فهرست

شرح کامل ماجرای درگیری بازیکنان از زبان خبرنگار آی‌اسپورت: وقتی نکونام جوگیر می‌شود!

آی‌اسپورت- وقتی که ثانیه‌های بازی را به طرز جواد خیابانی می‌شمردیم، 93 دقیقه و دوازده، سیزده، حالا چهارده ثانیه از مسابقه گذشته بود. توپ به طور اتفاقی به رضا قوچان‌نژاد رسید و او هم کسی نبود که این موقعیت‌ها را به سادگی از دست بدهد. 

جو ورزشگاه به گونه‌ای بود که «تنفر از قطر» به اوجش رسیده بود. بیست دقیقه پایانی، سه تا سه تا روی زمین می‌فتادند و به هر بهانه‌ای بازی را قطع می‌کردند. دروازه‌بان توپ را اشتباه می‌کاشت تا داور تذکر بدهد و وقت هدر برود. داور هم که حسابی همه را به هم ریخته بود. چند عرب‌زبان هم با لباس عربی دور زمین، روی اعصاب سکوها رژه می‌رفتند. به هر حال مقابل فوتبال چرک رقیب، یک گل چرک بیشتر از هر کار تیمی و گل قشنگی، ورزشگاه را منفجر می‌کرد. 

گل زده شد. زمین احساس سبکی کرد. ورزشگاه خالی از آدم بود. همه روی آسمان‌ بودند. به هوا پریده بودند و آشنا و غریبه را به آغوش می‌کشیدند. وقتی شادی سکوها تمام شد، چشم‌ها به چمن افتاد. جایی که خالی‌تر از سکوها نبود. هر گوشه‌ای از چمن یک نفر در حال رقص و پایکوبی بود. 

اما شادی یک نفر با بقیه متفاوت بود. کاپیتان سابق تیم ملی و مربی جدید ایران، شادی‌ای جداگانه داشت. نکو ترجیح داد برخلاف همه نیمکت‌نشینان ایرانی، بر سر کادرفنی حریف آوار شود تا خودی. در لحظه‌ای که تمام نیمکت‌نشینان ایران روی کی‌روش افتاده بودند، نکونام تمام خط طولی زمین را دوید تا به بازیکنان برسد. او زمانی که به نیمکت قطری‌ها رسید هم مشتش را گره کرد. نکونام سریع به درون زمین پناه برد. جایی که ایرانی‌های بیشتری حضور داشتند. در این زمان هم رویش را به سمت نیمکت قطری‌ها برگرداند و شادیِ ویژه‌ای داشت. 

همین شادی خاص نکونام کافی بود تا گل در آن دقیقه را برای قطری‌ها پررنگ‌تر و حساس‌تر کند. تمام کادرفنی و بازیکنان قطری پشت به پشت هم به سمت نکونام حمله‌ور شدند. نکو هم بازیکنان ایرانی را پناه گرفته بود تا از دست آن‌ها فرار کند. همین که بازیکنان قطری می‌خواستند به سمت مربی ایران حمله کنند و بازیکنان تیم ملی جلوی آن‌ها را می‌گرفتند، باعث درگیری بین دو طرف شد. در این لحظه نکونام فراموش شد و بازیکنان به جان هم افتادند. اتفاقی که در نهایت با دخالت گارد ویژه انتظامی به پایان رسید. 

چند فریم از این اتفاق را مرور می‌کنیم.


حسام محسنیان / آی اسپورت
  ۱۲  
آی اسپورت
2016-09-02 14:17:21
نظر دهید

۱۲ نظر
آرمان
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۳۲
داش حسام نساجی امروز بازی داره. تیم ملی و سایت رو ول کن بیا بازی رو ببین حاجی
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۵۸
نکونام مزدور
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۶:۵۲
واقعاً از نکونام به مقتتضاى تجارب طولانیش عجیب و بعید بود
بینام
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۷:۳۲
مزدور پدر بی پدرته مرتیکه بی وطن.
انگار اونجات بدجوری از باخت اون عربها سوخته!!!!!!!
مکتب انسان ساز شاهین
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۷:۵۷
علی عالی - روزنامه‌نگار

جواد نکونام مصداقِ آدمهایی ست که غیرت را با منافع ملی اشتباه گرفته اند. فکر میکنند کمکی کرده اند اما ضربه میزنند. دیروز مثل کاپیتان سابق، روی سکوها کم نبودند. همانها که لیزر به صورت و چشم بازیکنان می انداختند و احتمالا ذوق هم می کردند. همانها که با پرتاب بطری به داور، همه عقده های زندگی را بر داور ضعیف بازی خالی می کردند. همان ها که با پرتاب آشغال و ناسزاگویان، از خجالت حریف درآمدند. فهمِ درستی نداریم. مثل توییتِ فلان روزنامه که نژادپرستی را ناخواسته تبلیغ می کند. جهلِ نکونام، ناشی از عدم آموزش و شناختِ درست از شرایط است. جوگیر. همه ما روزهایِ خوب با نکونام و گل هایش را بیاد داریم اما این افتضاح، پذیرفتنی نیست. باید با نکونام برخورد شود، حتی در مقطع حساس کنونی. بازیکنی که بدون طی کردن مراحل مختلف، به صندلی مربیگری ملی رسیده است و تفاوت زمین فوتبال را با نیمکت مربیگری نمی دانند. به تکثیرِ نکونام ها کمک نکنیم و او را پشتِ واژه هایی چون غیرت و وطن پرستی پنهان نکنیم. تیم ملی و نکونام را جزیره ای خودمختار در فوتبال نکنیم. مثل رفتاری که علم الهدی با مشهد و کنسرتها کرده. با بدعت‌ها برخورد کنیم قبل از اینکه نقره داغمان کنند.
فرشته ف
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۸:۴۶
آقاجان دستت درد نکنه ؛الان مثلا ما خیلی فهمیدیم
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۹:۳۵
یک کلام: بی شخصیت
حمیدرضا
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۴۰
حالا می فهمید اسطوره واقعی یعنی چی و فرق بین علی دایی و مهدوی کیا و … با این آقایون درچیه؟!!
مجتبی فرد
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۴۳
ما که زور رسیدن به محوطه جریمه قطر رو نداشتیم. واسه چی باید وقت‌کشی می‌کردند؟
که تیکی‌تاکای ما رو قطع کنند؟!
دست از توهم توطئه و نژادپرستی بردارید و پافشاری بر حماقت رو تعصب معنا نکنید.
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۵۱
نادان
-
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۰:۰۴
اقای خبرنگاری که شرح دادی اتفاقات بازی رو و خیلی روی این که وقت کشی میکردن دروازه بان و بازیکنای حریف لطف کن اگه خیلی واست مهمه این چیزا ی سر بازی های تیم های شهرستانی جلو پرسپولیس رو نگاه کن که چطور دروازه بان با هر شروع بازی از دمه دروازش چقدر وقت کشی میکنه.کلا حقمونه عربا جلومون وقت میکشن چون ذات فوتبال خودمونم همینه.بازی گسترش و پرسپولیس نیمه اولش رو ببین.حامد لک و وقت کشی هاش و همچنین طهماسبی در تیم فولاد بعد بیا به عربا گیر بده
جوات چکش مربی تیم ملی!!!
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۵:۱۴
من کلا عوضیم!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر