فهرست
این پسر متوقف نمی‌شود
این پسر متوقف نمی‌شود

این پسر متوقف نمی‌شود

آی اسپورت - روزی که گفته شد مهرداد محمدی از سپاهان دل کنده و به زودی راهی باشگاه آوس در لیگ پرتغال می‌شود، خیلی‌ها با بدبینی به این انتقال نگاه می‌کردند. مهرداد که همراه برادر دوقلویش بازی در سطح اول لیگ را از راه‌آهن آغاز کرد در فوتبال ایران، زودتر از میلاد مطرح شد و مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت اما در ادامه به اندازه برادرش پیشرفت نکرد و در سال‌هایی که میلاد به تعداد بازی‌های ملی‌اش اضافه می‌کرد و در رقابت‌های مهمی مثل جام جهانی و جام ملت‌های آسیا، پیراهن تیم ملی را می‌پوشید، مهرداد صرفاً یک «بازیکن خوب» در سطح باشگاهی بود.

داستان زندگی فوتبالی مهرداد محمدی همیشه پرماجرا و جذاب بوده؛ از روزی که به عنوان بازیکن تستی راهی تمرین استقلال می‌شود و امیر قلعه‌نویی که کمتر علاقه‌ای به تماشای بازیکنان تستی نشان می‌دهد، از مهرداد می‌خواهد باز هم به تمرین بیاید اما در یک فرآیند عجیب و غریب از استقلال دور می‌شود تا به عنوان بازیکن تستی راهی راه‌آهن شود و این بار نظر حمید استیلی را جلب کند تا دوران فوتبالش آغاز شود. رفتن به لیگ پرتغال در ۲۶ سالگی و آن هم حضور در تیم کم نام و نشان آوس، یک ماجراجویی جدید در داستان زندگی مهرداد بود. او به لیگی وارد شده بود که تکلیف قهرمان از همان هفته اول لیگ مشخص است، یا بنفیکا قهرمان می‌شود یا پورتو و گاهی هم اسپورتینگ.

سه تیمی که در تاریخ ۸۵ ساله لیگ پرتغال، مجموعاً ۸۳ بار قهرمان شده‌اند! در میان این غول‌های سنتی، مهرداد تیمی را انتخاب کرده بود که اغلب دوران حیاتش را در دسته دوم گذرانده و با یک استادیوم ۸۵۰۰ نفری، یکی از کوچکترین باشگاه‌های پرتغال محسوب می‌شود. مهرداد محمدی بی‌آنکه سابقه بازی ملی داشته باشد، به تیمی رفت که صرفاً برای بقا در دسته اول می‌جنگید اما او از همان هفته‌های اول به ترکیب اصلی رسید و تا اینجا بهترین گلزن تیمش بوده.

او که در سپاهان معمولاً به عنوان وینگر به میدان می‌رفت، در تیم جدیدش بیشتر از همیشه به دروازه نزدیک شد. تغییری که به شدت برای مهرداد کارساز بوده و تا اینجا بیشتر از هر فصل دیگری، آمار گلزنی بهتری ثبت کرده و مهم‌تر از آن، به تیم ملی هم راه یافته است. حالا با قاطعیت می‌توان گفت که جاه‌طلبی مهرداد در ترانسفر شدن به لیگ پرتغال، نتیجه‌بخش بوده و حتی اگر آوس در پایان فصل به دسته پایین‌تر سقوط کند، نمایش او آنقدر دلچسب بوده که لااقل در همان پرتغال ماندگار شود. در واقع ریسک مهرداد در پیوستن به فوتبال اروپا، به رغم همه بدبینی‌ها جواب داد و حالا به همراه مهدی طارمی، دو مهاجم ایرانی شاغل در این لیگ هستند که می‌توانند رویاهای خود را در باشگاه‌های بزرگتری جست‌وجو کنند.

فراتر از مسائل فوتبالی، مهرداد محمدی مصداق عینی یک بچه جنوب شهر تهران است که هنوز به ریشه‌های خود وفادار مانده و گذشته خود را فراموش نکرده. او شاید در گفت و گو با محمدحسین میثاقی مخترعان هواپیما، برادران رایت را نشناسد اما می‌داند که وقتی مردم کشورش سوگوار هستند، بعد از گل زدن شادی نکند. او با آن لحن منحصر به فرد، ادبیات خاص و رفتار به شدت صادقانه و بی ادعایی که دارد، یک چهره محبوب در میان اهالی فوتبال است. مهاجمی که 6 سال پیش از استقلال کنار گذاشته شد و برای تست دادن به راه‌آهن رفت، حالا تبدیل به بازیکنی شده که سایت ترانسفرمارکت ارزش او را ۲ میلیون یورو برآورد می‌کند. مرحله تازه‌ای از زندگی فوتبالی مهرداد محمدی با پیوستن به آوس شروع شده اما تردیدی نیست که او در این تیم ته جدولی متوقف نمی‌شود.

  

۱۵    
آی اسپورت
2020-01-21 01:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر