگ آلمان و فولهام انگلیس که این روزها در العربی قطر توپ می زند در اولین بازی خود برای تیم ملی و در بازی برابر قطر در مرحله مقدماتی جام جهانی، آغازی طوفانی داشت و در آن دیدار دو بار توانیت دروازه این تیم را باز کند.اشکان که در این سال های اسلحه اصلی کی روش بود در 34 بازی ملی خود که در زمان همین سرمربی انجام داد 6 بار توانست برای این تیم گلزنی کند و او این گل ها را در برابر قطر(2 بار)، گوام، لبنان و تایلند، ترکمنستان به ثمر رساند.مهدی طارمی که آمار استثنایی 6 گل در 11 بازی را از خود برجا گذاشته است تنها بازیکنی است که به عنوان یک مهاجم می تواند خود را تا چند سال آینده در جمع یکی از افراد حاضر در صدر این جدول قرار دهد. مهاجم پرسپولیسی ها سه گل خود را در برابر تیم های هند و قرقیزستان و گوام(4بار) به ثمر رساند.


سیدجلال و ترابی؛ 4 گلنکته جالب در این جمع زننده اولین گل تیم ملی در زمان سرمربیگری تیم ملی توسط کی روش است. روز 26 تیرماه 90 و در بازی دوستانه برابر ماداگاسکار، تیم ملی ایران با گل سیدجلال حسینی توانست به پیروزی برسد. این مدافع بعدها در بازی مقابل بحرین و تایند و عمان نیز برای تیم ملی گلزنی کرد.البته مهدی ترابی را می توان تازه نفس ترین بازیکن در این جمع دانست که در 10 بازی ملی خودتوانسته است چهار بار دروازه حریفان را باز کند.


لژیونر و دوست‌داشتنی؛ جهابنخش و پورعلی‌گنجی؛ 2گل


علیرضا جهاببخش و مرتضی پورعلی‌گنجی هم دو بازیکنی هستند که دو گلی در کارنامه دارند.


چهار نماینده از تیم فعلی در جمع سیزده نفره یک گله هاسعید عزت‌اللهی، وحید امیری، کمال کامیابی‌نیا، رامین رضاییان و پژمان منتظری پنج بازیکنی هستند که در جمع یک گله های دوران سرمربیگری کی روش، هنوز هم در این تیم حضور دارند. امیرحسین صادقی، پیام صادقیان، محسن مسلمان، علیرضا عباسفرد، احمد حسن زاده، میلاد میداوودی، محمد غلامی و سعید دقیقی نیز 8 بازیکنی هستند که در دوران حضور سرمربی فعلی به تیم ملی دعوت شدند و توانستند یک گل به ثمر برسانند.
کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2016-08-31 16:42:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر