فهرست

گزارش: تیم اخراجی‌های پپ

آی‌اسپورت – ژاوی هرناندز به خاطر می‌آورد که گواردیولا از همان جلسه‌یِ اول تمرینش با بارسلونا تصمیم گرفته بود رونالدینیو جایی در تیمش نخواهد داشت. رونالدینیو ستاره‌یِ بارسا و یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های دوران خودش همان سال 2008 به همراه جانلوکا زامبروتا، قهرمانی جهان با ایتالیا در 2006 و دکو، قهرمان چمپیونز لیگ با بارسلونا در همین سال، همه نو کمپ را ترک کردند.
 
از این نسل که زیر نظر فرانک رایکارد رشد کرده بودند، ساموئل اتوئو یک فصل در رژیم سخت گواردیولا دوام آورد، اما در تابستان 2009 برای خرید زلاتان ابراهیموویچ راهی اینتر شد. اگرچه خود زلاتان هم یک فصل بیشتر در بارسلونا نماند و رابطه‌اش خیلی زود با پپ به هم خورد، تا حدی که هنوز از او کینه دارد و می‌گوید: «گواردیولا مرد نیست.» یایا توره، دیگر ستاره‌یِ بارسا هم در همین تابستان 2010 همراه با زلاتان کاتالونیا را ترک کرد.
 
بعد از یک سال استراحت، گواردیولا راهی بایرن مونیخ شد و بلافاصله تغییرات خودش در تیمی که تازه سه‌گانه برده بود را شروع کرد. اولین قربانیان لوئیز گوستاوو و ماریو گومز بودند که هر دو در فینال چمپیونز لیگ مقابل بوروسیا دورتموند بازی کرده بودند. یک سال بعد نوبت به ماریو مانزوکیچ و تونی کروس و ژردان شکیری رسید تا باز هم ثابت شود صرف استعداد و تکنیک برای پپ کافی نیست. دانته، امره جان و شاید از همه مهمتر باستین شواین‌اشتایگر دیگر بازیکنانی بودند که در دوران پپ از بایرن کنار گذاشته شدند.
 
بدین ترتیب حالا با انتقال جو هارت به تورینو تیم اخراجی‌ایِ پپ یک دروازه‌بان مشهور هم دارد تا کامل شود. به این تیم در آینده هم نام‌های بزرگ دیگری اضافه خواهد شد، تیمی که حالا سمیر نصری را روی نیمکتش دارد و دیر یا زود شاهد ملحق شدن دوباره توره خواهد بود.
 
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-03 11:34:39
نظر دهید
۱ نظر
برزو
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۳۴
از بین همه ی این بازیکنان فقط تونی کروس و زلاتان ابراهیموویچ ثابت کردند پپ در موردشون اشتباه کرده. بقیه حقشون بود که از تیم کنار گذاشته بشن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر