فهرست

یادداشت/ مسی آمده که بماند و جام را بالای سر ببرد

دنیل ادوارد
واقعا می شد غیر از این هم باشد؟ تنها بعد از 2 ماه که مسی اعلام کرده بود از تیم ملی خداحافظی کرده، با بازوبند کاپیتانی تیم بازگشت و در دیدار مقابل اوروگوئه در مندوزا گل زد و باعث برتری تیمش شد. گل او برای تیم 3 امتیاز شیرین در بازی های انتخابی به همراه داشت. شکی نیست وقتی او از آلبی سلسته خداحافظی کرد می خواست بر سر تصمیمش بماند. یک فینال دیگر و یک باخت دیگر برای او رقم خورده بود. از طرفی خودش هم پنالتی از دست داده بود و دوباره هم فینال را به شیلی باخته بودند. شکست البته تقصیر او نبود. اما این که مدت هاست کسی آرژانتین را با جام قهرمانی ندیده فشار زیادی روی او وارد می کرد.

اما زود همه شکست را فراموش کردند و بزرگترین دغدغه شان این بود که آیا ستاره دنیا دوباره لباس این تیم را به تن می کند یا نه؟ خوشبختانه اما بازنشستگی او خیلی کمتر از چیزی که حتی خوش بین ترین هوادار فوتبال هم فکر می کرد، به پایان رسید. ریش او مانند بازی های کوپا روی صورتش باقی ماند، موهایش اما بلوند شد. این تغییرات در او ایجاد شده، اما جادو همان جادو است. ستاره مقابل تیم ملی هم تیمی اش در بارسلونا، لوئیس سوارس، بازی کرد. آن شب متعلق به مسی بود، تیم آرژانتین در حال شکل گرفتن در دستان سرمربی جدیدش بازئوزا بود و مسی شادی ها را رقم زد.

جانشین مارتینو در آرژانتین به جای انقلاب به دنبال تحول است. او با سیستم 3-3-4 بارسلونا به جای سیستم 1-3-2-4 قبلی بازی می کند.مسی در این سیستم کارش را در کنار پائولو دیبالا آغاز کرد و آنخل دی ماریا هم این شانس را پیدا کرده بود که در کنار امانوئل ماس و پابلو زابالتا در ترکیب قرار گیرد. آرژانتین در این بازی کنترل و سلطه را به دست داشت و هرگز به رقیب دیرینه اش اجازه نداد تا حمله خطرناکی روی دروازه شان داشته باشد. به نظر اوروگوئه ای ها در این بازی برای گرفتن تساوی آمده بودند. کار برای آرژانتینی ها با اخراج دیبالا که با چشمان خیس زمین بازی را ترک کرد، سخت تر شد. اما همین نتیجه تا پایان باقی ماند.

تک گل بازی را مسی زد و او شانس های دیگری هم برای بیشتر کردن تعداد گل ها داشت. اما نشد. در پایان چیزی که مشخص بود این بود که حضور او باعث برد آلبی سلسته شد و هیچ بازیکنی نمی توانست به اندازه او تاثیرگذار بازی کند. آرژانتین در مندوزا به هدفش رسیده بود و با برد مقابل رقیب دیرینه به صدر جدول رسیده بود.

مسی اما درست گفته بود. آرژانتین مشکلات زیادی دارد و فدراسیون این فوتبال باید فکری جدی کند. در تیمی که پر از بازیکنان با استعداد و ستاره است نباید فقط مسی باشد که ورق بازی را برمی گرداند. اگر اوضاع مساعد تر بود شاید فشار هم اینقدر روی مسی نبود. حالا اما او برگشته و این چیزی است که باید آرژانتینی ها را خیلی خوشحال کند. حتی بیشتر از برد مقابل رقیب دیرینه. باید به یاد بیاورند آن روزهایی از دو ماه گذشته را که مدام فکر می کردند چطور باید جایگزینی برای ستاره شان پیدا کنند. لئو اینجاست. او آمده که بماند. در روز بازگشتش هم شروعی توفانی داشت تا خط و نشانی برای رقیبان بکشد. انگار او می خواهد به حسرت چندین ساله آرژانتینی ها برای رسیدن به جام پایان دهد.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-09-02 13:13:27
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر