فهرست

رد پای شرط بندهای چهارراه استانبول در دربی تهران

آی اسپورت - حدودا بیست سال از دربی شماره 43 می گذرد؛ دربی ای که یادآوری آن به همان اندازه ای که برای هواداران تیم آبی پوش تلخ است برای پرسپولیسی ها حلاوت دارد. آن روز فرشاد پیوس از فوتبال وداع کرد و پرسپولیسی ها برابر یک استقلال پر مهره به پیروزی سه بر صفر رسیدند. این اتفاق مهم سال 76 برای طرفداران استقلال و حتی اعضای کادر فنی آن باور کردنی نبود. آنها در آن دربی به قدری بد و پر ریسک بازی کردند که احتمال این می رفت بازی گل های دیگری هم -البته از نوع قرمز-داشته باشد. حالا پس از گذشت 20 سال یک استقلالی صحبت های عجیبی را مطرح می کند.
صادق ورمزیار و محمد نوری میهمان مجله قدیمی کیهان ورزشی بودند و مصاحبه ای از آنها با محوریت اتفاقات استقلال در دهه هفتاد و بخصوص دربی ها منتشر شد که بخشی از آن عجیب بود. محمد نوری در پاسخ به چرایی باخت 3 بر صفر استقلال در دربی سال 76 گفته است: «در آن دربی که ۳ بر صفر باختیم، صادق(ورمزیار) نبود. من یک اخطاره بودم و با تیم پیام مقاومت مشهد بازی داشتیم. به من استراحت دادند که بتوانم در آن مسابقه بازی کنم؛ حتی در روزنامه تیتر زدند: «درایت سرمربی، استراحت نوری». اما در لحظه آخر من را از ترکیب بیرون گذاشتند و کسی حتی خودم این موضوع را باور نداشتم. من خودم شنیدم و اعتقاد دارم که دو، سه نفر که در چهارراه استانبول با سرمربی ما آشنا بودند وکارشان شرط‌بندی بود و اهدافی داشتند شیطنت و ذهن او را خراب می کردند و بیرون ماندن من از ترکیب آن بازی کار همانها بود. در آن بازی استقلال با دو دفاع بازی کرد. رضا حسن‌زاده و یک نفر دیگر که دو دفاع کند بودند.» این گفته ها در حالی مطرح شده که هنوز تبعاتی نداشته است اما قطعا استقلالی های آن روز در اینباره نظرات مهمی در تائید و یا تکذیب این ادعای مدافع اسبق تیم شان خواهند داشت.


منبع: کاپ
  ۹  
آی اسپورت
2016-09-05 08:49:24
نظر دهید

۹ نظر
-
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۱۶
ای اسپرت کمی تحقیق کن بعد مطلب بزار . اون بازی اخرین بازی لیگ بود چون به تعویق افتاده بود اصلا بازی با مقاومت مشهدی وجود نداشت
فتاح
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۲۷
mah:
لیگ سال 75، لیگ ششم آزادگان با شکلی بدیع از تیر ماه 75 شروع و به تیر ماه 76 ختم شد! پرسپولیس در این دوره از رقابت‌ها با ترمیم ضعف‌هایش، قهرمانی را تکرار کرد و بار دیگر صاحب جام قهرمانی رقابت‌ها شد. پرسپولیس اولین تیم ایرانی با پنج عنوان قهرمانی در لیگ بود.
در ترکیب تیم قهرمان – پرسپولیس، مردانی چون: احمدرضا عابدزاده، افشین پیروانی، مجتبی محرمی، بهروز رهبری‌فرد، یحیی گل‌محمدی، رضا شاهرودی، مهرداد میناوند، نعیم سعداوی، کریم باقری، محمود شافعی، سیدعلی افتخاری، رضا ترابیان، علی دایی، ادموند بزیک و مهدی مهدوی‌کیا با مربیگری استانکو حاضر بودند.
تیم‌های حاضر در لیگ ششم آزادگان عبارت بودند از: پرسپولیس (15)، بهمن (2)، سپاهان (10)، پاس (14)، صنعت نفت آبادان (11)، استقلال (14)، پیام مقاومت مشهد (3)، برق شیراز (9)، استقلال اهواز (6)، ذوب‌آهن (9)، تراکتورسازی (9)، پلی اکریل (2)، ماشین سازی (8)، ملوان (13)، شموشک نوشهر (2) و کشاورز تهران (5)
در مسابقات لیگ سال 75، مردانی چون کریم باقری از پرسپولیس، خداداد عزیزی از بهمن و مهدی مهدوی‌کیا از پرسپولیس بهترین نفرات لیگ بودند.
روز 20 تیر 76، روز پایانی لیگ ششم، خاطره انگیزترین روز لیگ بود. در این روز پرسپولیس با نتیجه سهبر صفر پیرمردهای استقلال را شکست داد. آتش پرسپولیس و جوانانش درست بعد از خروج پیوس از زمین آغاز شد و همه احتمال می‌دادند یک شش بر صفر دیگر تکرار شود.
سوژه: وداع فرشاد در داربی تشریفاتی 
پرسپولیس با بازی‌های کوبنده پنج هفته مانده به آخر خط، قهرمان لیگ شد
فتاح
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۳۱
لطفا پیام بنده رو کامل بخونید . لیگ اون سال با دربی 43 تمام شد . اخرین بازی لیگ همون دربی سه صفر بود مقاومت کجا بود اقایان الکی برد پرسپولیس رو لوس نکنید. شش تاییا رو لوس کردید مساوی 9 نفره رو لوس کردید. ایمون زاید لوس کردید. حالا اینم به افتخارات فتوشاپهای جاعل اضافه میشه، ولی ما وقتی دقیقه 93 از پیروز قربانی گل خوردیم گفتیم مردانه باختیم و به مربی و بازیکن خودمون انگ نزدیم
-
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۲۰
باز هم توهم استقلالیها. اولا شماکه بازی قبل بازی نکردی خوب معلومه از همون بازی قبل مربی (که فکر کنم ناصر خان حجازی بود) برنامه داشته واسه دربی و از اون بازی داشته برنامه هاشو تمرین می کرده. ثانیا زوج حسن زاده، خرمگاه بود که اینو یادت نمیاد و خودش نشون میده بقیه حرفاتم سندیت نداره. ثالثا این حرفی که می زنی که مربی تحت تاثیر شرط بندها و.... بود بزرگترین توهین به ناصر حجازی اسطوره خودتونه منتها چون جرات به زبون آوردن اسمشو با این تهمت نداری فقط میگی مربی این کارو کرد.
برزو 4&9
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۲:۲۶
نتیجه ی دربی 6 ماه پیش هم واسه ما مهم نیست چه برسه به نتیجه ی دربی 20 سال پیش!! لنگی ها خیلی با این چیزا حال میکنند. ما همون دوتا قهرمانی و همون 4 تا فینال آسیایی برامون نوستالژیه نه مث لنگی های #9سال_جام_ندیده و #فینال_آسیا_ندیده واسه دربی 40 سال پیش سالگرد بگیریم! این 4 هم که استقلالی ها نشون میدن کسرشان ماست منتها شما ظاهرا از قهرمانی آسیایی های ما نمیسوزید از دربی هایی که باختید بیشتر میسوزید!!
حرف حساب
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۳:۲۹
این بدبختها میشینند برای نتایج افتضاحشون در تاریخ یه قصه درست میکنند و هرازگاهی یکی شو میگن: دربی 6-0 خیانت الله وردی! دربی 0-0 که پرسپولیس نه نفره بود توصیه فائقی، دربی 43 شرط بندها، سقوط به دسته سوم توطئه عابدینی و ....! فکر کنم برای دربی 3-2 (حماسه ایمون زاید) و باخت ننگین 4-2 پارسال هم دارند افسانه درست میکنند و بزودی بیرون میاد!! ادعا مضحک و جوک برد 8-0 شوالیه فتح الله زاده (ملقب به فتل ترقه) رو هم اضافه کنید به این یاوه گویی ها!!!
حرف حساب
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۳:۳۰
برای تاکید
این بدبختها میشینند برای نتایج افتضاحشون در تاریخ یه قصه درست میکنند و هرازگاهی یکی شو میگن: دربی 6-0 خیانت الله وردی! دربی 0-0 که پرسپولیس نه نفره بود توصیه فائقی، دربی 43 شرط بندها، سقوط به دسته سوم توطئه عابدینی و ....! فکر کنم برای دربی 3-2 (حماسه ایمون زاید) و باخت ننگین 4-2 پارسال هم دارند افسانه درست میکنند و بزودی بیرون میاد!! ادعا مضحک و جوک برد 8-0 شوالیه فتح الله زاده (ملقب به فتل ترقه) رو هم اضافه کنید به این یاوه گویی ها!!!
برزو
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۳۴
تیمای بزرگ به جامهاشون افتخار میکنند و تیمای کوپیک به پیروزی جلوی تیمهای بزرگ // بهتره لنگی ها برن واسه همون 6تای جعلی چهل سال پیش سالگرد بگیرن. اگه به قول شما استقلال تیم نیست واسه یه برد چهل سال پیش عدد و رقم نمیساختید و سال به سال هنرپیشه و پیشکسوت دعوت کنید و واسش سالگرد بگیرید. #بدبخت_های_جام_ندیده_ی_بی_افتخار
پدر برزو
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵، ۰۴:۵۰
پسرم برزو کیسه بکش :))))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر