فهرست

اینفوگرافیک: نیاز ویلشر برای بازگشت به اوج

آی‌اسپورت – آخرین باری که جک ویلشر به شکل قرضی برایِ یک فصل از آرسنال جدا شد به فصلِ 2010-2009 و حضور موفقیت‌آمیزش در بولتون باز می‌گردد. بعد از این فصل بود که ویلشر بدل به مهره‌ای ثابت در آرسنال شد و در 31 بازیِ تیمش در فصل 2011-2010 از ابتدا به زمین رفت. ویلشر در پیرورزیِ 1-2 آرسنال مقابل بارسلونا هم نقشی کلیدی بازی کرد تا همه مطمئن شوند او ستاره‌یِ آینده‌یِ خطِ میانی توپچی‌ها و تیم ملی انگلیس خواهد بود.
 
اما مصدومیت‌هایِ مداوم و از دست رفتن فرم و روند رو به رشد ویلشر باعث شد تا این پدیده‌یِ جوان موفق نشود به اندازه‌یِ پتانسیلش در آرسنال بدرخشد. حالا که سام آلردایس هم او را از فهرست تیم ملی خارج کرده، بهترین تصمیم برای ویلشر جدایی از آرسنال، حداقل به شکل مقطعی، و پیدا کردن تیمی بود که بتواند هر هفته در ترکیبِ ثابتش بازی کند، اتفاقی که با حضور گرانیت ژاکا، سانتی کازورلا، فرانسیس کوکلن و محمد الننی احتمال وقوعش در آرسنال خیلی کم بود. آمار نشان می‌دهند که از آغاز فصلِ 2014-2013 بدین سو ویلشر تنها در 2630 دقیقه از 10530 دقیقه‌ای که می‌توانسته در لیگ بازی کند در زمین حاضر بوده است.
 
گزینه‌هایِ ویلشر باقی ماندن در لیگ برتر یا مهاجرت به سری آ، کاری که جو هارت کرد بودند. رم حتی تا پایِ توافق با باشگاه هم پیش رفت، اما ویلشر که می‌دانست با حضور دانیله دروسی، کوین استروتمن، راجا ناینگولان و لئوناردو پاردس بعید است در این تیم هم فرصت زیادی برای بازی در ترکیبِ اصلی پیدا کند، این انتقال را رد کرد. میلان دیگر تیم بزرگ سریِ آ بود که به ویلشر علاقه داشت. اما وضعیت به هم ریخته‌یِ روسونری هم دلیلی شد برای قبول نکردن ترنسفر از سوی ویلشر.
 
در نهایت انتخاب ویلشر باقی ماندن در لیگ برتر، تصمیمی که برعکس هارت فشار را همچنان رویش نگه می‌دارد و ملحق شدن به بورنموس تا پایان فصل بود. خلاقیت بازی ویلشر که درصد پاس‌های سالمش در تمام این سال‌ها حدود 86 درصد بوده از فصلِ 2015-2014 بدین سو در هر 53 دقیقه یک پاس کلیدی داده، می‌تواند کمک زیادی به خط میانیِ تیمِ ادی هاو و بازیکنان سختکوشش، از جمله هری آرتر، اندرو سرمن و لوئیس کوک کند.
 
از منظر خود ویلشر این فصل فصلی حیاتی برای بازگشت به اوج است. ویلشر می‌تواند با درخشش در بورنموس حتی به آرسنال بازگردد و جای خودش در ترکیبِ اصلی را پس بگیرد، یا حداقل تیمی دیگر در حد و اندازه‌هایِ آرسنال برایِ ادامه‌یِ فوتبالش پیدا کند. اما یک فصل متوسط با بورنموس می‌تواند کار ویلشر برای بازگشت به سطح اول فوتبال انگلیس را بسیار سخت کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-09-03 11:01:45
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر