فهرست

یادداشت روز: پیش از بازی امشب خوشحالم

1. نه اینکه آدیداس ندیده باشم ها، اما از اینکه بالاخره تیم ملی فوتبال ایران می تواند با همه سختی ها و طی مراحل در یک بازی رسمی لباس آدم حسابی وار بپوشد، خیلی خوشحالم. حالا خیلی خوشگل نیست و طراحی خاصی ندارد، اما همین که برند حسابی دارد و حتمن کیفیت قابل قبولی، خوب است.

2. از اینکه می خوانم سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای انتخاب 11 نفر اول تیمش دچار مشکل و سرگیجه شده و به اجبار قرص آرام بخش خورده تا آرام شود و بخوابد، خیلی خیلی خوشحالم. روزی روزگاری در این کشور پیدا کردن 11 بازیکن صد در صد آماده ، سالم و هم سطح آروز بوده است. اما حالا به جایی رسیده ایم که 22 بازیکن تراز اول داریم و مربی مان را برای انتخاب به درد سر انداخته ایم. 22 سرباز که برای یک فرمانده جان می دهند. این یعنی بازیکنان ما علی رغم اتهامات پیشین، اتفاقن تاکتیک پذیر شده اند و توانسته اند خواسته مربی شان را اجرا کنند.

3. خیلی با این گفته کی روش موافق نیستم که تیم ملی قطر هویت ندارد؛ چون بازیکنانش از سراسر جهان دور هم جمع شده اند. با کمی سختیگری و اغماض برخی بازیکنان تیم ملی ایران هم چندان آشنایی با هویت ایرانی ندارند. می دانم فرق است میان کسی که پدر و مادرش و یا یکی از اینها متولد یک کشور باشد با کسی که اساسن هیچ نسبتی با یک کشور نداشته باشد. اما فکر می کنم در دنیای مدرن امروز مساله ملیت دیگر رونق و اعتبار سابق را نداشته باشد و این رجز خوانی ها خیلی مناسب و کارآمد نباشد. مگر برای کشورهایی که بخواهند کمبودها و عقب افتادگی هایشان را با این چاشنی ها جبران کنند. دنیا دنیای حرفه ای گری و ارائه توانایی است. چه با هویت اصل چه ساختگی. همین مسابقات المپیک نشان داد ارزشهای سابق دیگر آن اعتبار و قدر گذشته را ندارد و گویی اصلن به اشتباه ارزش و اعتبار خوانده شده است.

سحر طلوعی
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-01 13:44:19
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵، ۱۵:۰۸
خوب بود ولی با بند احرش مخالفم.حرفه ای گری این نیست که کسی رو تبعه کشورت کنی!!!حتی کشورهای صاحب فوتبال هم اینکارو نمیکنن.البته شاید الان سریع المان و قرانسه رو مثال بزنسد اما اونها کاملا با روش قطری متفاوتند.اونها مهاجران زیادی دارن که معمولا فرزندانشون تو همون کشورها دنیا میان و رشد میکنن و البته ممکنه که فوتبالیست بشن یا اصلا هیچی نشن!!!مثلا اوزیل و پوگبا متولد المان و فرانسه هستن.اما قطر بازیکنان فوتبالو تبعه خودش میکنه!که البته اسمش حرفه ای گری نیست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر