فهرست

پروین: کی‌روش باید نیمکتش را مدیریت کند

آی اسپورت - علی پروین طبق وعده‌ای که داده بود پنج شنبه شب به ورزشگاه آزادی رفت تا مثل یک هوادار از تیم ملی حمایت کند. او که از نزدیک شاهد پیروزی تیم ملی و درگیری‌های عجیب بازی ایران و قطر بود در گفتگو با فارس درباره همه چیز صحبت کرده است:
 
*بچه‌ها در دیدار با قطر خودشان نبودند و نکته‌ای که نباید از آن غافل شویم این است که قطر یک تیم چند ملیتی بود. بازیکنان آنها از کشورهای اروپایی،‌آمریکای جنوبی و آفریقایی تشکیل شده بودند. همین چند ملیتی بودن قطر ترس به جان آنها انداخت. بچه‌ها وحشت داشتند، چون با تیمی بازی می‌کردند که از ملیت‌های مختلف آمده بودند.
 
*من بازی اول چین مقابل کره جنوبی را دیدم. آنها تیم دونده‌ای دارند. در زمین کره سه گل خورده بودند اما با سرعتی که داشتند دو گل را جبران کردند و حتی می‌توانستند در سئول بازنده نباشند. چین تیم دونده‌ای است اما تیمی نیست که بخواهیم بگوییم کی‌روش و بچه‌هایش نمی‌توانند آن را شکست دهند. به نظر من بچه‌های ما اگر خودشان باشند چین را در خانه‌اش می‌توانند شکست دهند. بازیکنان باید بدانند که بازی سختی در پیش دارند و با دوندگی بیشتر می‌توانند پیروز میدان باشند.
 
*هم پرسپولیسی‌ها و هم استقلالی‌ها پنج‌شنبه با قدرت به ورزشگاه آمدند و خیلی خوب تیم ملی کشورمان را حمایت کردند. من خودم ساعت 19 وقتی می‌خواستم به ورزشگاه آزادی بروم ازدحام در خیابان‌های اطراف به قدری زیاد بود که ترافیک شدیدی را می‌دیدم. باید از همه آنها تشکر کرد. به خدا قسم اگر ورزشگاهی داشته باشیم که 150 هزار نفر گنجایش داشته باشد و این علاقمندان به فوتبالی که من می‌بینم آن را پر خواهند کرد. خدا خیرشان بدهد که یار دوازدهم تیم ملی هستند.
 
*به نظر من کی‌روش باید مدیریت بیشتری روی نیمکت تیم ملی داشته باشد.این خوب نیست که داور وقتی یک اشتباهی می‌کند همه از سوی نیمکت به سمتش هجوم ببرند. کی‌روش این توانایی را دارد که به نیمکت تیم ملی آرامش بیشتری بدهد تادستیارانش و آنهایی که روی نیمکت نشسته‌اند با یک اشتباه به داخل زمین نروند. من که آخر بازی را ندیدم چه شد اما صدای عادل فردوسی‌پور را شنیدم که می‌گفت هر کسی به داخل زمین رفته و زد و خورد می‌کند. امیدوارم چنین صحنه‌هایی تکرار نشود تا مبادا تیم ملی ایران را از میزبانی محروم کنند. این هوادارانی که من در ورزشگاه دیدم تشنه موفقیت تیم ملی کشورشان هستند. پس نباید با چند اشتباه بچه‌گانه بهانه به دست مخالفان بدهیم تا خدای نکرده ما را از میزبانی محروم کنند.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-09-03 11:54:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر