فهرست

کی‌روش: اگر بازی با قطر دشوار بود، بازی با چین سخت‌تر است

آی اسپورت- صحبت‌های کارلوس کی‌روش بعد از دیدار جنجالی امشب تیم ملی را می‌خوانید:

** بازی بسیار دشواری را پشت سرگذاشتیم از نظر تاکتیکی، بازی پرفشاری را شاهد بودیم.

** بسیار شفاف و قابل درک بود که قطر می‌خواست از نقاط ضعف تاکتیکی ما استفاده کند و نیمه اول دشواری را پشت سر گذاشتیم و به معنای واقعی در نیمه اول صفر صفر بود زیرا هر دو تیم به دنبال خنثی کردن یکدیگر بودند. در نیمه دوم سعی کردیم بازی را بازتر کنیم و فشار بیشتری روی حریف بگذاریم اما در نیمه دوم شانس‌های بیشتری برای گلزنی داشتیم البته در نیمه اول هم فرصت گلزنی داشتیم. باید بگویم تیم ملی قطر بسیار بسیار خوب است. آنها بازیکنان خوب و نظم تیمی بسیار خوبی دارند و تیم بسیار خوبی محسوب می‌شود.
** اگر می‌خواستیم برنده شویم نیاز داشتیم که فشار به حریف بیاوریم. و اینکه با تعهد و تمرکز بالا اعتقاد داشته باشیم که تا لحظه آخر می‌توانیم قطر را تحت فشار بگذاریم. با این بازیکنان قطر و کیفیت خوبی که داشتند حتی حمله برای ما دشوار و خطرناک بود. به دلیل انگیزه‌ای که داشتیم و به دلیل نگرش‌مان و بخصوص با تعویض‌هایمان و تداوم کارمان در نیمه دوم و فشار بیشتر یک اشتباه رخ داد اشتباهی که در پایان بازی بود البته اشتباه می‌توانست قبل از آن هم رخ بدهد اما در واپسین لحظات بازی رخ داد. فکر می‌کنم گلی که به ثمر رساندیم یعنی گل اول حقیقت بازی را برملا کرد و اگر تیمی مستحق برد بود آن تیم ایران بود. گل دوم یک گل طبیعی بود و قطر گل خورده بود و چیزی برای از دست دادن نداشت و سعی می‌کردند ضدحمله بزنند که ما گل دوم را زدیم و بازی به اتمام رسید.

** می‌خواستم به اتفاقات آخر بازی اشاراتی داشته باشم. اتفاقی که در پایان بازی رخ داد یک اتفاق طبیعی بود و تیمی که به گل رسیده می‌خواهد خوشحالی کند و تیمی که گل خورده می‌خواهد به بازی برگردد و عصبی می‌شود و مخصوصا وقتی این گل در دقایق پایانی باشد تیم بازنده را عصبی‌تر می‌کند. نمی‌توان بیش از حد به اتفاقات آخر بازی توجه کنیم و از نظر طبیعی این اتفاقات رخ می‌دهد برای ما مهم بود که در بازی اول در خانه سه امتیاز را بگیریم. در درجه اول به قطر تبریک می‌گویم و بازیکنانشان به خاطر عملکردشان اما اجازه بدهید به بازیکنان خودم تبریک بگویم که درون زمین فوق العاده عمل می‌کنند.

** فقط یک هشدار می‌خواهم به تمام دوستانه رسانه‌ای بدهم اگر فکر می‌کنید بازی با قطر دشوار بود بازی با چین سخت‌تر هم هست. ژاپن در خانه امروز شکست خورد. امشب شاهد بودیم که ازبکستان سوریه را شکست بدهد و کره در حالیکه سه گل از چین جلو بود دو گل خورد. گروه دشواری داریم اما با تمام احترامی که برای سوریه قائل هستیم به جز این تیم که تیم خوبی هم هستند ۵ تیم دیگر این گروه بخصوص قطر شانس برای صعود دارند و این مسابقات ۳۰ امتیاز دارد وبازی‌های دشواری در پیش داریم و امشب از این برد لذت ببریم اما از فردا برای بازی دشوار مقابل چین آماده کنیم.

** احترام زیادی برای چین تیم قائل هستیم و بازی‌هایش را دیده‌ام. آنها پیشرفت زیادی داشته‌اند و دولت چین هم سرمایه گذاری زیادی را برای پیشرفت فوتبال این کشور انجام داده است.

کد خبر: 9401
  ۲  
آی اسپورت
2016-09-01 22:58:22
نظر دهید

۲ نظر
مجتبی فرد
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۰۱:۱۲
چه قدر حقیره این مرد.
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۰۱:۴۷
آقای فرد بزدگ حقیره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر