فهرست

گزارش/ برنده‌‌ها و بازنده‌های فصل نقل و انتقالات

آی اسپورت-  پایان فصل نقل و انتقالات تابستانی برنده‌ها را از بازنده‌ها متمایز کرد. در فصل نقل و انتقالات تابستانی، اتفاقات خاصی رخ داد؛ از انتقال جنجالی و پرسود ایگواین و پوگبا گرفته تا انفعال تعجب‌برانگیز رئال‌مادرید. تفکیک برنده‌ها را از بازنده‌های این فصل داغ خالی از لطف نیست.


برنده‌ها


دورتموند: تیم زردپوش ألمان با جذب امره مور (مسی ترکیه) و عثمان دمبله (نیمار فرانسه) تیم شماره یک فصل نقل و انتقالات در خرید موفق بازیکنان جوان بود.مارک بارتا، بارسایی عضو تیم قهرمان لیگ‌قهرمانان و جام‌جهانی باشگاه‌ها، آندره شورله و رافائل گوئررو، خریدهای موثر دورتموند بودند و سوالات پیرامون دلایل فروش سباستین رودی به بایرن با بازگرداندن ماریو گوتزه به وست‌فالن فراموش شد.گوندوگان، مخیتاریان و هوملس رفتند اما اوبامیانگ ماند تا در نقش فرمانده، جوانان بوروسیا را به سمت موفقیت در فصل آینده هدایت کند.

یوونتوس:  خرید 90 میلیون یورویی ایگواین از ناپولی و تبدیل او به گران‌ترین بازیکن تاریخ یوونتوس تنها بخشی از تابستان شلوغ یووه را پر کرد. پوگبا که 4 سال پیش با یک میلیون یورو به یوونتوس آمد با صد میلیون یورو و عنوان گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال به منچستریوتایتد بازگشت. از طرفی آلوارو موراتا، یکی از ستارگان فصل گذشته باشگاه به رئال‌مادرید برگشت. خرید آلوس 33 ساله، نگه داشتن بونوچی و جذب پیانیچ، یووه را کامل کامل کرد. در این بین مهدی بن‌عطیه هم یک مدافع خوب و قابل اطمینان به نظر می‌رسد.

منچستریونایتد: مورینیو، سرمربی منچستریونایتد به لطف رابطه خوب با مدیر برنامه‌ای به نام مینو رایولا، پوگبا را با صد میلیون یورو به خدمت گرفت تا حالا گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال در تیم او باشد. مخیتاریان هم پس از درخشش در فصل گذشته بوندس‌لیگا به اولدترافورد آمد و امید دارد درخشش خود را در تیم شمال انگلیس ادامه دهد اما شاهکار این تیم، جذب زلاتان ابراهیموویچ بود. علاقه به مورینیو او را به اولدترافورد کشاند و گلزنی در هر 3 بازی اول همراه این تیم نشان داد او ارزش هزینه کردن را داشت. در این بین، خرید گمنامی به نام بایلی هم می‌تواند مناسب باشد.


 بازنده‌ها 

 رئال‌مادرید:  این تیم پس از ناتوانی در خرید پوگبا، تنها موراتا را از یوونتوس به تیمش بازگرداند. درست است که آسنسیو خوب گل می‌زند اما او در دراز مدت نمی‌تواند جانشین خوبی برای بیل و رونالدو باشد. البته رئال به طور کلی برخلاف همیشه بیش‌تر در نگه داشتن بازیکنانش موفق بود و امثال ایسکو و خامس رودریگس را حفظ کرد.

 میلان : روسونری حتی پس از واگذاری سهام باشگاه از سوی سیلویو برلوسکونی مالک باشگاه به کنسرسیوم چینی حال بهتری نیافت و خرید مناسبی انجام نداد.لاپودلا، گومز، سوسو و وانگیونی ، هواداران بلندپرواز میلان را به آینده امیدوار نمی‌کنند و نتایج اخیر هم نشان داده قهرمان سابق اروپا تا چه اندازه راه را اشتباه می‌رود.

پاری‌سن‌ژرمن :  برنده چند فصل اخیر در زمینه نقل و انتقالات این بار دست پری نداشت. پس از جدایی زلاتان، کاوانی در تیم ماند اما نه او و حاتم ین‌عرفا در روزهای خوب خود نیستند. کرچویاک خرید خوبی است، با این حال تا آنجایی که می‌دانیم باشگاه از زمان ریاست قطری‌ها، بیش‌تر خرید تهاجمی داشته است. لوسلسو به طور قرضی به تیم آمده، توماس مونیر به سختی خریداری شد و از طرفی نتایج اخیر تیم نشان داده جای خالی زلاتان حس می‌شود و باشگاه باید جانشین خوبی برای او پیدا کند.
     
آی اسپورت
2016-09-02 15:37:38
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر