فهرست

یادداشت روز: مالکیت با چین، ضد حمله‌های ایران

آی اسپورت- تیم‌ملی ایران در دومین گام خود برای رسیدن به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه باید در کشور چین و در مصافی دشوار (برای هر دو تیم) به مصاف تیم‌ملی این کشور برود. برای استفاده مناسب از فضای محدود و موجود در بخش‌های جداگانه به این بازی می‌پردازیم.
 
کارلوس کی‌روش مرد بازی‌های بزرگ و سخت است. به‌عنوان مثال تیم ایران با کی‌روش مقابل تیمی مانند آرژانتین می‌تواند بهترین عملکرد خود را نشان دهد اما در مواجهه با تیمی چون گوام یا هند، بازی روان با عملکرد فنی مطلوبی را از تیم نمی‌بینیم. نتیجه بحث؛ بازی با چین در ورزشگاه آنها یک بازی سخت اما مورد علاقه برای کی‌روش و ایران است و احتمال نتیجه گرفتن از این بازی برای ما بیشتر می‌شود.
 
پس از بازی با قطر که فقط نتیجه آن به سود ما بود، جنگ روانی رسانه‌های عربی به اوج خود رسید و از این پس رفتار مجموعه تیم ایران به‌شدت زیر ذره‌بین AFC و تیم‌های داوری و نظارت خواهد بود. با این حال کی‌روش استاد جنگ‌های روانی است و استفاده از چنین مسائلی در شرایطی که ایران هنوز به آمادگی مطلوبش نرسیده است، می‌تواند ابزار مفیدی برای گرفتن نتیجه مناسب برای ایران باشد.
 
خوشبختانه از لحاظ برنامه بازی‌ها و همین‌طور حریفان حاضر در گروه‌مان، بهترین شرایط رخ داده است. بازی اول میزبان بودیم و حمایت تماشاگران امتیاز مناسبی برایمان بود و حالا هم در بازی دوم به مصاف چینی می‌رویم که نسبت به کره‌جنوبی، ازبکستان و قطر، حریف ساده‌تری برایمان خواهد بود. روند آماده‌سازی ایران نسبت به سایر رقبا با سرعت کندتری پیش رفت و باید امیدوار باشیم بازی به بازی بهتر شویم تا در بازی مهم‌مان مقابل کره‌جنوبی در اوج آمادگی قرار داشته باشیم.
 
چینی‌ها در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری مناسبی برای فوتبال‌شان داشته‌اند، هرچند این تیم همواره به لحاظ مسائل روحی و روانی برای بازی مقابل ایرانی‌ها با ترسی ناخواسته روبه‌رو است. این فرصت خوبی است تا برای اولین‌بار از دو بازی اول‌مان در راه رسیدن به جام‌جهانی، ۶ امتیاز کامل را دشت کنیم.
 
بی شک چینی‌ها با توجه به باخت‌شان مقابل کره در بازی اول، این‌بار با استفاده از شرایط میزبانی بازی مالکانه‌ای انجام خواهند داد و میل بیشتری برای پیاده‌سازی برنامه‌های تهاجمی‌شان خواهند داشت؛ این بهترین فرصت برای ایران است تا با استفاده از تاکتیک دفاع و ضدحمله و البته وجود ابزار مناسب آن برای اجرا، چینی‌ها را با چالشی بزرگ روبه‌رو سازند.اکبر محمدی
کدخبر: 9407 
     
آی اسپورت
2016-09-06 13:08:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر