فهرست

کری خوانی بازیکنان تیم ملی برای قطری ها/ به جهنم خوش آمدید

آی اسپورت- هفته نامه «فوتبال ایرانی» درباره بازی با قطر و دورنمای تیم ملی در مقدماتی جام جهانی با چند بازیکن تیم ملی به گفتگو نشسته. جالب اینکه موتیف حرفهای همه این ملی پوش ها، این است که آزادی و تماشاگرانش برای قطری ها یعنی جهنم پس به جهنم خوش آمدید.

* امیری: ما و 80 میلیون نفروحید امیری دیگر تبدیل به پای ثابت اردوهای تیم ملی شده و یکی از نفراتی است که کی روش رویش برای رسیدن به روسیه حساب ویژه ای باز کرده. امیری دقیق تر به موضوع بازی با قطر ورود می کند:«درست است که ایران بهترین تیم قاره است اما ما همیشه مقابل تیمهای عربی کار سختی داشته ایم. اصلا دوست نداریم پرچم‌ مان مقابل حریفان به ویژه تیمهای عربی پایین بیاید. برای صعود به جام جهانی و رد شدن از این گروه سخت کار سختی داریم اما امیدوارم خدا کمک کند و مسئولان هم دست به دست هم بدهند و اگر کمبودی وجود دارد آن را برطرف کنند. در آخر هم این هواداران هستند که چشم امیدمان به آنهاست. حضور پرشور تماشاگران ایرانی در ورزشگاه تاثیر فوق‌ العاده ‌ای بر عملکرد ما می‌ گذارد و مطمئن باشید اگر تیم‌ ملی به جام‌ جهانی برود، نه فقط فوتبال ‌مان بلکه همه ایران از این صعود سود می ‌برند.» امیری به پیروزی خوش بین است:«می‌ توانیم به موفقیت تیم‌ ملی در بازی با قطر خوشبین باشیم. درست است که آنها امکانات بیشتری در اختیار دارند اما ما هم همیشه نشان داده ‌ایم مقابل تیمهای بزرگ حتی آرژانتین با عرق و تعصب ‌مان می‌ توانیم بر کمبودها غلبه کنیم. با تعصب ایرانی یک قدم از حریفانی مثل قطر که بازیکنان خارجی زیادی دارند جلوتر هستیم. قطر چون بازیکن خارجی زیادی دارد مطمئنا بازیکنانش انگیزه و تعصب ما را نسبت به پرچم این کشور ندارند اما ما به پشتوانه 80 میلیون ایرانی قطر را شکست می ‌دهیم. یازدهم شهریور روزی است که ما تنها نیستیم و هشتاد میلیون ایرانی پشت‌ مان هستند. ما ایرانی‌ ها قلب مان به هم متصل است و پنج ‌شنبه هم با قلب ‌مان به مصاف قطر می ‌رویم. هواداران یار اصلی تیم ملی هستند. استادیوم آزادی کابوس تیمهای عربی و حریفان ماست و این بار هم مطمئن هستم هواداران ورزشگاه را پر کرده و تا آخرین دقیقه بازی با قطر تیم ملی را تشویق می ‌کنند. همین تشویق ‌ها می ‌تواند ما را برای برد تهییج و روحیه حریف را هم خراب کند».

* حاج صفی: حریف آسان نداریم    اسلحه مخفی تیم ملی است؛ یک بازیکن همه فن حریف که شوت هایش می تواند هر خط دفاعی را مغلوب کند. حاج صفی هم به ترس رقبای تیم ملی از بازی در آزادی اشاره می کند:«آزادی یکی از ویژه ترین ورزشگاه های آسیاست و این ویژه بودنش هم به خاطر حضور تماشاگران و ابهت آن با حضور تماشاگران است هرچند در کشورهایی مثل قطر با پول توانسته اند فوتبال شان را به پیشرفت خوبی برسانند اما در کشور آنها عشق و علاقه مانند آنچه در ایران وجود دارد، دیده نمی شود». او درباره دو بازی پیش روی تیم ملی می گوید:«تیمهایی که در این مرحله هستند جزو بهترین تیمهای آسیا هستند و همه فقط برای صعود به جام جهانی تلاش می کنند. نمی شود واقعا حریفی را در این مرحله آسان دانست. چین و قطر هم در این سالها سرمایه گذاری فراوانی کرده اند و مطمئنا برای آنها هم صعود مهم است اما ما اگر از توان ملی مان بهره ببریم و همه پشت تیم مان باشند، می توانیم شروع خوبی داشته باشیم. کسب امتیازهای لازم از این دو دیدار برای صعود خیلی مهم است».

* پورعلی گنجی: ما خیلی بهتریمیک سال و نیم قبل بود که نامش وارد ذهن فوتبالدوستان ایرانی شد. مرتضی پورعلی گنجی، کشف کی روش در جام ملتها بود و حالا یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی. بازیکن السد قطر درباره این تیم می گوید:«قطر نسبت به سالهای گذشته تفاوت زیادی داشته و پیشرفت خیلی خوبی را در این تیم می بینیم. من فکر می کنم تا چند سال دیگر فوتبال قطر خودش را از فوتبال آسیا جدا کند. آنها سرمایه گذاری خیلی خوبی در فوتبال انجام داده اند و تلاش می کنند با استخدام بازیکنان بزرگ دنیا به بازیکنان جوان شان زندگی و فوتبال حرفه ای را یاد بدهند. قطر در همه مسایل سرمایه گذاری بزرگی کرده و یکی از این موضوعات بدون شک فوتبال است. آنها تمام تلاش شان را می کنند که به جام جهانی بروند. در این گروه اصلا حریف آسانی وجود ندارد و همه تیمها مدعی صعود به جام جهانی هستند. من هم بازیکنان قطر را می شناسم، هم بازیکنان خودمان را و مطمئن هستم که ما تیم خیلی بهتری نسبت به آنها هستیم و اگر با تمرکز کامل به میدان برویم می توانیم این تیم را شکست دهیم». امید او هم به آزادی است و پر شدنش توسط تماشاگران:«ما بازیکنان فوتبال از تماشاگران انگیزه می گیریم. من خودم در تهران در تیم پرطرفداری بازی نکردم اما زمانی که در تیانجین چین بودم وقتی 30، 40 هزار تماشاگر به ورزشگاه می آمد بازیکنان به جای اینکه 10 کیلومتر بدوند، تلاش شان را بیشتر می کردند و بیشتر می دویدند. ما بازیکنان ایرانی هم با تماشاگران اخت پیدا کرده ایم و تماشاگران باید به استادیوم آزادی بیایند تا همه با هم بتوانیم قطر را شکست دهیم. ما برای موفقیت تیم ملی جان می دهیم و همه کار می کنیم تا بتوانیم از دو مسابقه اول انتخابی جام جهانی با امتیاز لازم بیرون بیاییم».

* ترابی: تنها نه، با هم    مهدی ترابی سورپرایز تیم ملی و کی روش در راه رسیدن به جام جهانی است. جوانی که در 10 بازی ملی 4 گل زده و توانایی عبور از هر مدافعی را دارد. ترابی درباره بازیهای پیش روی تیم ملی می گوید:«مهمترین مسابقاتی که فوتبال ایران در پیش دارد، قطعا همین رقابتهاست. حضور پرقدرت در انتخابی جام جهانی برای تیمهایی نظیر کره جنوبی، ژاپن و استرالیا مهمتر از جام ملتهاست. فکر می کنم تیمهای قطر و چین هم از این کشورها الگو گرفته اند و قطعا با آمادگی صد درصد و با تمام قوا در این رقابتها شرکت می کنند. چین با سرمایه گذاری عظیمی که در فوتبال کرده نمی خواهد به راحتی حضور در جام جهانی را از دست بدهد و قطر هم به عنوان میزبان بعدی جام جهانی هر آنچه در توان دارد را خرج می کند تا بتواند با شرکت در روسیه در فوتبال دنیا خودش را نشان بدهد». او درباره تیم ملی می گوید:«ماه هاست تیم اول آسیا هستیم و به همین خاطر باید از حیثیت فوتبال ایران دفاع کنیم اما به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام بدهیم و به حمایت همه در ایران چه مسئولان، چه رسانه ها و چه هواداران نیاز داریم. امیدوارم تا بازی با قطر و چین این حمایت از تیم ملی وجود داشته باشد تا بتوانیم شروع خوب و قدرتمندی در این مسابقات داشته باشیم».
     
آی اسپورت
2016-09-01 18:42:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر