فهرست

نقدی به کی‌روش: برانکو را ول کن، تیمت را درست کن!

آی اسپورت- تماشای دیدار کره‌جنوبی و چین این امید را دل ایرانی‌ها زنده کرده بود که بالاخره می‌توانند برای نخستین بار، در دو جام جهانی متوالی حضور داشته باشند. هم چین و هم کره اصلا تیم سرحالی نشان نداده بودند. ولی نود دقیقه دیدار ایران و قطر، آب سردی بود بر پیکر ایرانی‌ها. مردم نود دقیقه حرص و جوش خوردند. از پاس‌هایی که به هم نمی‌رسید، از سانترهایی که بیرون از زمین فرود می‌آمد، از دریبل‌هایی که سرانجامی نداشت. ایران در بازی با قطر به هیچ عنوان شاداب نبود. در نیمه نخست قطری‌ها سه موقعیت جدی ایجاد کردند که دو تا از شوت‌های‌شان هم در چارچوب بود. ولی ایران فقط دو شوت خارج از چارچوب داشت. ضربات کرنر که ویژگی بارز تیم کی‌روش بود هم نتوانست مقابل قطری‌ها خطرساز شود. از مدافعان کناری تا خط حمله تیم ملی پر بود از ایراد. ولی در پایان بازی کی‌روش هیچ کدام از مشکلات را گردن نگرفت و همه را گردن برانکو و دوستانش انداخت. این که حاجی‌صفی ضعیف بود از نگاه کی‌روش به دلیل عدم وجود اردو است. سرمربی پرتغالی به احسان ایرادی نمی‌گیرد که چرا زودتر باشگاهش را مشخص نمی‌کند و از دست دادن دوران بدنسازی، او را به این شکل در آورده. کی‌روش می‌گوید که باید بازی دوستانه داشته باشیم تا به سایر گزینه‌ها اعتماد کنم. این که تیم انقدر بد بود هم در صحبت‌های کی‌روش جایی ندارد. او باور دارد تیم ملی روز قبل برنده نشد. بلکه از باخت مقابل قطر فرار کرد. در توجیه این نمایش هم می‌گوید که امیدوار است «آن آقا» روزی بیاید از مردم ایران عذرخواهی کند که مقابل اردوهای تیم ملی ایستادگی کرد. پس شما کی عذرخواهی می‌کنید آقای همیشه حق به جانب؟ بهتر نیست که به جای تمرکز بیش از حد روی برانکو و دشمنان، به تیم ملی برسید که پس از پنج سال حضور روی نیمکت ایران، هنوز هم برای بردن قطر دچار مشکل می‌شویم؟
حسام محسنیانکدخبر: 9407
  ۲۵  
آی اسپورت
2016-09-02 14:56:55
نظر دهید

۲۵ نظر
امیرحسین امیرحسام
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۴۷
کیروش حرف مفت زیادمیزنه زرزر الکی کرده
برزو
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۵۸
تاپالوویچ در راه اماده سازی تیم ملی سنگ اندازی کرد.
برزو
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۵۸
تاپالوویچ در راه اماده سازی تیم ملی سنگ اندازی کرد.
امیر
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۵:۰۳
برای من همیشه جای سوال هستش و دلیل این تناقض ها رو نمیفهمم؟!؟!
1-چرا زمانیکه سرمربی تیم ملی یکی غیر از کیروش بود هیچوقت روزنامه ها و سایت ها و برنامه های تلویزیون از داشتن اردوهای بلند مدت و تعطیلی لیگ حمایت نمیکردن ؟!؟! برای من جای سوال که صحبت از هماهنگی بازیکنا هستش ولی 6 تا بازیکن اصلی تیم که لژیونر هستن سه روز مونده اضافه میشن و عملا اردو بلند مدت برای چیه؟!؟
2- اگه مربی های ایرانی لیگ برتر مثل علی دایی کنار زمین سر داور داد و بیداد میکنه میگن دایی با داد و بیداد قلدری کنار زمین رو داور اثر میزاره و نتیجه میگیره ولی وقتی کیروش این کارو میکنه صحبت از تحلیل روانشناسان و تمجید از این حرکات صورت میگیره؟!؟
3-چرا وقتی سرمربی لیگ برتری تو کادر فنی از بازیکنای پیشکسوت باشگاه که هنوز مدرک مربیگری نداره استفاده میکنه ،سایت و روزنامه ها شروع به انتقاد میکنن ولی وقتی کیروش علی کریمی و نکونام رو دستیار خودش میکنه چرا هیچ انتقادی نمیکنن؟!؟
از این دست تناقض ها زیاد هست و میشه باز مثال زد...
4- یه مثال دیگه مثلا قلعه نویی در زمان سرمربیگری تیم ملی صحبت از میزان دوندگی بازیکنا میکنه فردوسی پور شروع به تمسخر میکنه که برو یه مشت دونده مسابقات دو میدانی رو بیار،،، !!!ولی وقتی کیروش در جام جهانی دربار دوندگی صحبت میکنه فردوسی پور به تمجید از میزان دوندگی بازیکنا میپرداز
در کل هیچوقت ما ایرانی ها حد وسط نداریم
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۵:۳۶
اگر مملکت صاحب داشت این مردک را با لگد بیرون میکردن تا بفهمه توهین و فرافکنی نتیجش یعنی چی،او به همه ایرانیان توهین میکنه اما کسی نیست توی دهنش بزنه
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۵:۳۶
تا حالا همه رسانه ها کیروشی بودند. چه عجب اتحلیل ها عادلانه شد.
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۶:۴۹
باید از اقاى کیروش پرسید ما الان کلّى بازیکن جوان اماده داریم چه اصرارى بر استفاده از حاج صفى و بازیکنانى بوده که هنوز باشگاه نداشته و مدتها از شرایط بازى و مسابقه دور بودند متاسفانه اقاى کیروش نشان داده به جاى توجه به امادگى بدنى و فنى بازیکنان بیشتر تابع اسامى و نام هاست... در مجموع نقد مقاله نویس محترم کاملاً درست و موجه است و بهتر است مدیران ارشد فدراسیون فوتبال به اقاى کیروش بابت اتهام زنى به برانکو که دست بر قضا جهت حمایت از تیم ملى با اعلام قبلى به ورزشگاه أمده بود توجه جدّى و تذکر مقتضى دهند تا خود ایشان أسباب حاشیه سازى براى تیم ملى نشوند ضمن اینکه اقاى کیروش به جاى بازیکنان اماده تر در بازى با قطر از افرادى استفاده نموده که در مقطع مورد نظر ایشان اساساً نمیتوانستند در اردوى اون مقطع باشند
بینام
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۷:۳۵
تو خفه تریاکوویچ، اوه ببخشید تراکتوروویچ!
اوه شرمنده تراکتوراف !!!!
پدر برزو
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۸:۱۰
پسرم قرصهات رو بخور... دیشبم شب خوبی بود نبودی خونه....
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۸:۳۳
پرسپولیسیای کثافت بیستر از قطریا از نتیجه بازی دیروز ناراحتن
دارن میسوزن
ناصر
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۰:۱۸
شما "زمان" بده او تیمش را درست میکند
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۰:۴۵
جناب حسام رنگ پرست،
اولاً قطر دو ماه اردو بود، ما به لطف اون دلقک کروات تمام برنامه هامون به هم ریخت.
دوماً مگه ندیدید ژاپن تو خونه به امارات باخت؟
سوماً این فوتبالی که شما ازش له کردن قطر رو توقع دارین همون فوتبالیه
که سالهاست مثل آب خوردن به باشگاه های عربی از جمله از همین قطر میبازه.
همین برانکوی محبوبتون میبینیم امسال در لیگ آسیا چه شاهکار هایی تحویلتون میده.
با همین فوتبالی که بهترین باشگاه هاش جلوی تیمهای عربی وا میدن ما آرژانتینو تا آستانهٔ شکست بردیم، شیلی قهرمان دو جام اخیر آمریکای جنوبی رو شکست دادیم و با امکانات گدا مانند پنج ساله در رنکینگ آسیا اولیم. حالا هی زور بزنین تا یه دلال درجه سه از همون
کرواسی و اسلوانی بیاد بله قربان گویی کنه حقوق مفت بگیره و بذاره بازیکنها تیمو اداره کنن. لیاقتتون همونه.
o m
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۱:۱۱
...که پس از پنج سال حضور روی نیمکت ایران، هنوز هم برای بردن قطر دچار مشکل می‌شویم؟
این چه حرف احمقانه ایه؟ چرا ایران باید حتما قطر رو ببره؟ تیم خوب مگه قراره صد درصد بازیهاشو ببره؟ مگه تیمهای درجه یک دنیا تمام بازیهای مقدماتیشونو میبرن؟انگلیس که تمام مقدماتی یورو برد چی شد؟
یه کم فکر کنید موقع نوشتن
در پاسخ به جمعه 12 شهریور ساعت 20:45
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۲:۱۴
دلقکی کسی است که تو را پس انداخت اقلیت فندکی
صدر
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۳:۰۲
عالی بود ، دمت گرم
حرف حساب
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۳:۱۱
تیم کیروش اگه مثل قطر دوماه هم اردو باشه باز همینطوری بازی میکنه! تو این 5 سال غیر از این چیزی دیدید؟؟ ما مقابل امارات هم تو جام ملتهای آسیا دفاع کردیم. پس لطفا زر مفت نزنید و بد بازی کردن تیم ملی رو به حساب برانکو نذارید! همه مربیان از جمله قلعه نوعی و فرکی و ... با نبودن ملی پوشانشون مخالف بودند ولی چون یه مشت استقلالی شش تایی از خفت باخت 4 تایی فصل قبل دارند دق میکنند تقصیر رو انداختند گردن برانکو اون کیروش پرادعای موزامبیکی هم دنبال بهانه میگیرده برای تیغ زدن فدراسیون احمق ما!!
حرف حساب
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۳:۱۵
پرسپولیسی ها مثل استقلالی جماعت کثیف نیستند که از باخت تیم ملی خوشنود بشن! کافر همه را به کیش خود پندارد! یادتون رفته بی صفتها که وقتی کیروش رحمتی رو به حق از تیم ملی خط زد به تیم ملی پشت کردید و از خداتون بود تیم ملی نره جام جهانی تا با کیروش تسویه حساب کنید؟؟! صفت و لقب خودتون رو به ما نسبت ندید بدبختهای شش تایی ته جدولی!!
-
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۲۳:۳۷
حال کردم اصاصی
-
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۱:۵۰
در پاسخ به جمعه 22:14 و بقیهٔ لنگیهای وطن فروش که به خاطر اون باشگاه گداشون حاضرن تیم کشورشون ببازه: اون تیم بدبختتون قراره چه گلی به سرتون بزنه که از رفتن ایران به جام جهانی مهمتره؟ میخواد دوباره تو لیگ خودمون دوم بشه؟ میخواد قبل از حذف در آسیا یه مساوی
قهرمانانه از لخویه قطر بگیره؟؟ اصلاً میدونین تیم بانک کشاورزی تایلند دو بار قهرمان آسیا شده و پرسپولیس حتی یک بار به فینال هم نرسیده؟:))
آخه کوته فکری و خیانت تا چه حد؟...
علیرضا
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۷:۲۴
بهتره نگاه درستی به تیم ایران داشته باشیم از 11 بازیکن اصلی ایران حاج.صفی ,طارمی ,رضاییان و تا همین چند روز پیش دژاگه تیم نداشتن و در بلاتکلیفی بودن و البته که از شرایط ارمانی دور هستند.در ضمن بیشتر بازیکنان ایران مدت کوتاهیه که کنار هم بازی می کنند و البته که با هم هماهنگ نیستند و این نیاز به اردوی بلند مدت رو توجیه میکنه.مثل قطر که لیگش رو تعطیل کرد. نتایج بازی کره و ژاپن نشون داد که قدرت های اصلی اسیا کار سختی در مقابل حریفان خواهند داشت...و ما هنوز فکر میکنیم قطر تیم کوچکیه.ما جز در عرصه ملی در ده سال اخیر در عرصه باشگاهی چه افتخاری داشتیم؟
مهرداد خ
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۱۸
من کار به این ندارم که تیم ملی خوب بازی کرد یا نه!تیم ملی میبره یا نه!بازیکنا آماده ان یا نه! با تمام این حرفا، همه مون وقتی تیم ملی بازی داره آدرنالینمون میزنه بالا، هیجان و اشتیاق دیدن بازیمون میزنه بالا، در صورتیکه بعد از 98 تا قبل از اینکه کی روش بیاد هیچکدوممون اینطوری نبودیم! پس کی روش کارشو درست انجام داده. هر حرفی هم میزنه برای تیم ملیه نه برای منافع شخصی خودش.پس تا وقتی حال میکنیم من طرفداره این تیم و کادرفنیشم.
-
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۵۸
تیمو برانکو وامثالهم خراب میکنن
مشروح
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۱۸
کی روش نشون داد که حتی با یک اردوی یک ماهه هم هیچ تاکتیکی جز پرتاب اوت در چنته نداره!
شنبه 13 شهریور ساعت 01:50
يكشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵، ۰۴:۴۲
خوشحالم بعد از پنج ماه تیمت برد... تیم استقلال رو نمیگم، تیم ملی رو میگم... بعدشم تو نمی فهمی نقد ما به چیه اصن!!
-
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۳۸
امید است با حمایت مطبوعات و کارشناسان بزودی شاهد اخراج کیروش باشیم تا بیش از این به شخصیت ایران و ایرانی ت هین.نجنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر