فهرست

آنالیز: نگاهی به رکوردشکن‌های لیگ برتر

تازه واردها
 
اسلام سلیمانی (29.7 میلیون پوند، لستر سیتی): مهاجم 28 ساله‌یِ تیم ملی الجزایر سومین بازیکنی بود که این تابستان رکورد گرانترین بازیکن تاریخ لستر را شکست، بعد از نامپالیس مندی و احمد موسا. سلیمانی که فصل پیش 27 گل برای اسپورتینگ لیسبون در لیگا ناش زد، قوی، سریع، باهوش و سخت‌کوش است و قطعا کنارِ جیمی واردی، ریاض محرز، شینجی اوکازاکی و موسا، بعد جدیدی به خط حمله‌یِ قهرمان لیگ برتر می‌دهد.
 
سفیان بوفال (16 میلیون پوند، ساوتهمپتون): وینگر 22 ساله‌یِ مراکشی یک سالی می‌شود که توجه باشگاهایِ زیادی را به خودش جلب کرده است. بوفال در دو فصل اخیر و پیش از پیوستن به ساوتهمپتون بیشترین تعدادِ گل (14) و پاس گل (10) را بین بازیکنان لیل در لیگ یک فرانسه داشت. بوفال فصل پیش نمره‌یِ 7.56 از هواسکورد گرفت و با اختلاف کمی از جمع پنج بازیکن برتر لیگ جا ماند. او در ضمن آمار 4.4 دریبل موفق در هر بازی را داشت که از این نظر فقط حاتم بن عرفا، بازیکنی که زیر نظر کلود پوئل که حالا مربی ساوتهمپتون است، احیا شد. تنها نکته‌یِ نگران‌کننده درباره‌یِ بوفال رکوردِ انضباطی نه چندان جالبش با 10 کارت زرد و دو کارت قرمز در فصل پیش است.
 
بورخا باستون (15.5 میلیون پوند، سوانزی): یک مهاجمِ باکس کلاسیک. باستون که فصل پیش به صورت قرضی برای ایبار بازی می‌کرد 18 گل در لا لیگا زد. از این 18 گل، 16 گلش از درون باکس 18 قدم و 6 گلش از درون باکس 6 قدم زده شد. سوانزی که بعد از از دست دادن ویلفرد بونی و بافتمی گومیس نیاز به بازسازی در خطِ حمله داشت، حالا کنار فرناندو یورنته‌یِ با تجربه، باستون 24 ساله را هم می‌بیند.
 
دیدیه اندونگ (13.6 میلیون پوند، ساندرلند): هیچکدام از بازیکنان لوریان فصل پیش به اندازه‌یِ اندونگِ 22 ساله پاس درست ندادند و تکل نزدند. اندونگ یک هافبک دفاعی جنگنده و البته خشن است، بازیکنی که در جدول بیشترین خطاهای لیگ یک فرانسه فصل پیش در رده‌یِ دوم قرار گرفت (73 خطا) و در ضمن 11 کارت زرد و یک کارت قرمز هم دریافت کرد.
 
روبرتو پریرا (13 میلیون پوند، واتفورد): پریرا در همان بازیِ اولش برای واتفورد مقابل آرسنال گل زد و نشان داد خرید خیلی خوبی برای والتر ماتزاری بوده است. هافبک آرژانتینیِ 25 ساله، در دو فصل حضور در یوونتوس 36 بار در ترکیب اصلی در سری آ به زمین رفت و بالای 90 درصد پاس سالم داشت و میانگین دقیقه به پاسِ کلیدی (31.9) بهتری از تمام همبازی‌هایش داشت. خلاقیت پریرا پشت سر اودیون ایگالو و تروی دینی می‌تواند باعث پیشرفت چشمگیر واتفورد در بعد هجومی شود.
 
جف هندریک (10.5 میلیون پوند، برنلی): هافبک 24 ساله‌یِ جمهوری ایرلند یکی از بهترین بازیکنانِ تیمش در یورو 2016 بود. هندریک دو فصل پیش در ترکیب داربی کانتی درخشید و در نقشِ یک هافبک باکس-تو-باکس 7 گل زد و 9 پاس گل در چمپیونشیپ داد. اما آمار او فصل پیش افت کرد و به 2 گل و 3 پاس گل رسید. با این وجود شون دایش، مربی برنلی، هندریک را بدل به گرانترین بازیکن تاریخ باشگاهش کرد و امیدوار است با قرار دادنش کنار استیون دفور، دیگر خرید تابستانیش، خط میانی‌ای مستحکم برای تیمش بسازد.
 
شناخته ‌شده‌ها
 
پل پوگبا (93.25 میلیون پوند، منچستر یونایتد): بالاترین نمره‌یِ هواسکورد (7.81) در فصل پیش سریِ آ با 12 پاس گل (بالاترین کنار میرالم پیانیچ). پتانسیل بدل شدن به بهترین و کاملترین هافبک فوتبال جهان.
 
کریستین بنتکه (32 میلیون پوند، کریستال پالاس): از زمان آمدنش به لیگ برتر بنتکه 822 جدال هوایی را برده است، 72 تا بیشتر از نفر دوم. یک مهاجم سرزن، فیزیکی و گلزن، برای تیمی که بیشترین ارسال‌ها را در لیگ برتر انجام می‌دهد. بهترین انتخاب.
 
یانیک بولازی (28 میلیون پوند، اورتون): جادوگر پالاس بالاخره از این تیم جدا شد، وینگری که از فصلِ 2014-2013 بدین سو با 528 دریبل تنها ادن آزارد را در این زمینه در لیگ بالاتر از خودش می‌بیند.
 
آندره آیو (20.5 میلیون پوند، وستهام یونایتد): مهاجم سابق مارسی در اولین فصلش در لیگ برتر، با پیراهنِ سوانزی، 12 گل زد که بالاترین آمار کل فوتبالش در یک فصل به حساب می‌آمد. آیو خیلی زود مصدوم شد، اما بازگشتش به وستهام قدرت خط حمله‌یِ تیم اسلاون بیلیچ را بیشتر خواهد کرد.
 
جوردن آیب (15 میلیون پوند، بورنموس): آیب فصل پیش با پیراهن لیورپول بالاترین میانگین دقیقه به دریبل موفق (19.2) را بین تمام بازیکنانی که در لیگ برتر حداقل 20 بازی کرده بودند را داشت. سریع، با تکنیک، باهوش، با اعتماد به نفس بالا و چند پسته. خریدی عالی برای بورنموس و انتخابی عجیب برای لیورپول و یورگن کلوپ.
 
رایان میسون (13 میلیون پوند، هال سیتی): بحران کمبود بازیکن هال بالاخره در روزهای آخر با چند خرید تا حدی حل شد. مسیون طی دو فصل پیش، بعد از موسا دمبله، بالاترینِ آمار میانگین دقیقه به تکل را داشت (هر 28.4 دقیقه یک تکل).
 
ناصر چدلی (13 میلیون پوند، وست بروم): طی دو فصل پیش تنها هری کین در جریان بازی بیشتر از چدلی برای تاتنهام در لیگ گل زده بود (11). حضور چدلی در وست بروم اندک کورسوی خلاقیتی به تیم تونی پولیس می‌دهد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-09-03 12:51:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر