فهرست

آنالیز پژمان منتظری در دیدار با قطر: حسرت استقلالی‌ها

متعهد: در صحنه‌ای که ضربه ایستگاهی دژآگه توسط مدافعان قطری دور می‌شود‏، تیم مهمان فرصت خوبی برای تدارک ضدحمله دارد. زرشکی‌ها بیشتر از سفیدپوشان هستند. ولی پژمان خیلی زود از محوطه جریمه حریف جدا می‌شود و با تکل، ضمن دفع خطر‏، ایران را صاحب موقعیت می‌کند.عالی در دفاع: اولین موقعیت جدی بازی برای قطری‌ها به دست آمد. صحنه‌ای که پژمان به بازیکن حریف نزدیک شد و فضا را از او گرفت. مهاجم قطر هم مجبور شد شوتی بی‌هدف و آرام بزند که بیرانوند خیلی راحت توپ را جمع کرد. 


یکی از شاهکارهای پژمان در این صحنه رخ داد. منتظری وقتی جای خالی سیدجلال را دید‏، از سمت راست دفاعی به منطقه مخالف هجوم برد تا فضا را پوشش دهد. او همراه با مهاجم قطری حرکت کرد و در نهایت هم با تکلی عالی، شوت قطری‌ها را بلاک کرد. 
یارگیر: دو فریم از صحنه‌های یارگیری خوب منتظری را مشاهده می‌کنید. پژمان به قدری تعهد دفاعی در یارگیری داشت که در هر دو صحنه موقعیت خوب بازیکن حریف، با شوتی بی‌هدف به سرانجام نرسید. در تصویر دوم، هم سیدجلال حسینی جا مانده و هم رامین رضاییان. ولی منتظری با جای‌گیری استثنایی، هر دو بازیکن قطر را پر می‌کند. بازیساز: منتظری تنها دفاع تیم ملی است که بازیسازی هم می‌کند. 


کدخبر: 9407
  ۲  
آی اسپورت
2016-09-03 15:44:04
نظر دهید

۲ نظر
-
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۱۸:۱۵
حیف ... واقعا حیف .... این منتظری بینظیره ... یکی از معدود دفاع های تاریخ تیم ملی که بازیسازی هم میکنه !!!!!!
سرور لنگ
يكشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۰۸
ولی کماکان حسرت لنگیا که همان افتخار آسیاییه پابرجاست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر