فهرست

مهمترین گلهای ملی قوچان نژاد/ چه «گوچی»ای داریم ما!

آی اسپورت- 29 بازی ملی و 14 گل؛ آمار خوبی برای یک مهاجم است؛ هر دو بازی یک گل زده ولی اگر این مهاجم، رضا قوچان نژاد باشد باید اینگونه بنویسیم که عجب گلهایی زده. فوتبال ملی ایران را بدون این چند گل فرض کنید.
 
 1/ مقدماتی جام جهانی 2014/ تهران
بازی با لبنان، اولین گام از مسیر سخت و صعب العبور رسیدن به برزیل است. لبنان، همان کشوری است که در بازی رفت با یک گل ما را شکست داده ولی قوچان نژاد نیمی از 4 گل تیم ملی را می زند.
 
2/ مقدماتی جام جهانی 2014/ دوحه
کی روش محروم است و روی سکوها نشسته. امید زیادی نداریم بخصوص که توپ بازیکن قطر به تیر دروازه احمدی خورده و داور هم از اعلام خطای شجاعی و گرفتن پنالتی برای میزبان چشم پوشیده. دقیقه 66 اما گوچی هست. جباری می خواهد مسیر حرکتش را تغییر بدهد. مدافع قطری جهت توپ را عوض می کند و ضربه پای چپ دقیق قوچان نژاد می رود ته دروازه قاسم برهان.
 
3/ مقدماتی جام جهانی 2014/ سئول
دقیقه 60، آندو توپ را به زمین حریف می فرستد تا از دفاع مطلق کمی رها شویم و استراحتی بکنیم. مدافع میزبان اشتباه می کند و دوباره گوچی و یک ضربه پای چپ تاریخ؛ سلام برزیل!
 
4/ جام جهانی 2014/ سالوادور
داریم جام جهانی را بدون زدن حتی یک گل ترک می کنیم ولی بازهم گوچی هست. قوچان نژاد دروازه بوسنی را باز می کند و می شود تنها گلزن ایران در برزیل.
 
5/ جام ملتهای آسیای 2015/ بریزبین
ایران 6 امتیازی روبروی امارات 6 امتیازی. صدرنشین از دوئل با ژاپن در مرحله بعدی فرار می کند. مساوی هم به سود امارات است که تفاضل گل بهتری دارد. قوچان نژاد دقیقه 72 جای آزمون را می گیرد و بعد از دقیقه 90 با فراری عجیب از محوطه آفساید، گل 3 امتیازی ما را می زند.
 
6/ یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیای 2015/ ملبورن
گل اول را زدیم اما پولادی در همان نیمه اول اخراج شده است. هنوز نیمه دوم درست و حسابی شروع نشده، گل مساوی را می خوریم. گوچی دقیقه 84 جانشین دژآگه می شود. بازی می رود به وقت اضافه. عراق دقیقه 93 گل دومش را می زند اما پورعلی گنجی 10 دقیقه بعد بازی را مساوی می کند. خودش اما دقیقه 116 پنالتی می دهد و گل سوم درون دروازه حقیقی. دو دقیقه بعد اما همان قصه تکراری همیشگی؛ گوچی هنوز هست. آندو کرنر را می زند؛ ضربه سر نکونام را از روی خط دروازه برگشت می دهند؛ شوت سیدجلال می خورد زیر تیر و از خط می گذرد اما داور اعلام گل نمی کند. دو بازیکن عراق برای دفع توپ به هوا می پرند ولی کسی که ضربه نهایی را می زند، رضا قوچان نژاد است. پیمان یوسفی فریاد می زند:«روی خط دروازه! توی دروازه! توی دروازه! توی دروازه! رضا قوچان نژاد! ایران 3 عراق 3! ایران قصد حذف شدن نداره! ایران نمیخواد حذف بشه!»
 
7/ مقدماتی جام جهانی 2018/ تهران
بازی با قطر گره خورده و دقایق هم از 90 عبور کرده اند. اما وقتی گوچی هست امید هم هست. دروازه بان قطر توپ را به بدون انصاری فرد می کوبد. بازیکن قطر زودتر از او توپ را می زند و حالا توپ است و قوچان نژاد و دروازه قطر. ثانیه هایی بعد عادل فردوسی پور فریاد می زند:«گل! گل! چه گلی! چه گوچی ای داریم ما!»
     
آی اسپورت
2016-09-04 19:01:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر