فهرست

گزارش نوستالژیک/ فوتبال، از کینگ پله تا CR7

آی اسپورت- زمان زیادی از دوران سلطنت پله، مارادونا، پلاتینی و ... به فوتبال نگذشته است. اما با پولی که اسپانسرها به این ورزش آورده اند تغییرات زیادی هم در این ورزش اعمال شده است. خوب یا بد یک موضوع قطعی است و آن هم این است که فوتبال تغییر کرده است. بیشتر تغییرش هم در زمین فوتبال بوده تا بیرون آن. در ادامه مطلب قضاوت برایتان راحت تر می شود که فوتبال در زمان گذشته بهتر بوده یا حال.
مربیان
زمانی بود که برای مربیان پوشیدن گرمکن، در دست داشتن دفتر یادداشت و چیزهایی از این قبیل واجب بود. اما امروز مربیان بزرگ تبلت دارند، با تکنولوژی درباره بازیکنان مطالعه می کنند و کت و شلوار می پوشند.
 

هواداران
زمانی بود که هواداران می توانستند هرکار می خواهند در جایگاه بکنند. پرچم های سیاسی داشته باشند ودودهای بمب و مشعل را به هوا برسانند. پلیسی در کار نبود و همه چیز درباره شور و هیجان بود. حالا هرکدام صندلی های خودشان را دارند و پرچمی در دست می گیرند.
 

فشن بازیکنان
آن روزها بیشتر بازیکنان مدل مویی شبیه به هم داشتند و حالا تغییرات زیادی می بینیم. روی سر بازیکنان نشانه هایی از زمین بازی هم دیده می شود و تنوع مدل واقعا زیاد شده است.
 

تبلیغات
معمولا فوتبالیست ها تبلیغ ماشین و سوخت می کردند. حالا تبلیغ لباس زیر می کنند و از بدنشان برای نمایش دادن آن استفاده می کنند.
 

اسپانسرها
قبلا اسپانسرها وسیله ای برای رشد و پیشرفت باشگاه بودند و از نظر بودجه به سود باشگاه ها کار می کردند. حالا آن ها رئیس شده اند و برندشان بیشتر از لوگویی تیم دیده می شود. هر چیزی را می توانند روی لباس فوتبالیست ها تبلیغ کنند و بفروشند.
 

رابطه با هواداران
غیرمعمول نبود که بازیکنان وقت زیادی با هواداران بگذرانند و به آن ها امضا بدهند. حالا همه چیز درباره سلفی و شبکه های اجتماعی است.
 

بدن و لباس ها
دوره لباس های گشاد به سر رسیده است. امروز لباس هایی آمده که به آن ها بدنت را به نمایش بگذاری. تنها اشتراک بین لباس ها رنگ های آن است.
 

تاثیر شبکه های اجتماعی
کارت قرمز یعنی محرومیت و جریمه. حالا باشگاه ها و بازیکنان و حتی مالکان سعی می کنند از هر طریقی روی کمیته انضباطی تاثیر بگذارند و ویدئوها و عکس های زیادی را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.
 

بعد از بازی
دیگر جشن گرفتن با یک نوشیدنی در کار نیست و کارهای نامرئی جای شادی های قبلی را گرفته است. بازیکنان سریع تر برای قرار گرفتن در دمای زیر 80 درجه ورزشگاه را ترک می کنند.
 

شماره لباس ها
به یاد می آورید روزی را که همه چیز ساده تر بود؟ حتی بازیکنان هم از شماره یک تا 11 می پوشیدند! یک برای دروازه بان، 6 برای هافبک دفاعی، 11 برای وینگر چپ. حالا همه چیز فرق کرده است.
 

شادی ها
شادی گل کلاسیکی برای گل زدن وجود داشت. بازیکنان در حالی که دو دست را بالا گرفته بودند می دویدند. حالا هر بازیکن خلاقیت خاص خودش را دارد. گاهی هم برای شادی کردن سلفی می گیرند.
 

رابطه با مطبوعات
حضور خبرنگاران در رختکن غیرمعمول نبود و آن ها می توانستند به راحتی با هر بازیکنی مصاحبه کنند. حالا میکسد زون وجود دارد و باید مصاحبه ها آنجا باشد.
 

حالا قضاوت با شما که فوتبال آن زمان جذاب تر بود یا حالا!کد خبر 9404
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-09-03 19:38:57
نظر دهید

۱ نظر
برزو
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵، ۱۹:۵۵
تحلیل و مقایسه ی چرت و آبکی ای بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر